Přejít na obsah

Výhybka


Doporučené příspěvky

Tak jsem našel toto:

http://www.repromania.net/teorie/vyhybky.php . Chápu to správně, že od rádia mi jde do reproduktorů signál dvouma drátama na každej reproduktor a ty dva dráty pak připojím na tuhle krabičku a ta mi oddělí z toho celkového signálu výšky a pošle je do výškového reproduktoru a basy a ty pošle do basového reproduktoru?

Takže pokud chci sestavu z vícero druhů reproduktorů tak ju potřebuju?

A nemá už octávka něco takového když má ve dveřích basovej a na okně výškový reproduktor?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem našel toto:

http://www.repromania.net/teorie/vyhybky.php . Chápu to správně, že od rádia mi jde do reproduktorů signál dvouma drátama na každej reproduktor a ty dva dráty pak připojím na tuhle krabičku a ta mi oddělí z toho celkového signálu výšky a pošle je do výškového reproduktoru a basy a ty pošle do basového reproduktoru?

Takže pokud chci sestavu z vícero druhů reproduktorů tak ju potřebuju?

A nemá už octávka něco takového když má ve dveřích basovej a na okně výškový reproduktor?

jo

octa má místo výhybky pouze oddělovací kondenzátory... prostě funguje to skoro stejně (blbě) ale je to za pár korun

Editováno: , autor: lukash
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Chci si totiž koupit tohle maj to v akci http://www.autoradia.biz/produkt/440/magnat-classic216.html a je k tomu i ta výhybka. A když už tam teda něco podobného je v tom autě budu tohle potřebovat? To zapojím místo těch kondenzátorů? Díky -_-

Hele az vyhodis svoje repra co tam mas ted tak ti do tech dveri vedou dva dratky. (+) a (-) ktere zapojit prave do te vyhybky. A v te vyhybce mas pak dalsi 4 volne kontakty na 4 dalsi dratky. 2 z nich pujdou do stredobasu a 2 do vyskace. A k tomu jestli to tam byt musi, no nemusi, ale pokud ten zvuk nechce degradovat tak si to tam nech ju ? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl nakupovat a mám je doma. Ještě bych se chtěl zeptat. K čemu je na té výhybce to štelování:

MID GAIN 0 vs. +2dB

a

Tweeter GAIN 0+3dB.

A kam je jelepší je přidělat a jak? Oboustraná samolepka by asi nedržela na dveřích co?

Díky

post-29-1170938048.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Host MichalF
Tak jsem byl nakupovat a mám je doma. Ještě bych se chtěl zeptat. K čemu je na té výhybce to štelování:

MID GAIN 0 vs. +2dB

a

Tweeter GAIN 0+3dB.

A kam je jelepší je přidělat a jak? Oboustraná samolepka by asi nedržela na dveřích co?

Díky

Oboustrana drzi pokud mas takovou tu silnejsi ... to temer ani neurves kdyz chces. ;) Taky sem to delal paskou ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem byl nakupovat a mám je doma. Ještě bych se chtěl zeptat. K čemu je na té výhybce to štelování:

MID GAIN 0 vs. +2dB

a

Tweeter GAIN 0+3dB.

A kam je jelepší je přidělat a jak? Oboustraná samolepka by asi nedržela na dveřích co?

Díky

Oboustrana drzi pokud mas takovou tu silnejsi ... to temer ani neurves kdyz chces. ;) Taky sem to delal paskou ;-)

lep to v teple a pasku orientuj zvisle, nie vodorovne, na odmasteny, rovny povrch.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám problémek, že se tam o 0,5cm nevejde přední repro ani po ohnutí toho plechu.

Po sundání plastové ochrany magnetu se vejde, ale dotýká se toho plechu takže ho magnetizuje to by asi vadilo reprákum co? Ale už to mám vymyšlené kámoš mi vyřezá mezikruží, které tam přišroubuji na podložku a tím se mi zvětší montážní hloubka.

post-29-1171286387.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ještě mám problémek, že se tam o 0,5cm nevejde přední repro ani po ohnutí toho plechu.

