Přejít na obsah

Velikost zavazadlového prostoru


Croog

Doporučené příspěvky

Ahoj, zajímalo by mě, zda lze do Fabie hatchback nějak rozumně narvat dvě horská kola (bicykly) při sklopení pouze jedné části zadních sedaček. Předpokládám nezbytnost oddělení předních i zadních kol od rámu(?). Je tu nějaký cyklista, kdo má s tímto zkušenosti?

Neví někdo délku ložné plochy po sklopení sedaček?

dík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, zajímalo by mě, zda lze do Fabie hatchback nějak rozumně narvat dvě horská kola (bicykly) při sklopení pouze jedné části zadních sedaček. Předpokládám nezbytnost oddělení předních i zadních kol od rámu(?). Je tu nějaký cyklista, kdo má s tímto zkušenosti?

Neví někdo délku ložné plochy po sklopení sedaček?

dík

Nevím jak je to u Fabie, ale u Octavie dokážu dát dovnitř 3 kola pro dospělé (jen vždy sundám přední kolo, a položím větší dělenou sedačku)

a 3 lidi.. Napiš mi, jak a jestli se Ti to tam vůbec vejde.. :palec2:

Docela by mě to zajímalo! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevím jak je to u Fabie, ale u Octavie..

Kdybych to věděl, tak se logicky neptám. :huh: Mám na Fabii nabídku a proto řeším, zda by mi toto vozidlo stačilo. Co se vejde do oktavie mě proto samozřejmě vůbec nezajímá, je to rozměrově úplně jiné auto. Jistě vím to, že se sundaným pouze předním kolem se do tak krátkého auta na délku kola rozhodně nevlezou, proto bych byl rád za nějaké praktické zkušenosti.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdybych to věděl, tak se logicky neptám. :huh: Mám na Fabii nabídku a proto řeším, zda by mi toto vozidlo stačilo. Co se vejde do oktavie mě proto samozřejmě vůbec nezajímá, je to rozměrově úplně jiné auto. Jistě vím to, že se sundaným pouze předním kolem se do tak krátkého auta na délku kola rozhodně nevlezou, proto bych byl rád za nějaké praktické zkušenosti.

??? Nevím co ti na to napsat?

Tak tedy: máš nějaké přátele? Půjč si auto od nich nebo z půjčovny a zkus si to osobně.

A neotravuj ostatní..

Editováno: , autor: Petr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nedávno jsem zkoušel narvat 22" trekové kolo do krátké Felicie a víckrát to zkoušet už nebudu. Kolo jsem tam sice nakonec narval, ale pěkně jsem si ho poškrábal. Bylo nutné sundat přední kolo. Jak říkám, nakonec se vešlo, ale nikdo jiný už by si nemohl sednout (jen řidič). Myslím, že krátká Fabia na tom bude dost podobně.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve Felicii jsem si běžně vozil kolo. Sundalo se jen přední kolo. Řidítkama dopředu a otočit je o 90°. Sklopená pouze dvojka. Pak v klidu a pokoji 3 lidé v autě. Do fabie bych to viděl obdobně. Ale kolo nebo cokoliv jiného bych si už do auta necpal. Mám příčníky a držák jak na lyže, tak i na 3 kola. Vše THULE.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díky všem za rady. Nešlo mi o nějaké časté převážení kola uvnitř, spíš o možnost vzít si sebou kola např. na dovolenou do vzdálenějších krajů, kam bych s kolama na střeše jet určitě nechtěl. Nikoho tak blízkého s krátkou Fábií abych se mu chtěl hrabat v autě němám. Vyzkoušel jsem to tedy večer alespoň na Golfu III, který by měl mít kufr jen o kousek větší (z hlavy 260l versus 320l?), tak jsem zkoušel nechat vzadu ještě pár cm rezervu.

Po pár pokusech jsem na svoji otázku našel odpověď: ano, asi by to šlo. :D

V golfu je tam i ta rezerva, takže myslím, že by to tak šlo dát i do fábky. Pro zavření zadních dveří je ale třeba dát dolu přední i zadní kola, sedla, zadní blatníky + příp. i nosič.

