Přejít na obsah

Jaký je podle Vás adekvátní měsíční příjem???


century

Doporučené příspěvky

známý jezdí s Tatrou u Skansky a platí mu s i 6 měsíčním zpožděním, nějaký promile jako pokutu si nemůže dovolit - dojezdil by...

ve stavebnictví a zvlášť u firem jako je Skanska apod, je to běžný standart, pro Skansku už nikdy více, moje osobní zkušenost s dodávkama výtahů pro tuto "světovou" firmu s ISO 9001 :ble

To je neco obdobnyho,jako kdyz maj pojistovny zplatit doktorum.. :o Ctvrt roku sem,ctvrt roku tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je neco obdobnyho,jako kdyz maj pojistovny zplatit doktorum.. :o Ctvrt roku sem,ctvrt roku tam...

pojišťovny bych vyřešil jednou pro vždy, stačí k tomu, aby každý pojištěněc měl svou chipovou kartu (podobné jako třeba CCS), u doktora vložíš do terminálu, potvrdíš úkony, které ti provedl, zadáš svůj PIN a jdeš domů, není problém, aby pak nemusel doktor vykazovat a zdlouhavě psát měsíční výkony a pak možná přijdou peníze, tato elektronická cesta je rychlá a platba může přijít do 14 dní a navíc je vše dobře sledovatelné, myslím duplicitní výkony a zneužívání vykazování tzv. bodů naslepo, CCS používá dost lidí, podobně jako platební karty a nevšimnul jsem si, že by v každém okresním městě byly kanceláře CCS či společnosti pro platební karty pro zabezpečení jejich chodu, prostě to funguje - elektronika maká sama, kdežto v každém okresním městě je několik kanceláří zdravotních pojišťoven plných úředníků a ti něci stojí. Ale to by tenhle stát musel chtít, zabezpečovat tyto služby soukromník, náklady by byly do roka poloviční.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To je neco obdobnyho,jako kdyz maj pojistovny zplatit doktorum.. :o Ctvrt roku sem,ctvrt roku tam...

pojišťovny bych vyřešil jednou pro vždy, stačí k tomu, aby každý pojištěněc měl svou chipovou kartu (podobné jako třeba CCS), u doktora vložíš do terminálu, potvrdíš úkony, které ti provedl, zadáš svůj PIN a jdeš domů, není problém, aby pak nemusel doktor vykazovat a zdlouhavě psát měsíční výkony a pak možná přijdou peníze, tato elektronická cesta je rychlá a platba může přijít do 14 dní a navíc je vše dobře sledovatelné, myslím duplicitní výkony a zneužívání vykazování tzv. bodů naslepo, CCS používá dost lidí, podobně jako platební karty a nevšimnul jsem si, že by v každém okresním městě byly kanceláře CCS či společnosti pro platební karty pro zabezpečení jejich chodu, prostě to funguje - elektronika maká sama, kdežto v každém okresním městě je několik kanceláří zdravotních pojišťoven plných úředníků a ti něci stojí. Ale to by tenhle stát musel chtít, zabezpečovat tyto služby soukromník, náklady by byly do roka poloviční.

To by sice fungovalo hezky,ale to by,jak pises,musel chtit hlavne stat to takhle zaridit..A ne kazdymu doktorovi by se pak zase chtelo kupovat terminaly,protoze to by stat urcite neplatil..Na druhou stranu vypisovani vykonu uz pri existenci PC programu dneska neni takovej problem a casu to zabere minimum. Odevzdas to v el. podobe a je to..A stejne jak kokot cekas 3-5 mesicu,nez prijdou prachy...Na druhou stranu odevzdavat mesicni vykony do pojistovny na CD je taky voser,protoze ne vsude jsou schopny to prijmout (pac nemaj techniku prej) a posilat to mailem,je tak vhodny k zneuziti..Je to vsechno o investicich statu,ktery do tohohle holt velky nebudou a to je k posrani.

2Martinoslav: TO je taky radost..Ono dokud clovek plati a nic nepotrebuje,tak si rika,jestli neplati "zbytecne",ale pak si reknes kdyby nahodou a mavnes nad ti rukou..Pak to "kdyby nahodou" prijde a...? ...a hovno...A stejne platis,ale zase neco jineho...

