Přejít na obsah

Jaký olej


Host aka

Doporučené příspěvky

Psal si, že ti to papá 5W-30, tak bych nic už nezkoušel a dal bych tam 10W-40 a budeš mít klid. Pokud tam dáš olej kterej plní specifikaci, tak motoru neublížíš a je jedno jestli je to 5W nebo 10W. Nebo tam nech to co tam máš teď a budeš dolívat, to taky není snad problém. Jinak já jsem zastáncem Mogulu. Sám leju Mogul GX-FE Pro a dolívám 1 litr po 2 tisících km :p

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, kámoš (soukromník) do tahače FH leje nejlevnější minerál od mogulu, výměna po 20 - 25 tis, začal s tim v najetých cca 500tis km, dnes najeto asi 900 tis km a NO PROBLEM

Neni to sice úplně t tématu ale píšu to proto aby bylo jasný že mogul je dost slušnej oil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš prodloužený servisní interval tak je to dobrý olej, pokud ale máš klasiku 15 tisíc km, tak bych ho tam určitě nedával. To je zatracenej luxus. ;) Je to prostě olej pro dlouhé intervaly výměny.

Editováno: , autor: KaJe
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud máš prodloužený servisní interval tak je to dobrý olej, pokud ale máš klasiku 15 tisíc km, tak bych ho tam určitě nedával. To je zatracenej luxus. ;) Je to prostě olej pro dlouhé intervaly výměny.

jak říká KaJe, je to dost velkej luxus, dej tam při tvé motorizaci jakýkoli 5w,10w/40 který splňuje normu 505.00 a je to ok!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, mel bych na vas otazku. Chtel bych prejit z 10w40 na 5w40. Jak to udelat. Mam octu 01 1.8t 20v. Chci tam dat Castrol Magnatec. Diky za rady.

A proč když si do teď jezdil na 10W40 tak kup Castrol magnatec 10W40.V našich povětrnostních podmínkách je 10W40 plně dostačující,a hlavně levnější.Raději misto 5W40 měn 10W40 po 10tis motoru tím dle mého prospěješ víc.

post-86-1207202016_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ano, to je bohužel jeden z obchodů kde to tvrdí ale není to pravda, má jen 505.00, většina prodejců to tak píše ale najdou se jak je vidět i

tací co si tu 500.00 vycucají z prstu, pokud nevěříš koukni se na ten obaj někde v krámu a uvěříš....taky jsem nevěřil dokud jsem neviděl, maj to v každym supermarketu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

zdravim panove..mam oktavu 1.9 tdi 66kw r.v.2000-faceliftova,ale mam dotaz na olej.nevedel jsem co tam puvodni majitel daval.je to dovoz tak jsem tam dal 10w40 hekru...nyni chci koupit neco lepsiho uvazuji o 5w40 ale nevim no..nevim co je lepsi nechat tma 10w40...kdyby jsem kupoval 10w vzal by jsem GTX

Magnatec 10W-40 ale nevim zda splnuje specifikaci a nebo me byl doporucen Castrol TXT 505,01 a je to 5w30.. poradite mi ktery olej je lepsi??a nebo zda se muze prechazewt z 10w na 5w??nekdo mi rikal ze se tim muze znicit motor ze se tam uvoni necistoty a pak to je pry hned.diky

Editováno: , autor: burek
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdarec, mel bych na vas otazku. Chtel bych prejit z 10w40 na 5w40. Jak to udelat. Mam octu 01 1.8t 20v. Chci tam dat Castrol Magnatec. Diky za rady.

Chalpe sakra, tento motor chce plnou syntetiku (5w40),takze to dobre zvaz. Jak dlouho jezdis na polosyntetiku, kolik mas najeto...

H.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oleje šli všechny nahoru, je to vše závislé na ropě. Já kupuji na netu, beru jich vždy víc pro nškolik aut a i jiné kapaliny, takže poštovné buď neplatím nebo jen malinkaté. Tady je asi v současné době nejlevnější - http://oleje.cz/eshop/show_prod.php?id=943 :)

Taky bych prispel s trochou do mlyna...ja nakupuju zde.

5 litru 5w-40, plna syntetika http://www.olejspol.cz/castrol-zbozi-detai...u-15!zpet=3

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když si tam dal už jednou 10w40 tak bych jí tam nechal (můj názor), castrol magnatec 10W40 má specifikaci 505.00 tady je pro tebe vhodný pokud máš pevný interval.

Ale tohle všechno by ses dověděl pokud by sis přečetl pár příspěvků zpět...

no ja bych tam chtel dat 5w 40 ale mam docela strach.na to co mam ted tu 10ku asi neco ubylo jeste jsem to nekontroloval ale kontrolka se mi nerosvitila.a to budu menit olej pristi mesic.ale myslim ze po 5w 40 se motor ztisi a bude takovej jemejsi..ale to si jenom myslim...a jeste se chci optat jaky specifikace jsou pro me dulezity?mam manual od auta ve spanelstine.mam 1.9 tdi 66kw menim olej po 10 000km rok 2000/11 diky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...