Přejít na obsah

Automatická převodovka DSG 7


bennoch69

Doporučené příspěvky

Dobrý den

Chtěl bych se zeptat v kolika km nechat měnit olej v převodovce DSG 7. Někdo doporučuje po 60 000 km , někdo dokonce již po 30 000 km.

Taky by mě zajímalo jestli je možno nechat vyměnit olej v převodovce jinde než u dealera Škoda pokud je Scala ještě v záruce.

Děkuji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Scale suche DSG znamena, ze spojky maju funkcny priestor suchy. To znamena ze chyba olej. U vacsich DSG pre vacsie porcie Nm olej pritomny je. Chapem to tak, ze u nasho Scala automatu sa meni olej len v prevodovej casti  kde maze prevodove sukolia ako u klasickej mechanickej prevodovky. Vymena oleja vplyv na zivotnost spojak teda nema. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Scale je len DSG DQ200 suchá 7st, nemá predpísaný interval, odporúča sa aspoň po 100tis vymenit. 

 

Ďalej existujú este:

1. DQ250 6st mokrá 60tis interval cca do 2017

2. DQ381 náhrada DQ250 7st mokrá, interval 120tis

3. DQ400 elektro

4. DQ500 len pre silné motory TDI a veľké auta, mokrá 7st 60tis (Kodiaq, Tiguan, Passat bitdi, Superb nemal) 

 

Vo všeobecnosti platí aktuálne, že pri slabých TDI a TSI pod 2litre sú tam suché DQ200 7st, silnejšie majú DQ381. 

DQ381 nahrádza DQ250 aj DQ500, bitdi sa nevyrába (mal len Passat, Tiguan a Kodiaq) nie je už potrebná veľká prevodovka, Kodiaq aj Tiguan majú uz vždy DQ381. 

 

Editováno: , autor: dfga
  • Díky 1
  • Pozitivní 1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Zdravím majitele vozů Škoda Scala , chtěl bych se zeptat na názor nebo přímo odpověď na otázku. Mám Scalu 11/2020 - najeto 37 000 km a chtěl bych si nechat vyměnit olej v převodovce a v mechatronice. Jenže vozidlo je ještě stále v tovární záruce a jestli případná výměna nemůže mít vliv na záruku , měnit bych nenechal v servisu ŠA ale firmě specializující se na automatické převodovky v Praze.

Jen ještě doplním , že jsem různě hledal kdy měnit olej a nakonec jsem se dopídil , že pokud se převážně jezdí městský provoz ( můj případ ) , tak se doporučuje výměna již mezi 30 až 40 000 km nebo 4 letech. ŠA u této převodovky DSG-7 výměnu oleje ani nepožaduje , prý doživotní náplň. Děkuji za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...