Přejít na obsah

Jakou máme barvu laku karoserie?


koblih

Doporučené příspěvky

Tak neviem, je tu ešte niekto s podobnou vecou ako ja alebo nevie niekto niečo o tom ? Farba je sivá vo vnútri motorového priestoru a spodná časť kapoty. Zvonku to je prestriekané na modrú miami.... Pri preberaní vozidla mi predajca povedal, aby som sa nedivil, že je to tak, nakoľko od istého tždňa sa vraj takto striekajú všetky škodovky..

Editováno: , autor: galeo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som rád, že to nie je len môj prípad. Aj keď radšej by som bol, keby sa to v Škode tak nepreháňalo s šetrením, lebo onedlho sa bude priplácať nielen za metalízu... :aggressive: Som zvedavý, že koľkých tu na fore to už postretlo...

A Jirka, dík za odpoveď, budem kľudnejšie spať. ;)

Editováno: , autor: galeo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak som rád, že to nie je len môj prípad. Aj keď radšej by som bol, keby sa to v Škode tak nepreháňalo s šetrením, lebo onedlho sa bude priplácať nielen za metalízu... :aggressive: Som zvedavý, že koľkých tu na fore to už postretlo...

A Jirka, dík za odpoveď, budem kľudnejšie spať. ;)

Hoď jsem fotku jak to vypadá docela mě to zajímá.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já to viděl na Superbu v tmavěmodré metle a ta "základovka" byla nějaká černá matná..... nevypadalo to nijak rušivě, koneckonců člověk kterej si koupí Superba v kombajnu stejně asi pod kapotu moc nekouká :) ale za ty prachy, cítil bych se okradenej :aggressive: BTW jestli se nemýlím zak za ty nový pastelový fleetový barvy se připácí víc než za obyč metlu ne ??

Jirka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja mám v garáži žltú FII a žltú OII. Tak ma tam pripíšte.

Čo sa špiny týka, tak na žltej vidieť hlavne mokrú špinu. To je výhodné pri umývaní. Keď je špina suchá, vidieť ju veľmi slabo, farba iba tak nežiari ako zvyčajne. V lete, keď je sucho sa auto iba zapráši a prach nevidieť na farbe vôbec (len na sklách).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ale za ty prachy, cítil bych se okradenej :aggressive: BTW jestli se nemýlím zak za ty nový pastelový fleetový barvy se připácí víc než za obyč metlu ne ??

Jirka

Mně by základ pod kapotou a v motoru vůbec netankoval. Když se podívám na vývoj ceny aut, tak je to (spolu s dalšími úsporami) výměnou za nízké ceny docela malá oběť. Pro srovnání:

rok 2000

Fabia Classic 1.4/50kW - 279 900Kč

Fabia Comfort 1.4/55kW - 344 900Kč

Fabia Combi Comfort 1.4/55kW - 374 900Kč

rok 2010

Fabia Classic 1.2/51kW (klimatizace, centrální zamykání, airbag spolujezdce, boční airbagy, ABS) - 219 900Kč v aktuální akci včetně metalízy

Fabia Ambiente 1.4/63kW (klimatizace, dálkové zamykání, boční airbagy, ABS) - 254 900Kč v aktuální akci včetně metalízy

Fabia Combi Ambiente 1.4/63kW (stejná výbava) - 264 900Kč

Není to úplně přesné, ale pro orientaci to snad bude stačit. Mimochodem, po zlevnění Superbu před šesti roky byla cena prostřední výbavy s prostředním dieselem o zhruba 80 000Kč vyšší než dnes.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To: bojler máš naprostou pravdu, ceny aut neustále "klesají" ikdyž je to možná tak že za obdobný prachy máš dnes káru s PODSTATNĚ větší výbavou..... Ještě že ty šikmovoký začali dělat konkurenceschopný káry a trochu v tý Evropě zčeřili hladiny cen lol

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Toto som našiel na jednej AUTOstránke - je to Roomster. Vyzerá to tak, že tmavšie farby striekajú v motorovom priestore na čiernu a svetlejšie, ako mám napr. ja, na sivú "základovku. B) Som zvedavý, čo ešte vymyslia v ŠA, aby ušetrili...

post-54627-0-16426900-1293610847_thumb.j

Editováno: , autor: galeo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Tak som písal priamo do Škody ohľadom toho lakovania motorového priestoru a došla mi takáato odpoveď :

"Dobrý deň, u modelu Škoda Roomster s vonkajšou farbou Modrá miami, je pre motorový priestor vrátane vnútornej strany prednej kapoty použité šedé lakovanie."

A ešte niečo : Dnes som si chcel kúpiť korekčnú ceruzu na opravu laku, nakoľko už kamienky zabojovali s kapotou a bolo mi oznámené, že pri tejto farbe ešte nie je v ponuke... :aggressive: To nechápem, ako je to možné, keď som auto s touto farbou objednával ešte v Auguste... :feve: Žeby zaspali v ŠA na vavrínoch????

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jarov se s tím speciálním lakováním poslední dobou nějak rozjel. Máš někde k dispozici i jiné barvy? Viděl jsem i doteď mně neznámé (levandulová, quiksilver), ale nikde to nebylo na fotce. Většina se nějak dala dohledat třeba na VW (např. Cosmic je taková divně zelená z Golfu IV), ale tyhle sem nikde nenašel. Mimochodem, Superb s modrou orbit opravdu NENÍ DOBRÝ NÁPAD NA RECESI :-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte som nevidel, aby sa motorový priestor lakoval inou farbou. Veď by to bolo drahé!

Na tej fotke modrej Fabie teda nikde nevidím, že by bol motorový priestor lakovaný na čierno. Predná stena motorového priestoru je samostatný diel a tá je čierna vždy a u všetkých modelov Škoda. Stena za motorom je tiež samostatný plechový diel, navyše je na ňom ešte zvukovo tepelná izolácia. A niektoré časti motorového priestoru sa môžu javiť ako keby mali iný odtieň, nakoľko nie všetky časti motorového priestoru sú dokonale prekryté lakom resp. lakované krycím bezfarebným lakom.

Editováno: , autor: Diamant
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ešte som nevidel, aby sa motorový priestor lakoval inou farbou. Veď by to bolo drahé!

Na tej fotke modrej Fabie teda nikde nevidím, že by bol motorový priestor lakovaný na čierno. Predná stena motorového priestoru je samostatný diel a tá je čierna vždy a u všetkých modelov Škoda. Stena za motorom je tiež samostatný plechový diel, navyše je na ňom ešte zvukovo tepelná izolácia. A niektoré časti motorového priestoru sa môžu javiť ako keby mali iný odtieň, nakoľko nie všetky časti motorového priestoru sú dokonale prekryté lakom resp. lakované krycím bezfarebným lakom.

Keď sa pozrieš lepšie, tak to vidieť, na vrchu blatníkov, okolo uchytenia tlmičov a ako som písal, tak priamo zo Škody mi odpísali, že sa to tak robí...

Editováno: , autor: galeo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...