Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

  • o 3 měsíce později...

Zdravím již brzy si budu kupovat nové pneu na svoji Fabunku 1,2HTP 51 kW. Mám Alu kola Antares. Dosud jsem jezdil na pneu 195/55 R15 85H. Teď bych si chtěl koupit nové pneu s rozměrem 195/50 R15, protože jsou cenově levnější. Můžu je nazout na svoje Alu kola? Případně máte s nimi někdo nějaké zkušenosti? Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim partia,

rad by som sa spytal aky je najvhodnejsi rozmer pneu a diskov pre Roomstra na zimu (jazdenie na 80% okresne cesty, 20% mesto.)?

V technicaku je zopar rozmerov,ale skor by som chcel vediet vas prakticky nazor vyplyvajuci zo skusenosti na to ci:

1. je lepsi rozmer 15'' alebo 16'' (letne mam 16'' 205/45)

2. skor sirsie pneu alebo uzsie (185,195 alebo 205)

3. skor vyssie pneu alebo nizsie (na letnych 45 poznat kazdu nerovnost na ceste,ake to bude pri jazde na snehu,ci snehovej 'brecke'?)

4. prakticky sa mozem rozhodovat z tychto rozmerov: 185/55 R15, 185/60 R15, 195/55 R15 a 205/45 R16 (17'' 205/40 sa mi na zimu nezdaju vhodne)

Na starom aute som mal R14 185/65. Nato,ze to boli 14'' sirka 185 bola idealna a vyska 65 na zimu tiez v pohode.

Mal som Pirelli Snowcontrol. Mate niekto na Roomstri tuto znacku,pripadne aka je teraz 'top' pneumatika na zimne obutie ?

Vdaka vam vrucne za postrehy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je zajímavé, že dřív (např. nová FI r.v.2003) měla standartně pneu o rozměru 165/70 R14 a dnes cpou na nová auta 195ky. Vždyť je to 3cm na každé kolo...a ten o dost větší valivý odpor...a tím i větší spotřeba...a dražší pneu...

Já osobně jsem ojel 195 a kupuju už jen 185. A námitku, že na 195kách je auto stabilnější v zatáčkách a lépe sedí odmítám. Ten 1cm málokdo pozná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Uvádět rok výroby je úplně na nic, protože pneumatiky jsou závislé na stupni výbavy. A tam se událo za zmiňovaných 8 let celkem hovno. Classic stejné rozměry, Ambiente a Elegance o 1cm širší guma...

Fabia Classic

2003 - 165/70 R14

2011 - 165/70 R14

Fabia Comfort/Ambiente a Elegance

2003 - 185/60 R14

2011 - 195/55 R15

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Ahoj

Mám na mé fabce kombíku 1,4 16V pneu Dunlop 195/55 R15,auto jsem kupoval loni nové a tyto gumy jsou teda originál,na jaře jsem zjistil při přezouvání na tyto letní, že přední gumy mají vnitřní hrany jakoby zuby u pily,zadní byly v pořádku,v autor.servise mi řekli,že to není na reklamaci,že to tyhle gumy dělají a at je dám dozadu(tam se srovnají),jenže tet po asi třech měsících jsou opět v předu vnitřní hrany (vzorek)jak pila a pořádně to hučí,což se mi zdá docela brzo,byl jsem na laserové geometrii,která byla v pořádku,nic neseřizovali,pneu foukám na 2,3 a najeto mají asi 12000 km,ve dvou pneuservisech mi přitom řekli,že tento tzv.pilový efekt se projevuje hlavně u kombíků na zadní nápravě protože je lehčí a u málo naložených aut,jenže já jezdím denně asi 60 km do práce ve třech až čtyřech lidech a mám to na přední nápravě,vlastně tet už na obou.

Tak bych potřeboval poradit,jestli mám šanci na reklamaci,když auto je v záruce ještě rok,nejvíc mě štve,že ty gumy hučí dvakrát víc než zimní.

Díky moc za jakoukoli radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fotky nic moc,dochazela mi baterka ve fotáku,tak jsem je fotil narychlo,snad tam uvidíš ty zuby,příště bych zkusil při lepším světle lepší fotky,jinak se omlouvám za nové vlákno,s tímhle problémem jsem ho nenašel,ještě jedna věc,po těch třech měsících co jsem dal přední zubaté gumy dozadu na radu servisu,aby se tam srovnaly,tak jsou zubaté pořád stejně....

post-2938-0-03730900-1311612272_thumb.jp

post-2938-0-69872700-1311612312_thumb.jp

post-2938-0-48315200-1311612339_thumb.jp

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolu tlumičů jsem nedělal,ale takto sjeté gumy jsem poprvé zjistil na jaře,kdy auto mělo najeto nějakých 13 000 km,což je trochu málo na zničení tlumičů.

Já jen nevím jestli to nechat plavat a až se sjedou koupit lepší,nebo si stát za svým a požadovat výměnu pneu za nové,když je auto v záruce.

**************************************

pravidla rikaji - necituj posledni prispevek!

**************************************

Editováno: , autor: Blacky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 8 měsíců později...

Zdravím, možná je to tím, že jsem trochu nechápavej. Sice jsem přečetl celé vlákno, ale nikde nebyl explicitně řešen můj problém, nebo jsem ho nenašel.

Jde o to. Chystám se přezout na letní, mám FII combi 1,4 16V 63 kW. Mám na ní originál litá kola 6Jx15 H2 ET 43 a pneu 195/55 R15, která jsou K.O. Tak je chci vyměnit za 185/55 R15, konkrétně Dunlop SP sport 01 185/55 R15 82H. V techničáku mám tento rozměr ale je u něj napsáno M+S což je zimní. Můžu používat tento rozměr i jako letní? Díky za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja bych volil jen podle techničaku , ono mohla by nastat nedej bože nehoda a pojištovna se už ma čecho hytnout , jinak z technickeho hlediska nic tomu nebrani mit takove gumy i na leto ;)

Dík za názor, ale asi to stejně risknu a obuju gumy co nemám v TP...nechápu proč jsou ty stejné pneu , které jsou ještě menší dražší skoro o polovinu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...