To jen kdyby to někoho zajímalo. Pro mě končí mé rychlorozhodování negativním výsledkem, protože nabízená fábka má pro mě nějaké nedostatky ve výbavě, ale že jsem to vyzkoušel rozhodně nelituju. :palec2:

EDIT: Ještě dodám, že ty dva poslední ráfky uprostřed kufru by tam samořejmě šli dát nějak efektivnějc, to už sem moc neřešil. Každopádně na cestu by byla nutná pořádná fixace, aby vám při nějakém průšvihu neprojela řidítka hlavou!

post-18983-1210628829_thumb.jpg

post-18983-1210628838_thumb.jpg

Editováno: , autor: Croog
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ve Felicii jsem si běžně vozil kolo. Sundalo se jen přední kolo. Řidítkama dopředu a otočit je o 90°. Sklopená pouze dvojka. Pak v klidu a pokoji 3 lidé v autě.

Asi mám nějakou malou Felicii :D Ale spíš to bude tím, že já nemůžu demontovat zadní plato kufru (jsou tam repráky), proto tam kolo můžu narvat jen na ležáka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

??? Nevím co ti na to napsat?

Tak tedy: máš nějaké přátele? Půjč si auto od nich nebo z půjčovny a zkus si to osobně.

A neotravuj ostatní..

Patrně ti na chvilku vypadl smysl tohoto fóra, tedy vzájemná pomoc ostatním. Zkus se prosím více zamyslet, než něco napíšeš, protože tohle moc vstřícně nevyznělo. Pokud budeš chtít bližší vysvětlení, tak SZ. Díky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Patrně ti na chvilku vypadl smysl tohoto fóra, tedy vzájemná pomoc ostatním. Zkus se prosím více zamyslet, než něco napíšeš, protože tohle moc vstřícně nevyznělo. Pokud budeš chtít bližší vysvětlení, tak SZ. Díky

měl by sis přečíst příspěvek výše, na který jsem reagoval a nevytrhávat věci z kontextu.

Naopak příspěvek Crooga: cituji

"Kdybych to věděl, tak se logicky neptám. Mám na Fabii nabídku a proto řeším, zda by mi toto vozidlo stačilo. Co se vejde do oktavie mě proto samozřejmě vůbec nezajímá, je to rozměrově úplně jiné auto. Jistě vím to, že se sundaným pouze předním kolem se do tak krátkého auta na délku kola rozhodně nevlezou, proto bych byl rád za nějaké praktické zkušenosti."

mě osobně nepřijde tento tón stejně tak přátelský. Když se podíváš nahoru, uvidíš, že jsu chtěl pomoci.. ;)

Sice rozměrově jiným větším kufrem, ale pro porovnání a představivost alespoň něco. Chce to přečíst celé, a nikoliv jen něco.. Smysl fóra samozřejmě chápu, jde-ti li o toto.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Než jsem odpověděl, přečetl jsem všechno. Je pravdou, že Croogův tón také nebyl zrovna přátelský, nicméně pravda je na jeho straně. Otázka se týkala Fabie, Octavie je z tohoto pohledu úplně jiné auto. Kdyby sem někdo dal stejný příspěvek jako ty týkající se třeba VW Transporter, informační hodnota by byla stejná, tedy nulová. On evidentně nějaké auto má, nicméně srovnání Fabie s jakýmkoliv jiným autem v tomto případě jaksi nefunguje....

Pardon za OT.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O Fábii to nebude, ale napíši ti to. Bratránec měl Polo, 5ti dvířko a dvě kola tam občas převážel. Ale musel sundat přední kola, sklopit celou zadní sedačku a pak tam stejně byli na délku akorát a to je měl v tom autě samozřejmě jako by napříč. Tady bude asi největší problém s délkou toho auta. ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

KaJe: Jojo, věděl jsem že i do menších aut se ty kola zmístí, ale je kvůli tomu potřeba sklopit obě sedačky a výsledkem je, že auto kromě dvou osob už neuveze vůbec nic jiného. Krom toho se takto ty kola ležíc na boku také snáze odřou. Toto mám také vyzkoušeno. :) Šlo mi o to, zda lze kola převézt i s možností převozu dalšího množsví bagáže i za cenu pracnějšího naložení. :)

