Přejít na obsah

Jaký digitální foťák


srandek

Doporučené příspěvky

Taky ted uvazuju o necem, ale jsem mene narocny nez ty ... http://www.alza.cz/digitalni-fotoaparat-ko...erny-d78983.htm (ma ho nekdo? )

Hlavne nekupuj od znacky Benq :feve: Mel sem docela dobry C740i a rupnul mu display vlivem zmeny teploty :kuk: a ty buzny v servisu neuznali zaruku ikdyz na fotaku nic jinyho neni ... optika funguje bez problemu, zadne skrabance nic ... Mel sem ho za oknem a jesi na nej svitilo slunce nebo co fuck Hlavne ze jsem na nej byl opatrny abych ho neposkodil :wallbash:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tejto cene asi pozri olympus a v pripade ze davas prednost dobrej lepsej optike tak panasonik s optikou leica.

ale ono je to pri tychto fotakoch skoro jedno rozdieli uz su pri zrkadlovkach a to je nad 10 tisic.

nekupuj viac ako 87 megapixelov potom uz treba stabilizator obrazu a radsej viac optickych ako digitalnych zoomov.

ono sa to medzi sebou nasobi ale opticky to dokazes priblizit lepsie ako digitalne to sa uz rozmazava.

to bolo len strucne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

v tejto cene asi pozri olympus a v pripade ze davas prednost dobrej lepsej optike tak panasonik s optikou leica.

ale ono je to pri tychto fotakoch skoro jedno rozdieli uz su pri zrkadlovkach a to je nad 10 tisic.

nekupuj viac ako 87 megapixelov potom uz treba stabilizator obrazu a radsej viac optickych ako digitalnych zoomov.

ono sa to medzi sebou nasobi ale opticky to dokazes priblizit lepsie ako digitalne to sa uz rozmazava.

to bolo len strucne

Mrknu na ty Olympusy, pak jak rikas ty, se mi zamlouva PANASONIK ( LUMIX ) .....tech meghapixelu kolik ? vice jak 8 nebrat ( kvuli zaostreni ) a brat vice optickeho zoomu

A jak s těma baterkama chlapi ? tak snad už dnes jsou ty baterie na takové úrovni, že se nevys....ou ...a na tužkový mě to připadne blbost no :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mam už nějaký pátek LUMIXE - Panasona a nemůžu si ho vynachválit - pasujou tam SD karty, má stabilizátor - při větší optice ZOOMu je to nutnost, videa zvládá v kuse až do zapnění karty a fotky sou super, umí toho dost. Je to stará LZ 5 teď je myslím už sedma nebo osma a cena taky de - mrkni na netu ve zboží a porovnej s ostními co ti doporučili.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak taky přileju do mlejna

- u takových foťaku určitě na tužkove baterky

- digitalni zoom je totalni nesmysl - čili zaměřit se pouze na opticky

- pokud ti nevadi že fotak nema klasický hledaček tak neni problem panasonic - ja si foceni bez hledačku nedokažu představit (na displej sviti slunce, je tam pak prd vidět)

- určitě jit do vyrobcu kteři dělaji jak optiku tak zaroveň elektroniku - olympus, canon, nikon, pentax, vyjimku tvoři panasonic - ten použiva leicu a s ni to umi

- zaměřit se na rychlost zhotoveni prvni fotky od zapnuti fotaku - některym to trva strašně dlouho než se vytahne objektiv a pak už je někdy pozdě na vyfoceni něčeho zajimaveho

- co se tyče pixelu - max 6Mpi - vic bych nebral - špatne fotky

- stabilizator - pouze opticky - elektronicky je nesmysl

- pak jsou taky takove hovadiny jako samospoušť - podivat se kolik sekund tam je - když je malo tak je nahovno

a je toho spousta a spousta

Editováno: , autor: brunoos
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslím, že ti můžu docela fundovaně odpovědět, určitě nebudu doporučovat jen to co sám mám, ale beru to z více stran. Sám mám s foťákáma dost zkušeností a do svojí fototechniky jsem vrazil takových 150 000kč (od firmy Canon).

