Přejít na obsah

Odstranění nápisu z oken


brunoos

Doporučené příspěvky

Potřeboval bych poradit čím očistit sklo na kterém byly něco napsane lihovým fixem (něco podobného jako mají v bazarech). Zkoušel jsem lih, benzin, nějake šampony. Napis se sice ztratil a když je sucho tak to všechno vypada průzračně čisté. Když ale prší nebo je zamlžené sklo tak je to tam furt vidět. Už to tam je asi 4 měsice a pořad stejne.

dík za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Isopropylalkohol doporučuji, taky jsem s ním čistil šmouhy, co nešly dolů, ale nevím, čím byly způsobeny <_< Ale pozor, je to velice velice čistý líh, silně těkavý. Elektrikáři jej používají třeba na čištění magnetofonových hlav atp.

čikuli je tuším něco na čištění snad koberců... :unsure: os.zkušenost ale nemám...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Isopropylalkohol doporučuji, taky jsem s ním čistil šmouhy, co nešly dolů, ale nevím, čím byly způsobeny  <_< Ale pozor, je to velice velice čistý líh, silně těkavý. Elektrikáři jej používají třeba na čištění magnetofonových hlav atp.

čikuli je tuším něco na čištění snad koberců... :unsure: os.zkušenost ale nemám...

To že to je těkavý, to znamená, že elektrikáři jsou nejvíc sjetý? :t

Anebo doporučuju čistý, ale opravdu velice čistý lihový fix (nejlépe černý, ale může být i v barvě karoserie). To ze skla zmizí úplně všechno - i to světlo. :smich:

Editováno: , autor: Jack_lib
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Isopropylalkohol doporučuji, taky jsem s ním čistil šmouhy, co nešly dolů, ale nevím, čím byly způsobeny  <_< Ale pozor, je to velice velice čistý líh, silně těkavý. Elektrikáři jej používají třeba na čištění magnetofonových hlav atp.

čikuli je tuším něco na čištění snad koberců... :unsure: os.zkušenost ale nemám...

To že to je těkavý, to znamená, že elektrikáři jsou nejvíc sjetý? :t

:doh Pokud k tomu moc čuchaj, tak mohou být i horší následky :D Ale hlavně bych u toho třeba nekouřil.... :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já na tyhle sajrajty používám voňavky (takovou tu střední třídu) - podle mě, když je to dobrý na lidský tělo, tak by to nemělo uškodit laku, sklu apod.

Věci jako Toulen, čikuli apod. raději nedoporučuju - teda, pokud nemáte staré auto jako já :)

.. složení obyčejné voňavky - ethanol, butan, propan, isobutan ... (samé lepší věci)

Ale je to vaše věc, dělejte si co chcete - pokud se cokoliv stane, je to na vaši zodpovědnost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 týdny později...

Tak jsem se konečně k tomu dostal. Ten isopropylalkohol jsem nikde nemoh jednoduše sehnat tak jsem koupil Sitol - 26kč - je to leštič na kovy zrcadla atd.

Po naneseni se udělala taková tenka bíla skořábka, kterou se pak hadřikem setřelo a vyleštilo - a sklo je konečně čisté bez nápisu.

post-5-1169227507.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...