Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

  • o 3 týdny později...

Všechny zdravím. Mám zřejmě problém se senzorem parkování. Nedávno při zařazení zpátečky se mi ozval dlouhý táhlý tón a na displeji jen probliklo takové to grafické znázornění auta a rozblikalo se tlačítko asistenta. Známý mi poradil, že mám zařadit zpátečku a jednotlivé senzory poslouchat jestli "tikají". Po této kontrole jsem tedy zjistil že jeden senzor na zadním nárazníku "netiká" a zřejmě je vadný. Tento jsem tedy demontoval. Je možné senzor nějakým způsobem opravit či zakoupit nový? Nechce se mi do značkového servisu koukat na ty arogantní gzichty, zvláště když výměna je dílem okamžiku. Pokud by mi někdo poradil kde takový senzor koupit, nebo jak jej zprovoznit budu vděčný. Děkuji za rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zdar chlapi, byl by prosím někdo tak moc hodný a změřil mi pozici jednotlivých parkovacích čidel na liftbacku (nevím, jestli to má combi stejně)? Tzn. vzdálenost středové osy čidel směrem dolů od lišty nárazníku a vzdálenost čidel od středu auta? Na netu se mi to nepodařilo najít. Budu montovat neorigo čidla a nechce se mi kvůli tomu sundávat celý nárazník, tak uvažuju, že bych to navrtal zvenčí. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 1 měsíc později...

Vím že to tu bude psáno někde alechtěl bych se zeptat mám zadní parkovací senzory z výroby a mám optické na Columbusum, je potřeba novou jednotku kdybych chtěl dodělat přední parkovací asistenty nebo napojit do jednotky kde jsou zadním park. asistent., takže bych vlastně koupil jenom čidla PDC a svazek kabelů a napojil do stavajcí jednotky PDC.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Cawte mam taky problem, na mojej octavii II predfl - 2006, blika a pipa mi tlacidlo P parkovacich senzorov. Vymenil som riadiacku za faceliftovu 1Z0919475C aby mi senzory zobrazovali na columbusovi, kamarat elektrikar mi dotiaho od riadiacky 2 kable do CANbusu a stale mi nezobrazuje a dokonca mi blika tlacidlo? Co moze byt za problem, ked som spravil vsetko aby mi to komunikovalo s columbusom? Geteway som vymenil, volant aj maxidot mi komunikuju bez problemov. Prikladam aj video:

https://www.youtube.com/watch?v=VyFHwl_Vhds&feature=youtu.be

Editováno: , autor: OctavianusII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No pokud jste ještě propojili napájecí dráty pro zadní čidla a sebrali z PINu 3 na tom velkém 16 PINovém konektoru stálé plus a vše správně nakódovali...tak to je vše...i nenakódovaná nebo špatně nakódovaná jednotka jen píská v chybě.

Editováno: , autor: ferda25
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahojte, dodělávám si přední prak. systém originál do OII předface,

nevíte někdo kde přesně má být umístěn přední repráček?

Děkuji za odpovědi, ale prosím jen opravdu kde to je montováno originál!!!

odpovědi dej to někde pod palubku nebo, že by to někdo někde dal, tak prosím nepište!!!

to bych ho tam někde prostě dal.. ale to nechci!!!

 

Předem děkuji za odpověď ..

 

Rosta

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dorobit aj predny repracik, aj ja som ho musel montovat aby mi to ukazovalo na columbusovi. Nachadza sa medzi radiom a volantom, treba dat dolu tu listu a plastovy kryt a potom tam uvidis 2 drziaky pre repracik. Samozrejme dotiahnut kable do jednotky.

 

Musim sa pochvalit ako mi to krasne ukazuje a je to ovela krajsie ako an streame :)

 

 

Editováno: , autor: OctavianusII
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

da sa dorobit aj predny repracik, aj ja som ho musel montovat aby mi to ukazovalo na columbusovi. Nachadza sa medzi radiom a volantom, treba dat dolu tu listu a plastovy kryt a potom tam uvidis 2 drziaky pre repracik. Samozrejme dotiahnut kable do jednotky.

 

Musim sa pochvalit ako mi to krasne ukazuje a je to ovela krajsie ako an streame :)

 

 

Díky foto asi nemáš že?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...