Pakliže jde o takhle malý foťák, rozhodně všem doporučuju jít do Panasonicu a vybírat podle ceny. Takovýhle ty levný foťáky má Panasonic dost zvládlý a HLAVNĚ u všech jeho modelů je OPTICKÝ STABILIZÁTOR OBRAZU, což pro ty "normální" lidi může znamenat dost a je to rozdíl. Rozhodně bude při horším světle zachráněno víc fotek a nebudou rozmazaný. Ale samozřejmě to má taky svou mez...

vpodstatě kolem tý ceny jsou tyhle foťáky

http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digital...dmc-ls80-silver

- tenhle foťák je větší, o něco těžší, levnější a na baterky

http://www.fotoexpert.cz/kompaktni-digital...ix-dmc-fs3-blue

- tenhle je menší, lehčí, dražší, ale zase má akumulátor (dle mého výhoda, vydrží dlouho)

fotit ti budou oba stejně

sice třeba od canonu bys možná našel i hezčí foťák v tý ceně, ale bez stabilizace a když s ní, tak je zase celkem veliký si myslím....

Pak je ještě možný olympus, ale s tím nemám osobně zas tak dobré zkušenosti jak s tím panasonicem. Všichni, kterým jsem ho doporučil, jsou s ním spokojeni...až si skoro říkám, jestli by mi Panasonic neměl dávat provize :-)))

koukni třeba na megapixel.cz nebo na cybex.cz, tam dle mého tyhle foťáky seženeš ještě levněji než na tom linku, který jsem ti poslal. Jen jsem poslal tenhle, že je tam všechno hezky sepsáno.

pokud se někde pletu, tak se omlouvám, ale už jsem nějakou dobu nesledoval trh s foťákama, tak jestli něco přibylo....nevím :) vždy mi takhle vycházel panasonic a nebyly problémy.

naopak drahou zrcadlovku bych zase doporučoval jedině canon nebo nikon

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak taky přileju do mlejna

- u takových foťaku určitě na tužkove baterky

- digitalni zoom je totalni nesmysl - čili zaměřit se pouze na opticky

- pokud ti nevadi že fotak nema klasický hledaček tak neni problem panasonic - ja si foceni bez hledačku nedokažu představit (na displej sviti slunce, je tam pak prd vidět)

- určitě jit do vyrobcu kteři dělaji jak optiku tak zaroveň elektroniku - olympus, canon, nikon, pentax, vyjimku tvoři panasonic - ten použiva leicu a s ni to umi

- zaměřit se na rychlost zhotoveni prvni fotky od zapnuti fotaku - některym to trva strašně dlouho než se vytahne objektiv a pak už je někdy pozdě na vyfoceni něčeho zajimaveho

- co se tyče pixelu - max 6Mpi - vic bych nebral - špatne fotky

- stabilizator - pouze opticky - elektronicky je nesmysl

- pak jsou taky takove hovadiny jako samospoušť - podivat se kolik sekund tam je - když je malo tak je nahovno

a je toho spousta a spousta

rád bych tě trochu opravil:

- proč na tužkové baterky? Akumulátor vydrží haldu času, zabírá míň místa a je lehčí. Baterky jsou dle mého přežitek (ano, taky jsem měl foťák na tužkovky,ale rád jsem přešel na akumulátor)

- hledáček u jiných foťáků je stejně naprd, vidíš tam něco jinýho, než to,co vyfotíš, protože je jen průhledový a nevidíš to vnitřkem objektivu (zlatá zrcadlovka!)

- ohledně megapixelů píšeš hloupost. čím víc megapixelů, tím samozřejmě lépe! Je samozřejmě jasný, že víc nahuštěných pixelů na stejně veliký chip znamená zvýšení šumu, ale kdybys porovnal originální 6mpx fotku s fotkou 8mpx zmenšenou na rozměry 6mpx, tak poznáš, že ta zmenšená má mnohem víc detailů a je ostřejší. Prostě víc mpx je lepší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

rád bych tě trochu opravil:

- proč na tužkové baterky? Akumulátor vydrží haldu času, zabírá míň místa a je lehčí. Baterky jsou dle mého přežitek (ano, taky jsem měl foťák na tužkovky,ale rád jsem přešel na akumulátor)

- hledáček u jiných foťáků je stejně naprd, vidíš tam něco jinýho, než to,co vyfotíš, protože je jen průhledový a nevidíš to vnitřkem objektivu (zlatá zrcadlovka!)

