Přejít na obsah

Reálná rychlost na tachometru


Doporučené příspěvky

Jestli to někdo sledujete, jakou máte reálnou rychlost na tachometru, vůči, např. radaru u silnice? Mně tachometr podměřuje tak o 7km/h. Když mám na tachometru 50, tak vidím na měřeném úseku, že jedu 43km/h. Vím, že je tam nějaká tolerance, ale četl jsem, že u novějších aut by to mělo být přesné.. Kola a gumy mám originál - 17". Když jedu se spuštěným Travel Assistem, tak je to ve městech děsný vopruz jet 43km/h...  Hlavně tedy i pro řidiče jedoucí za mnou..😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Porovnával by som skôr s GPS v telefóne (aj keď u nich býva tiež rozdiel 1-2 km/h), než so stacionárnym radarom pri ceste. Často totiž vidím, že idem konštantnou rýchlosťou a ako sa blížim k radaru, rýchlosť sa na radare mení, takže moc presné to asi nebude.
Ďalšia vec, ktorú musíš brať do úvahu, je to, že tak ako aj iné autá, aj Karoq je homologovaný s niekoľkými veľkosťami kolies a pneumatík. Všeobecne sú si veľkostne (čo sa týka priemeru/obvodu) podobné, ale malý rozdiel tam vždy je a možno práve tvoje 17" sú tie, ktoré sú trochu menšie oproti ostatným homologovaným veľkostiam, t. j. na rovnaký počet otáčok kolies ujdeš menšiu vzdialenosť/máš menšiu reálnu rýchlosť.
Nakoniec musíš ešte myslieť aj na opotrebenie pneumatík. Nová pneumatika má dezén okolo 7-8 mm, niektoré zimné aj 10 mm. Ak je pneumatika zjazdená, povedzme na 2 mm, tak z celkového priemeru kolesa môže chýbať až 10-16 mm, čo je tiež dosť veľa a zníži ti to reálnu rýchlosť na daný počet otáčok kolesa.

Editováno: , autor: e1.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Radary neber jako měrnej.  Ty pro jistotu ukazujou víc než skutečně jedeš. Alespoň co mám srovnání těch co okolo jezdím. Porovnání cejchovanej tachograf náklaďáku, 2x telefon mapy.cz a 2x telefon s googlemaps . Vše pěkně na palubě vedle sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak kamarád z PČR "zdefraudoval" na zkoušku jejich kalibrovaný lidar a dělá to u naší Karkulky přesně 6 km/h navíc oproti jejich 50. Takže nastavuji v obci 57 a je to i s jejich tolerancí, myslím že je to 3 km/h. Letní a zimní rozměr pneu neřeším.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky za reakce.. Mně se jedná hlavně o to, jak jsem psal, že jak kamera v autě zaregistruje obec, tak při zapnutém Travel Assistu automaticky sníží na tu 50km/h... Takže nemusím mít strach z překročení rychlosti... Akorát mě štve, že nejedu 50, ale 43.. A vím, že když jedu bez asistenta, tak na tachometru mám 56 abych reálně jel těch 50 km/h...  A zatím, co jsem porovnával stacionární radary s rychlostí, co ukazuje GPS, tak to většinou sedí +- 1km... Ale asi se s tím nedá nic dělat a musím se s tím smířit... 😒

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U Karoqu to proměřuje opravdu dost, při 130 už je to kolem 10km/h... Boužel Karoq je v tomto asi nejhorší (aspoň 2WD, 4x4 má větší průměr kol, tak to možná bude jinak). Přesně ukazují až nové modely dle nové homologace (od Scaly/Kamiqu později), bohužel u starších modelů toto "nenapravili" ani v rámci FL...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...