Přejít na obsah

Prechod z prodlouzeneho na pevny servisni interval


BeryTDI

Doporučené příspěvky

Zdar skodovaci, mam O1 1.9 TDI PD 74kW. Koupeno cca pred rokem, najeto 19 tkm. Z vyroby nastaven prodlouzeny servisni interval, takze jsem zatim na vymene oleje, filtu atd. nebyl. Hodne se docitam, ze je lepsi prejit na pevny interval (cena oleje, ....) . Co se tyka oleje tak pro PD motory musi splnovat normu VW 505.01. Nasel jsem pouze Castrol GTD 505.01 a ten je jen o 40kc levnejsi nez Castrol Longlife III, takze nejak nenachazim financni usporu. Ostatni oleje splnuji VW 505.00. Rocne najedu max. 20tkm, tak nevim jestli prejit na pevny nebo nechat longlife.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nechal bych long, když najedeš 19tkm ta rok tak si myslím,že je lepší. Na klasický interval by si musel už měnit a s long můžeš naject totéž ještě další rok (teoreticky). a ta cena zas neni tak astronomická.Já ho mám a jsem naprosto spokojený

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj osobně mám taky longlife a jsem s tím spokojen protože mi to vychází na výměnu jednou za rok. Ale na jiném foru jsem četl příspěvek že tento prodloužený interval není dobrý pro motor a že motory odchází hodně brzo. údajně kolem 150 000 km. moc se mi tomu nechce věřit ale rád bych slyšel názor zkušenějších a těch kteří by měli nějakou osobní zkušenost kde je pravda. díky předem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj osobně mám taky longlife a jsem s tím spokojen protože mi to vychází na výměnu jednou za rok. Ale na jiném foru jsem četl příspěvek že tento prodloužený interval není dobrý pro motor a že motory odchází hodně brzo. údajně kolem 150 000 km. moc se mi tomu nechce věřit ale rád bych slyšel názor zkušenějších a těch kteří by měli nějakou osobní zkušenost kde je pravda. díky předem

Osobne na longlife uz skoro 200tkm a spokojenost.O2003Tdi66KW

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...
nechal bych long, když najedeš 19tkm ta rok tak si myslím,že je lepší. Na klasický interval by si musel už měnit a s long můžeš naject totéž ještě další rok (teoreticky). a ta cena zas neni tak astronomická.Já ho mám a jsem naprosto spokojený

No nevím,ale olej se má měnit po ujetých km nebo jednou ročně.Olej totiž v motoru stárne i když se s ním nejezdí.long je pro toho co JEZDÍ!!! :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak bylo psáno je to spíš s ohledem na motor. V tom oleji se usadí víc bordelu a motor se víc opotřebovává. Mrkni třeba na stránky Cimbu.

Přesně tak!!! Longlife je nesmysl a většina automobilek od toho odcházi protože olej po 15 tisicich ztráci veškeré mazaci schopnosti a po roce je potřeba udělat výměnu.Přesně jak píše Tomáš...mrkní na stránky Cimbu-tam to má popsané odborněji a lépe.Neničte svoje miláčky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...