- ohledně megapixelů píšeš hloupost. čím víc megapixelů, tím samozřejmě lépe! Je samozřejmě jasný, že víc nahuštěných pixelů na stejně veliký chip znamená zvýšení šumu, ale kdybys porovnal originální 6mpx fotku s fotkou 8mpx zmenšenou na rozměry 6mpx, tak poznáš, že ta zmenšená má mnohem víc detailů a je ostřejší. Prostě víc mpx je lepší.

proč baterky - ano ja taky fotim na zrcadle a tam akumulator něco vydrži ale jak oba vime tak u těch maly je spotřeba znatelna - a určitě nastane situace kdy budeš mimo dosah elektřiny a budeš potřebovat dobit akumulator - jasně pořidim si dva akumulatory a mam vystarano - jenomže 80% času bude ten druhy akumulator jenom ležet v šupliku - a baterky mohu použit na něco jineho

hledáček - asi maš pravdu - člověk je s te zrcadlovky už tak nějak na to zvykly

- pixely - budu si stát za svým - u 90% fotek je těch 6megapixaču až nad hlavu - ano nastanou situace kdy by se hodilo vic, ale co ja mam zkušenosti a srovnani tak hodně se foti zapady slunce, proti světlu atd a tam těch vic pixely smrsknutych na stejně velký čip prostě škodi - na fotkach je vidět vic bilych teček a tak a lidi pak na to nadavaji

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

druhej akumulátor není zas tak drahej, ne? Je fakt, že baterky jsou univerzální, ale pořádný baterky taky něco stojí, nabíječka taky a dlouho se nabíjí. Pak i foťák víc váží. Ale nic proti tomu taky nemám, ale ze zrcadlovky jsem zhýčkanej, tam třeba měsíc nebo dva nenabíjím....ale to mám dvoje baterky v gripu

Ono celkově od levnýho kompaktu nemůžeš čekat, že ti bude zvládat ty protisvětla - třeba jak se "slejvaly" ty pixely, to se mi stalo před 3 rokama i u Fujiny za 20 000,- Stejně tak se teď můžeme my dva bavit o tom, jak je lepší mít fullframe, tedy investovat do Canonu 1Ds, 5D nebo Nikonu D3.... Rozdíl tam bude znatelnej.

Ale pořád si stejně myslím, že víc pixelů je prostě lepší a rozhodně by byla blbost ten foťák nebrat jen kvůli tomu, že jich má moc. A teď když se koukneš, tak těch 8 jich má většina.

Jinak já si myslím, že postavit proti sobě i třeba 12mpx kompakt a 4mpx zrcadlovku, tak výsledek bude jasný a ve výsledku i při tisku z tý 4mpx vylezou lepší fotky než z toho kompaktu....Nedivím se, že ještě teď lidi kupujou starou dobrou 1D 4mpx.....

Editováno: , autor: davon
citace posledniho prispevku neni nutna ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já nevím, jsem pro akumulátor, jednak mě moc sympatický nejsou klasický tužkáče ( dle mě přežitek, i když dostupnost je někde jinde ) , ale jednak jsem pro pravidelný tvar, tzn. chci foťák ve tvaru krychličky :-) jak je to na tužkáče, tak to ma jednu část jakoby tlustou ( zásobník na baterie )...

Dále jsem výběr zužil na PANASONIK ( LUMIX ), OLYMPUS, na tyto dvě slyším NEJ chvály...... KODAK + CANON moc nechci, ani nevím proč :-)

Nejlevnější jsou ty fotoaparáty ( pokud je mají vůbec v nabídce ) opravdu DATART + ELECTROWORLD !!!!! Záruka je 2 roky, takže místo nákupu bych neřešil....

Hledáček ( "to okýnko koukací" ), nepotřebuji...display stačí, i když se slunkem to bude raz za čas boj no :-)

Tu automatickou stabvilizaci obrazu se myslí přesně co ? a to mají jen některý foťáky ??? PANASONIKy to prej jak píše DASTAX mají všechny...

