Přejít na obsah

Leasing


Lukas_cz

Doporučené příspěvky

Řešíš to "zde" uplně zbytečně. Máš cca dvě možnosti. První možnost je zavolat bance, která ti leasing poskytuje a zeptat se na konkrétní možnosti a způsoby převodu leasingu u této firmy. Druhá možnost, zajedeš přímo k prodejci, kde bys rád koupil to nové auto a trochu ho podusíš, aby to zařídili.. Je to každopádně pořád kšeft, můžou ho klidně vykoupit a jestli je to leasnuté u Škofinu, nebude mít žádný ofiko prodejce škoda sebemenší problém ti to vyřídit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Muzes si vzit uver v bance (bez poplatku za predcasne splaceni). Leasing doplatit. Auto prodat. Z utrzenych penez uhradit uver.

2. Muzes prevest leasing na jineho cloveka. Napr. Skofin ti to umozni naprosto bez problemu, za nejaky drobny administrativni poplatek.

3. Kdyz jsem auto kupoval, tak mi prodejce tvrdil, ze kdybych chtel od nich nove auto driv nez mi skonci leasing, tak to neni problem, ze to stare vykoupi a vsechno zaridi.

(predpokladam ze na moznostech 2 a 3 utrpis nejvetsi financni ztratu, takze ja bych preferoval moznost 1)

Editováno: , autor: NiceOne
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. Muzes si vzit uver v bance (bez poplatku za predcasne splaceni). Leasing doplatit. Auto prodat. Z utrzenych penez uhradit uver.

2. Muzes prevest leasing na jineho cloveka. Napr. Skofin ti to umozni naprosto bez problemu, za nejaky drobny administrativni poplatek.

3. Kdyz jsem auto kupoval, tak mi prodejce tvrdil, ze kdybych chtel od nich nove auto driv nez mi skonci leasing, tak to neni problem, ze to stare vykoupi a vsechno zaridi.

(predpokladam ze na moznostech 2 a 3 utrpis nejvetsi financni ztratu, takze ja bych preferoval moznost 1)

Pozor na variantu převod leasingu na nového nájemce - zpravidla se stáváš ručitelem nového nájemce... (ještě, že jsem byl ten nový nájemce... :D )

A varianta předčasného splacení leasingu se může pěkně prodražit. Myslím, že jsem o tom četl něco na "měšci".

Editováno: , autor: inya
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na variantu převod leasingu na nového nájemce - zpravidla se stáváš ručitelem nového nájemce... (ještě, že jsem byl ten nový nájemce... :D )

A za co jako ručíš??? Vždyť leasingovka buď sebere káru při neplacení nebo případně jinej průser řeší pojistka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pozor na variantu převod leasingu na nového nájemce - zpravidla se stáváš ručitelem nového nájemce... (ještě, že jsem byl ten nový nájemce... :D )

A varianta předčasného splacení leasingu se může pěkně prodražit. Myslím, že jsem o tom četl něco na "měšci".

Rucitel? Jakej rucitel? U leasingu se prece nicim neruci.

Nevim proc by se melo predcasne splaceni leasingu prodrazit. Platis pouze administrativni poplatek (cca 3000, ted nevim presne kolik to je) + zbytek splatek bez uroku!!! Mozna u nejakych pochybnych spolecnosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše ručíš za to, že nový nájemce bude platit. Leasingovku nezajímá auto, ale peníze. Takže když dotyčnej přestane platit, pak se vklidu obrátí na tebe. To víš, že tohle do všeobecnejch podmínek nenapíšou, ale do dodatku o převodu leasingu. A taky neříkám, že to je pravidlo, ale upozorňuju na možný úskalí.

Nicméně já to na tom dodatku měl a přečetl si to, až když jsem leasing doplatil. Na leasingovce se o tom obsluha vůbec nezmínila a koneckonců já auto chtěl a on se ho chtěl naopak zbavit, tak jsme ten drobnopis taky ani jeden nestudovali.

A k tomu prodražení, teď koukám na všeobecný podmínky škofinu a body

5.4.4. V případě předčasného ukončení Smlouvy má společnost dále

nárok na úhradu veškerých nákladů spojených s předčasným

ukončením Smlouvy (zejména náklady na odebrání PV, přehlášení

PV, náklady na zprostředkování prodeje PV, náklady na

ocenění PV společností či soudním znalcem, parkovné, náklady

na opravu či zprovoznění PV, přepravné, platba zákonného

pojištění odpovědnosti, atd.).

5.4.5. Vzniknou-li společnosti z důvodu předčasného ukončení

Smlouvy jakékoli zvýšené daňové náklady plynoucí z obecně

závazných právních předpisů, má společnost nárok na dodatečnou

náhradu škody odpovídající příslušnému zvýšení daňové

povinnosti.

se mi opravdu líbí, opravdu všeobecné...

U tohohle rozhodně záleží na konkrétní leasingovce.

Jinak je to i nevýhodný z toho důvodu, že doplatíš splátky včetně pojištění, pokud ve splátkách je, a po ukončení leasingu zanikne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jednoduše ručíš za to, že nový nájemce bude platit. Leasingovku nezajímá auto, ale peníze. Takže když dotyčnej přestane platit, pak se vklidu obrátí na tebe. To víš, že tohle do všeobecnejch podmínek nenapíšou, ale do dodatku o převodu leasingu. A taky neříkám, že to je pravidlo, ale upozorňuju na možný úskalí.

Takhle to funguje pokud bereš auto na splátky, ale na úvěr nikoli leasing bych řekl :unsure:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...