Přejít na obsah

Letní pneumatiky


room14

Doporučené příspěvky

od jednoho známého jsem slyšel, že se budou muset používat jen pneumatiky do 4 let, proto jsem se ptal. Pokud to skutečně tak není, tak nechápu, jak na to ten známý přišel. Ovšem mně by taková vyhláška ani moc nevadila, protože stejně pneu měním preventivně většinou po 5-6 letech. Nevím, jak by lidé reagovali, kdyby něco takového zavedli

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jo lidi toho navykládaj..........a jestli měníš pneu po 5-6 letech preventivně tak to máš dobré, ale nechápu proč by třeba ten co najede za 5let 20tis. km měl vyměnit preventivně pneu které mají vzorek 6mm, nejsou stěřelé ani mechanicky poškozené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kvuli starnuti smesi - znacny vliv ma predevsim u zimnich pneu.

Delam to stejne - na Fabii sve zeny jsem vyhodil 5 let stare pneu Dunlop SP Sport 2020, ktere mela z vyroby, na pohled jako nove, vzorek byl jste 5mm.

Stejne tak jsem po 5 letech vyhodil zimni Barum Polaris 2 se vzorkem jeste kolem 5-6mm.

Neni to zadna zasadni investice a bezpecnost me zeny mi za to fakt stoji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Kluci dotaz. Můžu použít pneu 195/55 R15 85V, když mám v TP napsáno 195/55 R15 85H ? Pneu vše splňuje, jen je vyšší index rychlostní. Muselo by se to nechat přepsat v TP ? Nebo se může, když je index vyšší než předepsaný bez problémů použít? Dík.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1) index rychlosti pneu - předepsán v TP automobilu u konkrétního rozměru pneu (příklad) = 195/65 R15 91T

- nižší index rychlosti lze použít pouze pro zimní období, vyšší index nežli předepsaný v TP lze použít kdykoliv.

2) index nosnosti pneu - předepsán v TP automobilu u konkrétního rozměru pneu (příklad) = 195/65 R15 91T

- nižší index nosnosti nelze použít, může být použit pouze vyšší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nazdar chlapi, pořídil jsem 2.auto do rodiny Roomstera, je samosebou na letních pneu 195/55 R15. Díval jsem se do techničáku a moc rozumných možností rozměrů tam teda není (pokud nepočítám s 16" a 17"). Buď tam dát stejné 195/55/ R15 (atyp rozměr, takže cena cca 2000 Kč) nebo 175/70 R14. To už se mi zdá trochu galuska, ale cenově je to podstatně níž. Máte se 14" na Roomstru někdo zkušenosti? Díky za info.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jasně.

Však já mám také v TP i na 16" index H a pneu použité výrobcem BRIDGESTONE TURANZA ER300 205/45 R16 83W do 270Km

Ono v některých rozměrech ani takto nízký index nenabízejí.

akorát teda si nejsu jistý, ale někde jsem tuším četl, že pneu s vyšším rychlostním indexem mají měkčí směs, takže se rychlejí sjíždějí, je na tom něco pravda?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Proč nepoužít protektor na osobák ?? :kol-44:

Já mám tedy na svém roomíku Kléber zimní, ale manželce jsem na fabcu koupil Pneu Vraník Green Diamond a nemá to chybu - vyjede víc jak já proklouznutí prakticky neexistuje.

A to mám kola jednou tak drahé - další pneu budu 100% na zimu kupovat právě Green Diamond. V zimě bych se toho protektoru opravdu nebál - rychlosti jsou podstatně nižší a tak nebezpečí je prakticky nulové. Všechny protektory jsou kontrolovány tak proč se toho bát.

Na léto je to jiné tam si budu hodně vybírat - minulý rok jsem měl Conti premium2 a vůbec se mě na nich nejezdí dobře. O proti origo Bridgám jsou to šmejdy. Takže půjdu do něčeho hodně kvalitního abych měl drobet jistoty.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...