Přejít na obsah

2.0 TFSI (147 kW)


Martin IV.

Doporučené příspěvky

Jen tak na okraj ... ty dokážeš "využít" trvale 200 psích sil a dostat se alespoň střednědobě na průměr 15l? Asi jsem divný a i když těch 200 tam mám taky, ale abych se dostal na 15 litrů, tak přímo od baráku musím vyrazit se studeným motorem do kopce za kámošem, který bydlí sice jen o 2 kiláky dál, ale 200 metrů výš. Ale v normálním provoze (ne když pojedeš jak ten maník z dnešní Novy) budeš někde na 8-9, jak ostatně potvrzují zkušenosti těch, kdo TFSI mají. Plný výkon totiž dokážeš využít tak max. na 20% trasy, protože normálně jsi pod plným během pár sekund daleko za hranicí CZ rychlostních limitů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jen tak na okraj ... ty dokážeš "využít" trvale 200 psích sil a dostat se alespoň střednědobě na průměr 15l? Asi jsem divný a i když těch 200 tam mám taky, ale abych se dostal na 15 litrů, tak přímo od baráku musím vyrazit se studeným motorem do kopce za kámošem, který bydlí sice jen o 2 kiláky dál, ale 200 metrů výš. Ale v normálním provoze (ne když pojedeš jak ten maník z dnešní Novy) budeš někde na 8-9, jak ostatně potvrzují zkušenosti těch, kdo TFSI mají. Plný výkon totiž dokážeš využít tak max. na 20% trasy, protože normálně jsi pod plným během pár sekund daleko za hranicí CZ rychlostních limitů.

Zkousel jsem to cast trasy co jezdim do prace, asi 22Km po okresce a se svym jezdim za cca 6,5 a TFSi ukazovala 10,5 a prumer. rychl. jsem mel cca stejnou... jen poukazuju, ze pokud to chces trochu prohnat, tak se zace spotreba dost rozchazet, tot vse...stejna zkusenost i s nejlepsim benzinem v Oct1 1,8T ....nerikam ze 100% dodrzuju rychlostni limity v obci se snazim 60tacho ....ale na okresce staci jen caste predjizdeni v hustem provozu...( jak ten manik z Novy nejezdim, mam se rad :) .. )...

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je tady asi mnoho témat, která se zabývájí různými úpravami vozidel, ale většinou je to jenom obecně pro všechny motory (diesl, benzín). Je možné se s úpravami dostat na hodnoty 300 koní, kterou má se "stejným" motorem Audi S3 ? Doporučovali byste výměnu svíček, vzduchových filtrů za sportovní ( K8N ), nebo u jaké firmy bych měl své auto chipnout?(Cimbu?) Předem děkuji za všechny vaše zkušenosti a znalosti v "oboru" :):aggressive:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kazdopadne si priprav hodne velkou rulicku petitisicovek, pocitej minimalne s vymenou trysek, turba a upravou IC + samo upravu sw...

Mrkni na stranky ABT,cipem a novym intercoolerem se dostali na 270 koni,cena je ale drsna.Pridanim filtru,nerez vyfuk od turba do zadu se sportovnim katem mozna nazenes dalsich deset.Videl jsem video stribrne octavky upravene zhruba na tento vykon a na okruhu tusim ze nekde ve francii tam skolil hodne konkurentu.Kdybys ty ily shanel sam,tak pocitej vyfuk 40 tisic(miltec),filtr do 2tis,cip(cimbu,sportmotor do 20 000),sada intercooler jedina firma z usa za zhruba 32 tisic,plus iridia svicky atd a jsi na 100 prutech.Good luck.Jo a dalo by se pridat turbu,neb seriovka tlaci 0,5 baru a po cipu dava asi 0,65.Taky pomuze,ale rikam si co na 300 kobylek pak rekne skodovacka spojka a na serioce brzdy rovnou zapomen!!!!!!!!!!!Jinak na to tema je tady asi 10 diskusi tak se mrkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jj, peněz do toho padne hodně. Nevíte kolik stojí třeba to turbo z S3???

Navíc S3 je 4x4

RE: Novy nebo starsi, novy pocitam tak 50t,- + ...znamej me posilal nakej odkaz u UK kde meli v ORSII 325PS ale uz nevim kde to bylo...ale bylo tam turbo z S3, svody, velky IC, zavodni trysky, komplet vyfuk aj. upravy pry asi za 200tis,- kc na nase....

