Přejít na obsah

Fabia II RS


Host Reso

Doporučené příspěvky

No ale někdy míň znamená víc. Vždyť třeba pro rally je idelani třeba 4-kvalt (zkoušel se na 206 WRC) ale to musí stíhat motor ve velkém rozasahu otáček kroutící moment. No myslím, že v TopGearu to asi s automaten neuspějě :D když jsem viděl jak tam na tydle převodovky nadávají.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Dnešní aktualitka na novinkách:

Dnes 10:41

Fabia RS se představí na ženevském autosalonu v březnu 2010. Potvrzený je koncernový motor 1,4 TSI s dvojitým přeplňováním – kompresorem i turbodmychadlem. Celkový výkon je i přes malý zdvihový objem dostatečný – Fabia RS dostane motor naladěný na 180 koní, podobně jako ostrý Seat Ibiza Cupra. Zrychlení 0-100 km/h očekávejte lehce nad hranicí 7 vteřin, maximální rychlost bude podle našich odhadů atakovat 225 km/h.

Pohon se u Fabie RS bude přenášet na přední kola, aby řidiči netrpěli nedostatkem zábavy, dostanou elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, která napodobuje samosvorný diferenciál.

Převodovka bude výhradně automatická (DSG), sedmistupňová. Klasický manuál se kvůli zástavbě motoru 1,4 TSI nevešel. Kromě drobných změn na exteriéru lze očekávat i několik odlišností uvnitř vozu – sportovní volant či sedačky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Těžko říct, jak tam bude automat fungovat, nicméně taky bych dal přednost klasice...radši 6st. manuál, než 7DSG. Když nad tím tak přemejšlím a shrnu si fakta, co už člověk ví a zná...pokud RS od Škody, tak bude asi rozumější jít do FI RS či ORS...

Na druhou stranu, už bylo třeba, aby byly nějaký nový, pěkný sedačky FRSácký do těch našich mazlíčků, tak ať si hlavně nad tímto dají záležet lol

Editováno: , autor: Tangerín
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych ten automat tak černě neviděl, když se to přepne na ruční sekvenční řazení a kdyby tam bylo ještě řazení na volantu z OII nebo SII, tak by to byla i docela zajímavá jízda.

Když si vezmete, že WRC nemá klasické H, ale sekvenční řazení...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, ale mohli by jste mi vysvětlit (laikovi) co se myslí tím:

"Pohon se u Fabie RS bude přenášet na přední kola, aby řidiči netrpěli nedostatkem zábavy, dostanou elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, která napodobuje samosvorný diferenciál."

Vím co si mám představit pod slovy přední náhon, ale co pod tou uzávěrkou diferenciálu? Poraďte :kol-133:

Editováno: , autor: NNN
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ta převodovka je parádní. Měl sem tu čest ji vyzkoušet v golfu R32 s 6-ti válcem. Normální človek není nikdy schopen zařadit rychleji než tenhle dvojspojkovej automat. Má i možnost manuálního řazení pod volantem. Staré automaty stály za prd, ale tyhle nové jezdí za lepší spotřebu a úžasně rychle řadí. Doporučuju vyzkoušet. Sám jsem byl proti automatům, ale po téhle zkušenosti jsem obrátil o 180°.

Tohle auto bude dobrý. Motor je super na auto takové váhové kategorie, bude mít elektronickou uzávěrku diferenciálu XDS z golfu GTI. Těším se. Stará FRS byla super, ale bohužel s dieselem. Teď konečně přijde pořádný motor.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím, ale mohli by jste mi vysvětlit (laikovi) co se myslí tím:

"Pohon se u Fabie RS bude přenášet na přední kola, aby řidiči netrpěli nedostatkem zábavy, dostanou elektronickou uzávěrkou diferenciálu XDS, která napodobuje samosvorný diferenciál."

Vím co si mám představit pod slovy přední náhon, ale co pod tou uzávěrkou diferenciálu? Poraďte :kol-133:

pribrzdovanie vnutorneho kolesa do zakruty...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...