Přejít na obsah

Horní uložení tlumičů


martikk

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...
jako první se podívej, jestli ti nelítá nějaký udělátko v kufru nebo v prostoru rezervy. Třeba já taky slyšel pořád něco zezadu, že klepe a byly to kosti stabíku v háji :)

Pohledem na pod zadní blatník, jsem viděl upadlý plast. kryt tlumiče z gumový prachovky-housenky... tipuji to na zdroj toho klepání... ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Taky mam na jedne strane vzadu prachovku v hajzlu, leze z toho takovy svinstvo, jako by se ta prachovka rozpadala. Plastovy kryt lita nahoru a dolu jen tak...:o(

Pohledem na pod zadní blatník, jsem viděl upadlý plast. kryt tlumiče z gumový prachovky-housenky... tipuji to na zdroj toho klepání... ;)
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já je vzadu měl už skoro taky upadlý, tak jsem vzal černej silikon na karoserie a celý jsem to tim pomazal, ten plast i ten pěnovej doraz. Moc jsem od toho nečekal, ale kupodivu to drží jak čert. Tahal jsem za to a ani bych to neutrhnul ;)

A k tomu hornímu uložení: Nebyl by někdo z Plzně nebo okolí tak do 50km, kdo by měnil to uložení předních tlumičů (jen ložiska). Možná bych to zvládnul, ale nemam pořádný potřebný nářadí.

Editováno: , autor: Plecháč Tony
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj,já jsem od Plzně.. Měnil jsem již jednu stranu (druhá mě teprva čeká, joo neni čas) a dá se to i v domácích podmínkách pokud máš alespoň nějaké nářadí..

Editováno: , autor: Standis
není potřeba citovat poslední příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Možná se do toho taky pustim sám, jen musim sehnat stahováky na pružiny, nebo si nějaký vyrobim. Ale jelikož taky nemam moc času a zatim to křupne tak jednou za měsíc, tak to ještě počká ;) Jen mam z toho trošku respekt, abych tam něco nezkonil nebo tak. Nechtěl bych pak aby mě v 90 předjelo vlastní kolo i s tlumičem :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Ahoj, mám takový problém.....občas se mi stane, když jedu po nerovnostech, tak slyšít takové tupé loupnutí - jde to zepředu od přední nápravy. Dělá to nepravidelně, někdy několikrát za sebou, potom se to zase třeba několik dní neprojeví. S autem mám najeto 150tis. km. Na kosti stabilizátoru to nevypadá, to by klepalo častěji, ikdyž asi taky už moc dlouho nevydrží, měnil sem je na 90tis. km. Napadlo mě horní uložení tlumičů...může to tím být? Pravděpodobně se ještě neměnilo. Pokuď bych celé auto zvedl na heveru, ucítím vůli v uložení, pokuď je špatné? Dík za rady :)

Chci se zeptat, byla tahle závada nějakým způsobem vyřešena? Auto mi teď dělá úplně to samé a marně si lámu hlavu co s tím...Prosím poraďte :feve:

Editováno: , autor: Supersonic
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Buď to bude horní uložení tlumičů nebo bych se podíval na gumičky na stabilizátoru

No horní uložení mě napadlo taky, mám tam ještě jeden efekt navíc, dělá to skoro vždy, když dorazím domů, nadjíždím si abych najel na parkovací pojezdy, takže stačím kola plně do rejdu a cítím vibrace a to i ve volantu, jako kdyby tam něco dřelo, to vše s vyšlápnutou spojkou, přeřezuju na 1čku. Jinak když točím koly na místě, tak nic, vážně nevím :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě lupe brzdič. Asi je menší deska nebo je vůle v čepech brzdiče.

Nedávno mi taky jakoby lupala prasklá pružina. Když poslední půlzávit uletěl, tak ten pahýl sem tam lupal nebo bouchal.

Jinak předpokládám, že má tazatel jasno ohledně kulových čepů a s hledáním začal právě tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...