2Century: No tak tohle si clovek rikat muze,ale pak tomu clovek neveri stejne..Ted v jedny nemocnici umrel jeden 70ti letej pan,na to,ze mu praskl zlucnik..A proc na to za 3 dny neprisli?Protoze setrili a prece nebudou takhle starymu cloveku delat vysetreni na CeTecku..?Kde by na to prisli za par minut... :help: Hlavne ze tam to CT maji skoro novy..

Ale to je jako se vsim tady..Porad neco platime a porad ty prachy jdou kamsi....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
Ja bych se nebal jit u noveho zamestnani niz... Ale s jasnou perspektivou, pak se to zezacatku da vydrzet.

Tohle jsme řešili nedávno s kolegy a shodli jsme se, že za stejno nebo za míň to absolutně postrádá jakoukoliv logiku i smysl....

Pokud ti vyhovuje vse,krom pracovniho prostredi...Resp. jako je to v mem pripade zrovna ted,ze moje nadrizena je takova kun*a,ze se to tam s ni neda vydrzet....Tak sem rek,ze tohle za tyhle prachy vazne nemam zapotrebi... :feve: Jinak bych byl spokojenej.Vsichni ostatni jsou super lidi,jen ona ne..

No já taky odcházim pracovat jinam za plusmínus stejný plat. A dokonce budu mít horší auto (limit jen 800 t místo nynějších cca 920 :unsure:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi je to opravdu z jedne casti nase vina,ze mame tak male platy. Ale asi nemam dost velke gule . experimentovat a zkouset, jestli se nekde budu mit lip nez ted tady. Ach jo. Ze by aspon ta sportka mohla vyjit. kol100

Maly plat je věcí subjektivní....někdo má 85 000měs/hrubého a brečí že zdechne hlady někdo má 9000 měs/hrubého a taky brečí....

Fakt je že lěpší práci si můžeme najít všichni ale je to všechno holt složité... lol a proto počkáme á uvidíme :palec2:

Editováno: , autor: xtrack
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak to asi chodime na stejny ustav, ja delam totez, ale uz jsem jim poslal prvni splatku na Mgr. 25 500, dalsi bude v zari, no tesim se moc ;).

Tak jsem se překouknul...magistr stojí 50 ročně kol9

co studuješ? Mám stejnou cenu... Což mi připomíná, že už týden nosím v kapse složenku :feve:

Vysoká školo finanční a správní....no já mám 30.6 splatnost také, ale vejplata ještě nepřišla :feve: ...ale oni počkaj:)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vcera jsem si udelal chvilicku na propocteni mesicnich vydaju, ktere se musi platit kazdy mesic. Jakozto inkaso na byt, mobily, splatka uveru, stavebka, urazofky pro nas 3. Nasleduje benzin a jidlo. Po poplaceni vsech techto "sracek" nam na TO jidlo a potreby pro dite zbyva 4-5tis./mes., coz je hooodne malo. Zvladame, ale meli jsme se lepe... Nesmi si clovek z techto penez koupit nic, naprosto nic navic, jako boty, hadry, neco do bytu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš no. Neuděláš nic. Jen se modlit, aby nebylo ještě hůře, ale na druhou stranu jak všichní nadávají na prodávající větnamce. Dle mě, kdyby nebyli tak by každej třetí člověk chodil nahej, protože si koupit značkový hadry je fakt docela velkej luxus....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš no. Neuděláš nic. Jen se modlit, aby nebylo ještě hůře, ale na druhou stranu jak všichní nadávají na prodávající větnamce. Dle mě, kdyby nebyli tak by každej třetí člověk chodil nahej, protože si koupit značkový hadry je fakt docela velkej luxus....

To je, pokud nesezenes neco pres net z cudziny se zdarma dovozem v "akci" tak je... Ja nakupuji pres net, dovoz zdarma v EU a jelikoz jsem u nich utratil za hadry celkem dost, mam libove, 30% (max) privatni slevy jednou za cas na ve. Takze se oblekame od jedne znacky, triko se da poridit celkem za slusnej peniz - cca 9-13 EUR. Ale jak rikam, nyni neni ani na tyto vecicky... Jeste ze jsem se zasobil z drivejska. Ale verim, ze bude lepe :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli budou Češi nakupovat u rákosníků tak se potom nemůžem divit ,že jsou malé platy a málo práce . Proč by někdo dal větší peníz svému zaměstnanci když na to nevidělá -? To samé je s nákupem v obchodáku ,kdo z Vás nakupuje v kamených obchodech ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To víš no. Neuděláš nic. Jen se modlit, aby nebylo ještě hůře ....