Petr: Já samozřejmě oceňuji tvoji snahu o pomoc, ale prosím nediv se za mou odpoveď potom, co si mi na moji otázku v prvním postu napsal informaci, že do tvé oktávky se to v poho vleze i s velkou rezervou a že seš vážně zvědav jak to tam narvu... Porovnej si kufr krátké Fabie a Oktávky - neporovnatelné. Tento thread má jisté téma a víc příspěvků tvého typu přehlednosti nepřidají, proto se nediv, že jsem ti za tvou odpoveď netleskal. Věřím, že nebudeš mít potřebu se k tomuto dále vyjadřovat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Petr: Já samozřejmě oceňuji tvoji snahu o pomoc, ale prosím nediv se za mou odpoveď potom, co si mi na moji otázku v prvním postu napsal informaci, že do tvé oktávky se to v poho vleze i s velkou rezervou a že seš vážně zvědav jak to tam narvu... Porovnej si kufr krátké Fabie a Oktávky - neporovnatelné. Tento thread má jisté téma a víc příspěvků tvého typu přehlednosti nepřidají, proto se nediv, že jsem ti za tvou odpoveď netleskal. Věřím, že nebudeš mít potřebu se k tomuto dále vyjadřovat.

Reagovat musím a ještě pro jistotu to celé zkopíruju, abys mohl porovnat:

"Nevím jak je to u Fabie, ale u Octavie dokážu dát dovnitř 3 kola pro dospělé (jen vždy sundám přední kolo, a položím větší dělenou sedačku) a 3 lidi.. Napiš mi, jak a jestli se Ti to tam vůbec vejde.. Docela by mě to zajímalo! "

Zatímco jsi hledal za celým příspěvkem "útok" (který tam nikdy nebyl a nikdy nebude) já tam popsal, že do položené velké sedačky položím 3 biky bez předního kola. A o to mi šlo, jestli se dá vůbec byť se sundaným předním kolem de do Fabie dostat. Spojení "má octavia" jsem tam vůbec nenašel, spojení "velká rezerva" taktéž ne..

Spojení "jsem zvědav, jak to tam narveš" znamenalo "vejde se to tam také tak, nebo budeš muset sundat obě kola"???

No a nakonec "Docela by mě to zajímalo!" znamená, že bike převážíme v partě pořád a o velikostech aut se u nás také diskutuje, protože Fabia je zajímavá pro lidi cenově a pár lidiček - bikeistů ji má vyhlídnutou, leč nekupují si auto pro kolo, ale naopak auto pro lidi.

Sečteno, podtrženo: nebylo v tom žádné posmívání se kvůli velikosti kufru, žádné ústrky ani útoky. Byla v tom jednoduchá pomoc s možností porovnat, jak by se to tam ASI mohlo vejít.

Výsledek tedy měl bý tento: "aha, takže do Octy jsou dát 3 biky bez předních kol, a Octa má třeba o tolik a o tolik větší kufr.. Takže budu muset sundat obě kola nebo vážně investovat do nosičů kol na střechu.."

Takže to byla pomoc (Fábii doma nemáme, jinak bych ti to napsal přesně), jen jsi v tom hledal něco jiného. A to tam nikdy nebylo. Proto jsme napsal, abys "neotravoval a vyzkoušel si to", protože se mě dotklo, že chceš pomoc, a přitom jakoukoliv jinou odmítáš (byť to bylo u jiného auta, ale jak píši: šlo o srovnání a odvození poměrů a rozměrů - každý středoškolák snad zvládne, ne? :)

Není správné hned podezřívat kohokoliv z toho, že ti chce (a tady obvzvlášť) úmyslně škodit. O nikom takovém tu za 3 roky nevím.. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Croog: ako uz tu bolo napisane ak chces niekedy v buducnu prevazat bike vo vnutry auta tak kup combi, vseobecne je to combi praktickejsie. do combi som dal 2 bajky vyhodil kolesa + 3 osoby a este nejake tie batohy a v pohode.

Do FIIC se dělá origo držák na dvě kola, ani se numusí nechat doma zadní sedáky, jen sklopit,

Room to má podobné, ale bohužel, sedáky se musí vyndat, room je kratší - bohužel,

jinak schopnost dát kola do auta chápu, jsou uchráněna před nenechavci českých krajů a pokud je člověk převáží třeba mimo republiku na dovču, tak je to taky příjemnější.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Pawouk změnil název na Velikost zavazadlového prostoru

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...