Přejít na obsah

Trvalé podsvícení rádia + nelze regulovat jas na budíkách


TomXP

Doporučené příspěvky

Ahoj, lámu si hlavu s nedávnou příhodou v autě. Během denní jízdy se mi ztlumil jas na autorádiu (běžná funkce při zapnutí světel - noční režim) a od té doby je to stav trvalý, což mě štve, protože se musí ten jas nyní nastavovat manuálně - ve dne abych to dobře viděl a v noci aby rádio neoslňovalo. Nejprve jsem si myslel, že to je závada v rádiu, ale včera jsem instaloval rádio nové a bohužel zjistil, že dělá to samé. Stále je ve stavu, jako když svítím. Z toho vyplývá, že na ISO konektoru v autě je trvalé napětí pro podsvícení. V samotném autě (bez zapnutých světel) jinak nic podsvícené není, jen to rádio. Zbytek auta se normálně podsvítí až po zapnutí světel. Ale navíc jsem zjistil, že nejde regulace jasu (vedle naklápění světel), je stále max, což ještě donedávna fungovalo. Z toho usuzuju, že to má s tím rádiem asi nějakou souvislost. Nevím, možná jen odešel ten díl s regulací, pátral jsem po schematu, abych našel nějakou souvislost, ale schema nenašel. Jen snad ještě pro info, občas (většinou při vyšších teplotách) mi podstatně zeslábne celý maxidot - není téměř čitelný, ale to dělá už několik let a podle v minulosti zjištěné informace je to běžné. Nemohl byste mě někdo popostrčit, na co se případně zaměřit, popř. poradit nějakou vylučovací metodu pro zjištění příčiny? Dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...