Přejít na obsah

Leštění alu kol


Milan II

Doporučené příspěvky

zdarec kluci,

už několik let koketuji s myšlenkou vyleštit si svoje alu kola. Asi nadešel čas. Jedno kolo jsem si stejně odřel, tak co... Ale neználm celý postup jak docílit toho efektního zrcadlového lesku! Odstraním z límce a paprsků lak a pak budu postupně zvyšovat hrubost zrna až na 2000. Dobrá, ale čím hliník leštit respektivě jakou pastou???? Je tady nějaký koumes, který mi poradí?

Mám ty samý kola, jako tyhle na obrázku. Jen ne tak krásě lesklý, jsou skoro jako chrom.

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

týýýýýýý joooooo!ty kola na tý fotce jsou bomba to by bylo něco pro chrom maniaka jako jsem já!nevím ale jak tohle leštit kamarád to dělal vrtačkou s nějakým mosazným kartáčem ale jen límec a bylo to pěkné jen né tak lesklé!zkus spíš nějakou firmu co se zabývá chromováním ty ti poradí!ještě na střední když jsme v dílnách brousily nože,leštili jsme to nějakou zelenou pastou,šlo to dobře i zrezlé věci se pěkně vyčistily ale za boha si nevzpomenu kdo to vyráběl!budu hledat když najdu helfnu!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na br. bych řekl že je chrom nástřik

jinak leštit lze, ale jak chrom to nikdy nebude.

Já leštil kdysi motor (ojnice, kanály, víko, sání) a taky alu ale jen límec Borbet T (myslím to byly) s 10cm límcem.

postup jak říkáš: barva pryč a pod vodou brousit až do hrubosti 2000-2500. a pak zelenou pastu a na hadrrovym kotouči a vrtačku a leštit, rukama to jen tak neuděláš takže loukotě velkej problém se tam dostat.

a budeš černej jak největší čert :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Včera jsem si z vrakáče donesl naražený 13" kolo Borbet, na kterým jsem cvičně zkoušel leštit plochy. Celkem by mi to šlo, ale bez patřičnýho vybavení ani ťuk. Z toho "micronplus" mi poslali rozpisku potřebného materiálu i s cenama. Zkusím to všechno objednat a pak budu trénovat pořádně. Ale dřina to je... Proto se taky platí za 4 ks 17"kol 13 500,- :o

 

Editováno: , autor: Milan II
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
Včera jsem si z vrakáče donesl naražený 13" kolo Borbet, na kterým jsem cvičně zkoušel leštit plochy. Celkem by mi to šlo, ale bez patřičnýho vybavení ani ťuk. Z toho "micronplus" mi poslali rozpisku potřebného materiálu i s cenama. Zkusím to všechno objednat a pak budu trénovat pořádně. Ale dřina to je... Proto se taky platí za 4 ks 17"kol 13 500,- :o

Trošku nahozená cena?? Kdo ti to nabídl za takovou pálku??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 roky později...

Zdravim taky přidávám svoje zkušenosti , to lěštění kol není zase až taková sranda jak jsem čekal ale stojí to za to :)))

Jestli ti můžu poradit tak si kup šmirgl papíry od hrubých až po "jemný" ( 240 ) , podle toho samozdřejmě jak hodně máš poškozený kola a můžeš začít brousit . Až to budeš mít hotový tak koupit filcový kartáče a "brusnou" pastu . Např White max a jiný , zase podle hrubosti a můžěš leštit až do alelůůůja a nebo něž ti upadnout ruce :-D :-D :-D je to záhul :)

Tady máš fotku jak jsem začínal já ;-) a jak to vypadá když už to skoro je....( jinou fotku v Pc zatim nemám ) ale kdyžtak dodám ;-)

Hodně zdaru a pak nahoď fotky ;-)

post-59794-0-72707200-1317360474_thumb.j post-59794-0-06536900-1317360571_thumb.j

EDIT:

Jinak na ten bordel okolo nekoukej :-D :-D :-D :-D ten tam normálně není :-D :-D :-D

Editováno: , autor: Wojnar
Edituj příspěvky!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ahoj..já se k leštění zatímještě nedostal..ale moc chci..takže nejdřív zbrousit smirglem?kámoš mi dal jakousi zelenou pastu..je tvrdá..nanáší se na kotouč..pak leštíš..musím vyzkoušet..

ted jsem hledal nový zimáky za přijatelnou cenu..už mam objednáno..205/50 r 17..4 kusy za 6000...:-D

EDIT:

ale pěkně jsi to vyleštil čučane.chválím..icq 446 948 094,potřebuju se na něco zeptat..díky

Editováno: , autor: Wojnar
Necituj poslední příspěvek a edituj příspěvky!!!
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 10 měsíců později...

čučan:pěkná práce..zeptám se,kde jsi sehnal kotouče na leštění a jakou pastu?byl jsem v obi,ale když jsem se zeptal na kotouč na vrtačku pro leštění,koukali na mě jako když jsem z nebe právě upadl..takže bych tě poprosil,dej mi více informaci,typ pasty,a jaký kotouč..a kde sehnat pokud možno..díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...