Přejít na obsah

OPS - Optický parkovací systém


krystofb

Doporučené příspěvky

Ahoj,

 

nepodařilo se mi nikde dohledat info k optickému parkovacímu systému (podle manuálu "pomoci při parkování") u superbu II, tak bych rád zkusil zdejší zkušené majitele :)

 

Zvažuji koupi superba a jak koukám po inzerátech, všiml jsem si, že i když mají auta 12 parkovacích senzorů, v některých případech OPS ukazuje 360° záběr (viz foto), někdy ale ukazuje jen 8 senzorů, tzn. před autem, za autem, ale strany neukazuje (viz druhé foto). Obě auta mají parkovacího asistenta.

Moje otázka je - lze například podle stupně výbavy poznat, jestli auto využívá všech 12 senzorů a ukazuje 360°, nebo využívá jen 8 z 12 senzorů a ukazuje jen vepředu a vzadu, boky ne? Je v takovém případně možné dodatečně aktivovat 360° OPS?

 

Předem děkuji za všechny postřehy

 

image.thumb.png.d989227e5c61852d5fa42a19f49c50db.png image.thumb.png.b13cb81a9aa4af656d98e5a46d6da6ae.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to jednoduché, rozlišují se 3 stupně. Pomoc při parkování PDC vzadu - 4 senzory. Pomoc při parkování PDC vzadu a vpředu - 8 senzorů. Parkovací asistent PLA - 12 senzorů.

 

Dodělat jde vše, v nárazníkách jsou vyznačena místa, kde vrtat. Co bude asi potřeba, tak čidla, svazky, tlačítko, řídící jednodku PLA a maxidot, pokud není.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zas tak jednoduché to není. U PLA může být 10 nebo 12 senzorů podle generace PLA. Problém se zobrazením 360° OPS by měl jít vyřešit softwarově (upgrade RNS či kódování). Každopádně 4 boční sektory na OPS jsou vždy fiktivní.

 

Ad dodatečná montáž - pokud vím, tak místa k vrtání nejsou označena u zadních bočních. Jinak dost často to chce i novou jednotku ABS, zadní čidla ABS, diskuze k tomuto je hodně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nejde mi o to dodělávat samotné senzory, jenom aktivovat 360° OPS u auta, které už má 12 senzorů z výroby. Viz například tenhle inzerát: Škoda Superb L&K 2.0TDi 125kW*4x4*DSG*NAVI* (tipcars.com)

Auto má 12 senzorů, má to PLA, ale OPS ukazuje jen 8 senzorů, je to vidět na obr. 17. Představoval bych si, že by mohla stačit SW úprava, aby OPS ukazoval 12 senzorů, respektive ten 360° pohled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U novějších S2 a dalších soudobých modelů s PLA 2.0 (12 senzorů) by to mělo boční senzory zobrazovat pořád.

RNS510_OPS.thumb.jpg.10cfbb9981bdd4823caedb1467d23aac.jpg

 

I náš stárnoucí služebák (MR 2014) to přesně tak má. U novějších modelů je to, jak píše @Martab.

Pokud ale vím, je to omezené verzí SW jednotky RNS 510 a starší z dob PLA 1.5 (10 senzorů) to ještě neuměly.

Stav, kdy má auto 12 senzorů, ale strany neukazuje, by mohl nastat, pokud není původní RNSko.

Kradlo se to ve velkém a je možné, že si třeba bývalý majitel obstaral starší kousek z bazaru.

Nebo to prostě jen nebude po výměně správně nakódované. Bez diagnostiky u konkrétního kusu jen těžko hádat.

Ještě mě pak jedině napadá, že by od určitého data výroby mohlo být chování OPS jako u novějších modelů.

Ale všechny auta, které jsem s touto výbavou řídil, měly boční linky pořád viditelné... 🤔

Editováno: , autor: VeteranChild
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...