Přejít na obsah

Čištění klimatizace


RGB

Doporučené příspěvky

Čauec,

 

tak mám trošku jiný postřeh. Byl jsem přímo v prodejně WÜRTH a pokecal jsem právě ohledně čištění klimatizace. Bylo mi od pracovníků a jednoho servisáka (zákazníka) řečeno, že pěna je nejhorší co může být na čištění klimatizace. Prý, ať si zkusím tu pěnu stříknout na ruku a počkám, až se z toho stane "lepidlo" a pak si mám představit co to udělá s klimatizací. Jediný, co to prý dokáže je udělat na výparníku lepící vrstvu na kterou se usadí každý bordel a krásně to pak drží. Proto mi vlastně odsouhlasili, že si mám koupit ten sprej od Würthu, protože to není pěna, ale taková kapalina.

Ať si to každý přebere podle svého. Je jasné, že prodejce nebude hanit svůj produkt, ale doporučovat svůj, ale když si vzpomenu, jak jsem byl od té pěny pěkně polepenej, tak bych tomu i věřil.

 

Každopádně druhý poznatek je ten, že jsem vystříkal sprej na výparník (narval jsem tam ruku a držel přímo u toho) a pravda je, že to při použití klimatizace nesmrdí. Ale je tu jedno velké ALE. V okamžiku, kdy je venku chladněji a já mám nastavenýho automata na 20°C, tak se vzduch ohřívá (ať mám nebo nemám klimu zaplou) a ejhle, smrad je na místě.

Takže si myslím, že ten problém bude někde jinde. Když chladím, je to bez smradu, když topím (s klimou nebo i bez) tak to smrdí.

Nevíte, kde bych měl hledat problém?

Ten výparník jsem vystříkal celým obsahem a nemyslím si, že by měl být i po tom sajrajtu, jako Würth je někde nějaký bordel...

Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo>>Vyndavat kvůli tomu výparník je už extrém. Moc se to tu podle mě řeší. Jak už sem psal, nevybíral sem nikdy značku, koupím vždy co mají, nikdy sem nebyl na žádným ozónu nebo něčem podobným a nikdy ani náznak jakýhokoliv smradu. Možná to může být individuální ale ty podmínky při používání klimi asi nebudeme mít až tak rozdílný. Nesmrdí ti to, tak to prostě aspoň jednou za rok udělej a mělo by to být OK.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co jsem dnes tak pátral, tak si myslím, že budu mít ucpaný ten odtok od klimatizace, protože pod autem jsem už sakra dlouho neměl žádnou loužičku a to jsem už čistil klimu 2x a dal ji docela záhul. Zítra bych měl jet na zvedák, abych ten odtok někde našel a zkusil ho pročistit. Někde jsem našel, že je potřeba rozdělat u spolujezdce bočnici, tak snad to nebude až tak těžký...

 

Jinak Würth pěnu nemá. Je to aerosol nebo něco takového. Pěnu jsem měl od Sonaxu a to je prosím pěkně na pěkný kule...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stringo, chápu, že chceš předejít problémům se smradem, ale není to přehnané řešit v okamžiku, kdy ti nic nesmrdí rozdělávání celé palubovky, aby si mohl důkladně vystříkat a vyčistit výparník? Nepostačí vystříkat výparník od filtru a přes horní výdechy na středovém panelu? Samozřejmě, že je to tvoje věc, jen mi to přijde zbytečné.

 

Jinak jsem před obědem rozdělal kousek interiéru, abych se dostal k té odtokové hadičce a zřejmě jsem našel příčinu mého smrádku. Když jsem totiž odpojil hadičku z karoserie a strčil prst do otvoru hadičky, tak jsem při následném "čmuchání" poznal ten smrádek. Strčil jsem do hadičky co jen to šlo Wurth a prošplichnul to. Bohužel mě však nenapadl způsob, jak zkusit tu hadičku celou pročistit a především zjistit, jestli není v některém části ucpaná. Zkusím ještě něco počíst, abych na to přišel. Jinak to rozdělání není žádný problém.