Po sundání plastové ochrany magnetu se vejde, ale dotýká se toho plechu takže ho magnetizuje to by asi vadilo reprákum co? Ale už to mám vymyšlené kámoš mi vyřezá mezikruží, které tam přišroubuji na podložku a tím se mi zvětší montážní hloubka.

Já jsem ten plechovej rožek i s malinkým kouskem toho plechu který drží stahovačku ufiknul flexou a dával jsem Magnat Pro 2160 a v poho. Spíš mám ten problém, že repro moc vystupuje do auta a nemůžu zaklapnout kryty repro. Ještě se podívám kolik je místa mezi magnetem a stahovačkou a kdyžtak ztenčím ty distanční kroužky. Výhybku jsem prozatím nacpal tam co ty, na ten polystyren, ale chce to dát nějaký delší šroub a ve výhybce ho fixnout třeba tavným lepením abys to mohl do toho polystyrenu zapíchnout.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to přilepil oboustranou izolepou. Distanční podložky mám objednané 6mm tlusté tak uvidím jestli to zaklapnu. Jinak + - to byl docela problém na barvu bych nedal protože v jedněch dveří měli barvu jinou než v těch druhejch, když se koukneš na fotku tak já tam mám červený a hnědý. Taky sem se vyděsil, že nezjistím co je +-. Ale měl bys to zjistit podle původních repro. Já tam měl, už jiné a poznal jsem to podle konektoru jeden je ouzkej a druhej širokej.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já jsem to přilepil oboustranou izolepou. Distanční podložky mám objednané 6mm tlusté tak uvidím jestli to zaklapnu. Jinak + - to byl docela problém na barvu bych nedal protože v jedněch dveří měli barvu jinou než v těch druhejch, když se koukneš na fotku tak já tam mám červený a hnědý. Taky sem se vyděsil, že nezjistím co je +-. Ale měl bys to zjistit podle původních repro. Já tam měl, už jiné a poznal jsem to podle konektoru jeden je ouzkej a druhej širokej.

no jo , ale já měl oba stejný, ale někde jsem tu teď potkal zapojení ISO konektoru tak se podívám za rádiem. Stejnak do budoucna chci dotáhnou kvalitnější kablíky od rádia do dvěří. Jak jsi pořešil ty výšky? Mě dovozce Magnatu tvrdil, že to normálně do oct dávaj že to jen prohodím, ale ten výškový repráček je o cca 2-3 mm širší jak ten původní. Tak jsem zprasil jeden ten rožek s origo výškáčem, udělal větší otvor a zasadil tam ten můj nový. Ale hraje to naprd protože to má špatný směr, takže musím nacpat hlavu až někam k volantu abych ho slyšel. Tak to vidím, že využiju ty přibalené kapličky a budu ho mít extra buď na palubcce , nebo před tím origo trohjúhelníkem....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, to byla prvotní myšlenka, pak jsem říkal že by to nebylo špatný místop těch origo výšek. Tak jsem vykuchal ten origo trojúhelník a kryty nových výškáčů, ale nešlo to tam nacpat. Tak jsem říkal že udělám kruhový otvor a zapustím výškáče do něj. Jenže ten trojúhelníék je vypouklý takže to nevypadá moc elegantně a navíc je to blbě nasměrované. Tak musím sehnat jiný trojúhelník a udělám to jak to máš ty. Zase doufám, že to nějakého pacienta za tím oknem nebude lákat....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tady na foru jsem našel další zajímavej nápadík jak zvětšit montážní hloubku pro repro.

vis. fotka od Waiteka. Stahovačka je díky podložce šouplá dále, ale tak aby nevadila při stahování ta tyč ve dveří.

post-29-1171453320.jpg

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...