Ještě mě zajímá, na jaké paměťové karty to má být ??? a s jakou kapacitou cca ???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

optický stabilizátor obrazu vyrovnává otřesy foťáku, aby fotka nebyla tak rozmazaná. Normálně se třeba používaj stativy, když není tolik vidět nebo o něco foťák opřeš nebo musíš mít pevnou ruku. Tenhle stabilizátor ti trochu vypomáhá ty otřesy tlumit a je menší pravděpodobnost, že vzniknou rozmazaný fotky....

takhle nějak bych to jednoduše vysvětlil :-) Každopádně pro normální focení se to hodí...

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ad paměťový karty - většina těhle foťáků (né-li všechny) jsou na SD karty (to si přečteš ve specifikaci toho foťáku). A velikost? Na dnešní dobu je 512MB málo. 1GB je celkem postačující,ale myslím si, že je lepší připlatit já nevím asi stovku a mít kartu 2GB. Za tu stovku se to vyplatí mít možnost tam hodit 2x tolik fotek. Lepší než pak jednou litovat. No a počet fotek? Týjo, to záleží. Tipuju na tu 2GB kartu natáhneš tak 800 fotek.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky přispěji moje amatérské poznatky do mlýna.

Můj foťák mám asi cca 5let je to Olympus C-745 v tu dobu stál cca 10tisíc.

Má 3,2Megapixel a fotí parádně. Mnohem lépe než co si třeba teď koupili rodice 7magapixel sony a taky jsem viděl fotky z dalších totáků, ale na ten můj nemají, ale možná to bude tím že oni mají malý foťák.

Takže bych asi zas tak ty megapixely taky nehrotil.

Foťák bez hledáčku bych asi nechtěl blbě se fotí, když svítí sluníčko a taky se to blbě vyměřuje na displeji, ten můj má hledáček digitální.

Digitální zoom je vopravdu píčovina to si můžu pak zvětšit digitálně na pc :-)

Doporučil bych vycvakávací blesk. Když si to musíš nastavovat tlačítkama je to naprd.

Nevýhoda je že se to nevejde do kapsy.

olympus_camedia_c-745_[160x120_right].jpg

Nejlíp mít 2 fotáky jeden malinkej, na normální focení. A jeden velkej na lepší fotky :)

Jinak doporučuji si nechat poradit od Dastaxe, kdo viděl jeho fotky tak ví, že on prostě umí. :palec2:

Editováno: , autor: zabiak
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jinak doporučuji si nechat poradit od Dastaxe, kdo viděl jeho fotky tak ví, že on prostě umí. :palec2:

óóó, děkuji! :-)

Jinak máš samozřejmě pravdu. Nejideálnější je mít foťáky dva. Jeden na nějaké lepší focení, který se rozhodně vždy netahá. (Třeba u mě je to zrcadlovka s 4 objektivama + blesk, ... a když počítám i další, tak veliký světla a tak..) Vždy jsem to tahal i tak na procházky,ale postupně přecházím na to, že to nechávám pořád doma a fotím tim jen různě připravený věci (tzn nefotím tím momentky, ale jen "nastylizovaný" fotky a zakázky).

Pak je ideální mít malej foťáček na to normální focení, na většinu fotek to v pohodě stačí, takový ty foky na pár podívání. Nic převratnýho, ale zato komfortní, rychlý a pohotový za relativně dost dobrou kvalitu fotek. Já sám takovej nemám, ale kradu ho bráchovi:)

No a třetí věc je ta mít mobil s foťákem. To teď využívám taky často. Na nějaké věci taky postačuje dobře a když mám nějaký nápad na lepší fotku, tak si to místo vyfotím mobilem a pak v PC si to prohlížím, jestli nemá cenu se tam vydat s lepším foťákem, jestli by z toho dobrá fotka mohla vzniknout nebo ne.

Nakonec to je tak, že mi zrcadlovka leží doma v polici a je pod haldou prachu :-))

editace: no ten olympus, ten byl na tu dobu naprosto parádní. taky jsem po něm dost pokukoval...

Editováno: , autor: dastax
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...