Vycvaknout tělo u řadící páky, odšroubovat popelník, uvolnit pravý šroub za popelníkem, uvolnit šroub na koberci (je až v zadu) a opatrně to vytáhnout a vycvaknout. Pak ohnout kousek koberce a hadičku nemůžete nevidět....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, hadicka je za bocnim tapcem, ktery se nachazi u spolujezdcovy leve nohy... :kol-47:

 

Bohužel mě však nenapadl způsob, jak zkusit tu hadičku celou pročistit a především zjistit, jestli není v některém části ucpaná.

 

A proc jsi tu hadicku celou neodpojil? Jde vyndat nejen z kastle, ale i odpojit od vyparniku... :kol-32:

Editováno: , autor: LucasCZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jo, ale co to info ohledně té Wurth pěny?

Takových a podobných info jsou na netu mraky a bohužel v drtivý většině od lidí co o tom nic nevědí, jeden to má od šéfa v Kelly a jinej z prodejny WÜRTH. WÜRTH pěnu nemá tak ji nedoporučuje, dá se podle toho řídit? Proto se podle zkazek na netu neřídím páč jeden řekne že pěna je na prd a druhej že je účinnější, tak si vyber :) Co když právě kvůli tomu údajnému infu je v návodu u pěny (aspoň já to tam měl napsáno) že se to dělá se spuštěnou klimou kdy se vytváří kondenzát? Kdo chce pátrat tak se možná ani u výrobce nedozví čistou pravdu :) Já patřím mezi ty co o tom nic neví a proto se řídím jen podle pokynů na papíru, čemu nerozumím k tomu si nevymýšlím svůj návod a aspoň u klimi to zatím funguje ;)

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

výhoda wurthu je v tom že je to silná nemocničná dezinfekcia ktorá to vyčistí ako má , môžem potom sem dať fotky výparníka po 3,5 roku a 40tkm , klíma bez zápachu , absolutne čistá ... druhá výhoda je to že to po vyvetraní nesmrdí , oproti ostatným , napríklad Retech aircon cleaner a pod ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

LucasCZE - nejde tam až tak moc dobře vidět a nerad bych něco odpojil, o čem nic nevím, každopádně díky za informaci. Zkusím to odpojit jak bude čas celé a pročistit. Zkusím si i počkat na teplejší počasí abych tu klimu "prohnal". Vystříkal jsem tu hadičku co to šlo, tak by už možná stačilo jenom celý ten proces propláchnout tou kondenzovanou vodou z klimatizace. 

 

Jinak Wurth se dá koupit normálně v kamenných prodejnách. V autokelly to nenajdete, protože ti prodávají Sonax a jim podobné značky.

 

Co je nejlepší je samozřejmě těžce posouditelné, ale zkuste si schválně tu pěnu nastříkat na ruku a sami zjistíte, že to lepí. A jednoduše, co lepí to drží bordel. Nemusím být na to ani studovaný mechanik....

 

Wurth smrdí jenom do té doby, než to nevyvětráte. Zatímco Sonax "voní" (přiřazuji to právě tomu "nalepení") daleko lépe a zrovna hezká vůně to taky není. Není nad čistý vánek :))

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

zkuste si schválně tu pěnu nastříkat na ruku a sami zjistíte, že to lepí. A jednoduše, co lepí to drží bordel. Nemusím být na to ani studovaný mechanik....

Že to lepí na ruce, znamená že je to špatně? Když mi to lepí na ruce, tak je to stejné jako na výparníku klimatizace kde probíhá při dezinfekci určitý chemický proces který je na jakékoliv ruce stejný? Nejsem studovaný v tomto oboru a rád se přiučím, jakže je to tedy s tím lepením? Když to pozná i nestudovaný mechanik, tak já jsem bohužel mimo a mám jednu otázku, kterou nám Ty jako taktéž nestudovaný mechanik zodpovíš:

1) Zkráceně, jelikož jsi znalý, jak to mám teda dělat?

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...