Přejít na obsah

Cira optika OI a cisteni delal nekdo ?


Zdenal C.

Doporučené příspěvky

Ahoj vsichni, ma nekdo zkusenosti s cistenim, respektive s rozdelanim cire optiky na facelift OI? Vim ze na foru Mikl (neskutecnej kutil Tim) dokonce nekolikrat rozdelaval svoje originalni xenony, vzadu svetla rozrezal, udelal upravu a nazpet slepil dohromady. Jde mi o to ze se mi zevnitr svetla vytvoril povlak, mlecneho druhu od mlhovky, kdyz v ni neco trochu vyteklo zarem od zarovky, a chtel bych je obe rozdelat, povlak utrit a vycistit cocky mlhovek. Pokud by s tim mel nekdo zkusenosti a nejlep by byl z Brna ci jeho okoli budu moc rad za radu ci lepe pomoc.

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Diky za pomoc, ale o tomhle vim, problem je v tom ze on "jen" otevrel zadek svetel a vycistil to pres nej, kdezto ja bych je rad rozdelal cele, coz znamena rozlepil (asi rozrezal) vzadu po celem obvodu plast od kostry svetla abych mohl celou plochu toho kryciho predniho plastu vycistit a pak az vydelal cocky z mlhovek, ktere taky vycistil. Asi si zjistim od Mikla, ktery rozdelal kompletne svoje xenony, co pouzil za lepidlo, jak dlouho to schlo a jak velkym kotoucem to rezal. Pokud se mi to podari, postnu to sem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chlapi, jeden zkuseny kolega se semnou podelil o zkusenost, ze trouba neni to prave orechove, duvod = plast vam muze "zezloutnout" ci se proste jen zdeformovat. Zatim je tedy v kurzu rozrezani cireho plastu od toho kryciho zadniho plastu ve sparech a nasledne zalepeni. Pokud ma nekdo lepsi zkusenost sem s ni :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o tom uvazoval, ze bych je vycistil ze vnitr, kdyz jsem to cetl o te troube, tak me to pobavilo, ze to nekdo myslel jako vtip a pak se dalsi chytli, ze se to tak da udelat :kol-44: .

Rovnou tady zacnete rozdavat recepty, co se na kolik pece v troube, co treba radio, na kolik minut by jste ho dali pect??? :w00t1:

Ne vazne, myslim, ze nejake ohrivani v troube muze akorat poskodit ten plast, protoze tato teplota (80°C) myslim ze uz je moc velka, plast zacne pracovat, roztahne se, zkrouti a muzete to svetlo vyhodit.Ja budu radeji jezdit se zaslima lampama nez bez nich a az nekdo vymysli nejaky bezpecny zpusob a hlavne kterej bude fungovat, tak to hoho jdu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem o tom uvazoval, ze bych je vycistil ze vnitr, kdyz jsem to cetl o te troube, tak me to pobavilo, ze to nekdo myslel jako vtip a pak se dalsi chytli, ze se to tak da udelat :kol-44: .

Rovnou tady zacnete rozdavat recepty, co se na kolik pece v troube, co treba radio, na kolik minut by jste ho dali pect??? :w00t1:

Ne vazne, myslim, ze nejake ohrivani v troube muze akorat poskodit ten plast, protoze tato teplota (80°C) myslim ze uz je moc velka, plast zacne pracovat, roztahne se, zkrouti a muzete to svetlo vyhodit.Ja budu radeji jezdit se zaslima lampama nez bez nich a az nekdo vymysli nejaky bezpecny zpusob a hlavne kterej bude fungovat, tak to hoho jdu.

Tohle je hodne pravdepodobne ale zase nadruhou stranu proc to nezkusit na rozbitem svetle za par korun. Muj pripad je trosku extremnejsi, protoze mam po cele vrchni plose mlhu (mlicneho puvodu) a ono to svetlo opravdu sviti hur a mozna i oslnuje protoze spatne lame i svetlo, navic mi na nich uz moc nezalezi, protoze jsou v planu orig. xenony, proto me to stale laka to alespon vyzkouset. Tak ci onak zatim pocitam spise s verzi upravy jakou delal na svych xenonech Mikl (on je ovsem pan Kutil). Uvidime :)

Editováno: , autor: Zdenal C.
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trúba je OK, nič ti nezožltne, zožltne ti plast len keď ho repasuješ a preleľťuješ nanovo zvonku pretože odstrániš mikroskopickú vrstvu práve proti zožltnutiu.

Plast musí vydržať minimálne 150°C veď cez deň v lete keď svietiš a xen zahreje na 80°C parabolu tak tam tá teplota je. Mám to odmerané takže ma tu nemusia nejakí odborníci presviedčať že to tak nieje.

Sám som zohrial niekolko svetiel práve na 90°C v trúbe a nič opakujem nič sa plastu či svetlu nestalo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trúba je OK, nič ti nezožltne, zožltne ti plast len keď ho repasuješ a preleľťuješ nanovo zvonku pretože odstrániš mikroskopickú vrstvu práve proti zožltnutiu.

Plast musí vydržať minimálne 150°C veď cez deň v lete keď svietiš a xen zahreje na 80°C parabolu tak tam tá teplota je. Mám to odmerané takže ma tu nemusia nejakí odborníci presviedčať že to tak nieje.

Sám som zohrial niekolko svetiel práve na 90°C v trúbe a nič opakujem nič sa plastu či svetlu nestalo

Tak to je velice potesujici zjisteni :) ze by se trouba vracela do kurzu. :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V pondeli snad budu mit svetlo na otestovani v troube. Je to sice "jen" z Fabie, ale technologicky by to melo byt stejne ci podobne, znamy technik mi ho da ze smeti co maji v Autonove, takze zkusim a napisu jak to dopadlo. Tak ci onak diky zkusenosti kolegy ze slovenska jsem tohle uplne nezavrhl a doufam ze se to povede.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Trúba je OK, nič ti nezožltne, zožltne ti plast len keď ho repasuješ a preleľťuješ nanovo zvonku pretože odstrániš mikroskopickú vrstvu práve proti zožltnutiu.

Plast musí vydržať minimálne 150°C veď cez deň v lete keď svietiš a xen zahreje na 80°C parabolu tak tam tá teplota je. Mám to odmerané takže ma tu nemusia nejakí odborníci presviedčať že to tak nieje.

Sám som zohrial niekolko svetiel práve na 90°C v trúbe a nič opakujem nič sa plastu či svetlu nestalo

no ale v tom pripade by ti pocas slnecneho dna ten plast nedrzal lebo by sa lepidlo roztieklo nie? ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...