Editováno: , autor: JasteR
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim si, ze na kratsie vzdialenosti je lepsi benzin. Pretoze kym zajdes do prace sa ti nafta ani nezohreje, a hned ho vypnes. A to nerobi tomu motoru dobre. Ja som isty cas jazdil tiez taketo kratke vzdialenosti s naftou, a ta spotreba na takych kratkych trasach,kde sa mi motor ani poriadne nezohrial a hned som ho vypol tak mi spotreba vychadzala pekne vysoka...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Na to by mohl stacit kompletni vejfuk se svodama, a chip.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Ty "svicky z iridia" ho zvysi asi tak o nula nula prd, ale jde to lip do otacek, pri ty investici je tam urcite dej, to uz se ztrati

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proc sis tu S3 teda nekoupil rovnou? Mozna by to vyslo jeste levnejc nez RS + hromada uprav na takovejhle vykon!! Pokud chces takovej vykon tak prodej RSko priplat si a kup si lehce jetou EVO VIII!!! :p Takhle bych to resil ja....

Já si nedokážu představit, že bych v Evu svezl 4- členou rodinu a velkýho psa...takže to je ten důvod.. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Ty "svicky z iridia" ho zvysi asi tak o nula nula prd, ale jde to lip do otacek, pri ty investici je tam urcite dej, to uz se ztrati

Nemáte někdo nějaký "přesný" typ svíčky, která by se mohla dát do RS? Od jaké firmy ?(Brisk?)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Ty "svicky z iridia" ho zvysi asi tak o nula nula prd, ale jde to lip do otacek, pri ty investici je tam urcite dej, to uz se ztrati

Nemáte někdo nějaký "přesný" typ svíčky, která by se mohla dát do RS? Od jaké firmy ?(Brisk?)

Ja v tom mel jak Brisky, tak iridia, rozdil v podstate zadnej, jen trojnasobna cena. Brisky muzu doporucit, nekteri ovsem nadavaj, ze to neni dost nobl. Brisk ma na strankach katalog, mrkni.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

myslim si, ze na kratsie vzdialenosti je lepsi benzin. Pretoze kym zajdes do prace sa ti nafta ani nezohreje, a hned ho vypnes. A to nerobi tomu motoru dobre. Ja som isty cas jazdil tiez taketo kratke vzdialenosti s naftou, a ta spotreba na takych kratkych trasach,kde sa mi motor ani poriadne nezohrial a hned som ho vypol tak mi spotreba vychadzala pekne vysoka...

jj, to si taky myslim..

A přesně tohle jsem potřeboval slyšet.. díky

Editováno: , autor: jvees69
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S tou cenou bych se chtěl vejít do 100 tis. max. Takze to zatím vidím na chip od cimbu, a možná svíčky. mimochodem ty svíčky z iridia zvýší výkon o kolik? No jinak to taky asi všechno musí "utáhnout" i převodovka...a tu bych měnit moc nechtěl a auto nechci zrovna celé přestavět...stačil by výkon o něco větší než má Seat Leon Cupra..takže +- 260 koní..

Ty "svicky z iridia" ho zvysi asi tak o nula nula prd, ale jde to lip do otacek, pri ty investici je tam urcite dej, to uz se ztrati

Nemáte někdo nějaký "přesný" typ svíčky, která by se mohla dát do RS? Od jaké firmy ?(Brisk?)

Ja v tom mel jak Brisky, tak iridia, rozdil v podstate zadnej, jen trojnasobna cena. Brisky muzu doporucit, nekteri ovsem nadavaj, ze to neni dost nobl. Brisk ma na strankach katalog, mrkni.

Ptal jsem se a jedna nová svíčka Denso Iridium Power stojí 870Kč...a prý mají v katalogu svíčky pouze na Golf GTI...ale ten má uplně stejný motor, tak to je to samé ne? Celkově by mě to stálo 3480 Kč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak auto pořád ještě nemám, už je to 2 týdny a nic!!Minulý týden jsem s něma mluvil a řekli , že musí objednat nouvou řídící jednotku!!!

Takže jedna blbá cívka mi zrušila komletně řídící jednotku a rozhodila motor!!!!!NECHÁPU!!!!

Tak pořád využívám Fábii 1.2 HTP!!! fuck

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...