Ano, to jsi napsal naprosto přesně a krásně tak vystihl naši mentalitu. Nedělat nic a modlit se ... :feve:

Kurňa chlapi, dneska většina firem hledá schopné lidi a nemůže je najít. A některé z nich ty lidi dokonce velice dobře platí!! Chce to jen se ptát ... Nikdo za Vámi nepřijde s prosíkem. Neuděláš nic = nemáš nic. Hotovo. Protože ti, co se snaží něco lepšího hledat, tě mezitím 3x předběhnou.

Jo, je to těžké, to je fakt. Taky mi to dvakrát zrovna "nevyšlo". Jednou jsem šel po skončení výpovědní doby přímo na pracák (výpověď jsem dal já) a podruhé tam šel z vlastního rozhodnutí ještě ve zkušební době, abych si chvilku spočnul, protože zrovna tehdy ta práce stla za prd . Ale dneska jsem za 9 let v šesté firmě a plat tak 2,5x vyšší než jaký bych měl teď na svém prvním místě.

Je to prostě jen a jen o přístupu. Můžeš být dobrý jak chceš, ale když to nikdo neví a nebo to neumíš prodat, tak můžeš dál brečet.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No nevím,ale ty cifry co tu házíte jsou fakt neuvěřitelný!!!aby měl někdo problém vyjít sám ze 30 tisíci to už je extrém!!co má říkat rodina se dvěma dětmi a čistým příjmem 20tisíc??Nechci machrovat,ale lidi co znám z mého okolí a mého VĚKU zdaleka nemají takový plat jako já!!!a žijou uplně v poho..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jestli budou Češi nakupovat u rákosníků tak se potom nemůžem divit ,že jsou malé platy a málo práce . Proč by někdo dal větší peníz svému zaměstnanci když na to nevidělá -? To samé je s nákupem v obchodáku ,kdo z Vás nakupuje v kamených obchodech ?

No nevím. Lidi u nich kupujou a kšeftíky mají. Třeba A3 v Plzni si myslím vůbec nemůže stěžovat, ale chodí tam lidi co na to prostě mají... a když už se tu řeší malé platy a málo práce tak bych nezačal dole u obyč. lidí, ale začal bych od zhora od politické scény co to vedou. Ty mají v moci něco z něčím udělat. Jenže se v ČR měří dvojím metrem anebo CO JE DOVOLENO PÁNOVI TO NENÍ DOVOLENO KMÁNOVI

Editováno: , autor: century
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to v poho?

No řekl bych, že vyjdou s penězma z vejplaty a ještě jim zbyde...

jako já to fakt nechápu!!!ten borec s tím superbem píše,že má splátku na auto 15tisíc a pak říká že mu je 40tisíc málo lollol

To taky nechápu, takový ve svým okolí taky znám. On má BMW X5, manželka má octu II, třikrát do roka na kanárech a když se s nim bavim, tak si stěžuje, že je těžký si začít opravovat barák, že je všechno tak moc drahý. To fakt nechápu...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

co je to v poho?

No řekl bych, že vyjdou s penězma z vejplaty a ještě jim zbyde...

jako já to fakt nechápu!!!ten borec s tím superbem píše,že má splátku na auto 15tisíc a pak říká že mu je 40tisíc málo lollol

To taky nechápu, takový ve svým okolí taky znám. On má BMW X5, manželka má octu II, třikrát do roka na kanárech a když se s nim bavim, tak si stěžuje, že je těžký si začít opravovat barák, že je všechno tak moc drahý. To fakt nechápu...

neuděláš nic,mně je to fakt upřímně jedno,at si každej s penězma nakládá jak chce,ale at tady pak neplácaj takový částky!jo a jinak když nemaj co do huby tak at si odpojí net lollollol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...