Přejít na obsah

Start - Stop system


Buldog77

Doporučené příspěvky

Start-stop je v autě jen kvůli tomu, aby při měření emisí auto splnilo euro 6, tedy při simulování městského provozu auto zastaví a vypne motor, tudíž žádné emise, takže pro obyčejné smrtelníky je to naprosto zbytečná věc. Start-stop v mém autě našel jiné využití a to v případě železničních přejezdů nebo kyvadlové dopravy se semaforem. Kde bych normálně vypnul motor, tam zapnu start-stop a mám z toho radost, že si můžu zmáčknout v autě i nějaké to tlačítko.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jde o to, že turbo je schopný se v extrémních případech rozžhavit tak, že až svítí. Pokud se nezchladí na přijatelnou teplotu a předčasně se zastaví, může dojít vlivem statickýho chladnutí k deformaci lopatek turbíny. Pokud někde poskakuješ normálním tempem, není tam zase tak moc co chladit. Turbo má běžnou provozní teplotu. Na druhou stranu jsme někteří naučeni to prostě nechat na volnoběh alespoň chvíli ještě běžet. Nic se s tím nezkazí. Co kdyby náhodou ......

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

taky dojde k dotáčení turba tzv. nasucho... a postupnému přidírání a obrušování třecích ploch... dále problém s usazováním karbonu :-/ já každému doporučuju buď před cílem opravdu zvolnit tempo, zejména na dálnici a v případě že to nejde tak alespoň chvíli bublat na volnoběh... Ale je to každého věc... Já to dělám a nezabije mě to.... BTW od té doby co to striktně dodržuju jsem za posledních asi 280 000km neměl problém s turbem... (netvrdím že je to jenom tím) proto jsem rád že v Octávce nemám Start/Stop až bude v nějakém autě... zpožďovací  relé je super věc díky za TIP...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky ho mám kodováním vypnutý.

Přesněji řečeno je zapnutý a je oblafnutý tak, že se mu nikdy nesplní podmínka pro vypnutí motoru. Takže po zastavení se na maxidotu objeví přeškrtnutý symbol a v infu na radiu je jako důvod uvedena vysoká spotřeba energie. Samotný start stop je plně funkční i s tou jeho rekuperací a s čím vůbec o čem netušíme. Lze ho tlačítkem vypnout a zase zapnout.

Ale dotaz k funkci, tedy jestli to je s ním spojené. Už se mi stalo, že při poskakování v koloně sem motor chcipl na spojce s málo plynu. A auti samo nastartovalo. Dělá vám to taky?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na vypnutí SS jsem se byl ptát včera ve škodovce. Technik mi řekl, že vypnutí přes řídící jednotku je možné (je to na principu přepsání dat o nabití aku), nicméně při tomto NEoprávněném zásahu do ŘJ přicházím o záruku!!! Zásah do ŘJ je oznámen online do databáze škody. Otázkou zůstává vystopování zásahu garážistou. I tak se do toho pouštět nebudu, za ztrátu záruky u motoru TSI mi to nestojí, i když mě SS hodně štve.

Jedinou cestou se tak zdá to relé, jak tady bylo posáno.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Někde jsem nedávno četl, že když se baterie vybije a pak nabije obyč.autobaterií, tak se nedobije správně a startstop nebude fungovat. Prý si servisy na to museli povinně koupit nabíječky za 30tKč. Nevím, co je na tom pravdy, ale osobně mi SS nevadí, zkoušet to nebudu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se do Záručních podmínek. Záruka neplatí pokud reklamujete vadu něčeho co jste si udělali sami. Tedy rejpu se např. v ŘJ a ta odejde, Nebo provedu čip a díky tomu odejde motor. Pokud vše funguje, neuplatňuji žádnou škodu tak mi jen max škodolibě přehrají SW. Autorizáky mají asi jasný zákaz to dělat pro zákazníky .Spíš mě napadá, že právě díky Start/Stop dostalo auto homologaci a vy tu veledůležitost nepoužíváte. Pokud ale je tam to tlačítko tak můžu systém vypnout. A jestli je mi umožněno ho vypnout  tak jsem jen změnil prostředek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Ahoj,

možná hloupá otázka. Když vypnu SS tlačítkem, což dělám po každém startu, zůstává v činnosti rekuperace?

Můj postřeh:

baterku mě vybilo zařízení v zapalovači do mrtva, odemykal jsem klíčem, po nabití baterie nabíječkou ctek mxs 5.0 SS funguje bohužel normálně☺

Jedu po dálnici v DE cca 180km/h dojedu na pumpu SS aktivní a ihned po zastavení se motor vypl (zkoušel jsem jak moc je toto kurv.tko nebezpečné)

Venku +4 u jedu 800m motor je chladný, zastavím na přechdě, SS motor vypne...

(v mém připadě tdi, což dostává při tomto provozu slušně na prdel)

Takže za mě je SS skvělý způsob jak si zlikvidovat motor a podpořit VW při nákupu nového motoru☺

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Pokud garanční technik bude chtít a najde, že někdo přepsal parametry, tak to pro něj znamená možnost, že nemusí uznat záruku. Třeba na to, že něco nefunguje na motoru tak, jak má z el. funkcí...Pro Boleslav se ke všemu posílají protokoly z diagnostiky, najde se tam štoura a následek je takový, že garanční opravu platí servis. Který garanční technik si k vůli tomu nechá  šahat na své peníze...Tak se věc má a tak se nemůžeme divit, že jsou k takovým věcem opatrní. Já doporučuji, pokud je auto v záruce, tak do toho nešahat....Aby SS fungoval, je nutno dodržet několik podmínek. Pokud nějakou nedodržíte, tak je mimo. Jsou teda možnosti...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já bych se přidal s tím názorem, že je to dost o konkrétním servisu/ přístupu. zažil jsem jeden nejmenovaný, kde se technik všiml že je SS deaktivovaný a že je "dopsaná" corner fce, a automaticky "odepsal" záruku na "elektroinstalaci" a "řj". napsal to do protokolu a dál se s majitelem nebavil nikdo... druhý servis na to "nějak přišel" taky, ale nijak to neřešili a díl měnili na záruku... (ovšem jak je to pak polazené v té "online" servisce netuším)... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...