Přejít na obsah

Parkovací asistent / senzory


petrenka

Doporučené příspěvky

Když nefunguje jedno nefungují ostatní, buď máš vadné čidlo nebo máš někde zlomený nebo uhnitý kabel. Zkus to levé vnitřní prohodit z jiným čidlem. Smaž chybu v diag a zkus znovu. Pokud je čidlo vadné nahlásí ti chybu na jeho nové pozici. Pokud bude chyba na stejném místě je vadná kabeláž. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak jsem odšrouboval dole nárazník,na senzor sáhnu ale aby jsem přehodil konektory na to není moc místa.Tak o víkendu sundám nárazník ale co když bude špatný senzor?Zase ho dát zpět,objednat senzor a vše znovu.Je nějaké konkrétní označení že by jsem ho pro jistotu někde sehnal.Je to r.v.2008 combi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 týdny později...

Zdravim, mam dotaz. Mam Octavii combi 2.generace, r.v. 1/2005 se zadnimi senzory. Pred danim vozu do servisu jsem je upozornil, ze je vadny park. senzor a opravit si ho necham jinde. Nechal jsem vymenit spojku v servise, kdy vyndali i prevodovku. Nove mi zavadu senzoru (ton) hlasi pri nastartovani na kterykoliv rychlostni stupen,  kdyz ho mam zarazeny po nastartovani, vc. neutralu, zaroven mi sviti i zadni couvacky pri nastartovani. Kde je chyba? Mam se vratit do servisu nebo je to snadne opravit??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi takto: odesel parkovak, piskalo to - dlouhy ton a jednou za cas to nepiplo - myslim 1x za 10 parkovani. Pak jsem si nechal vymenit spojku, kdy vyndali i prevodovku. Pred tim byla prevodovka pri razeni ochozenejsi (po 10 letech pouzivani), po vymene spojky a vraceni prevodovky mi prijde jako nova. Krasne se s ni radi. Ale ted teprv se chystam vymenit parkovaci senzor. Kdyz startuji, tak piska parkovak na jakykoliv rychl. stupen, rozsviti se svetla zpatecky, pri jizde se snad nerozsviti. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Urcite to bude tim spinacem nebo vedenim k nemu. Jelikoz se pri vymene spojky nevymontovava, ale jen odpojuje, mohlo by to byt jen dratama. Proste to zajed reklamovat.

 

PS: Tim, ze svetla zpatecky pri jizde nesviti, bych si tak jisty nebyl. Mozna je RJ tak chytra, ze je pri jizde vpred zhasne, ale celkem o tom pochybuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím, prošel jsem celé téma a byl bych vděčný za radu. Po dočasném využívání systému Jablotron mi došla trpělivost s jeho nespolehlivostí a rád bych do svého vozu Octavia 2 (2006, před FL) doplnil zadní parkovací asistent. Ve voze je Škoda STREAM MP3, se kterým bych jej rád zprovoznil.

 

Pokud jsem vše správně pochopil, tak musím sehnat jednotku 1Z0 919 283 B. Je to tak? Bude při jejím použití nutná výměna gateway, nebo "jen" nutno sehnat čidla, kabeláž k nim + kabeláž ke can a vše nakódovat?

 

Pokud někdo prodáváte potřebné díly, tak rád koupím. Pokud by někdo za rozumnou cenu zapojil v Brně, tak taktéž budu rád za zprávu.

 

Díky moc všem

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Byl jsem u Rolbare: Tak ve snimaci v prevodovce byla voda. Vyfoukano a zlepseni je cca par %. Tak jsem zkusil odpojit kabelaz - pod baterii a stale sviti zadni parkovacky na neutral. Tak to vypada, ze to bude v tom, jak serizovali lanovody v prevodovce,... senzor zpatecky spina uz pri zatlaceni dolu a hned na kraji sepne senzor zpatecky a ne az kdyz ji tam zaradim. Vic me nenapada:-( divne je, ze se spusti senzor samovolne, prip. pri dani blinkru, dalkovych svetel. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 4 týdny později...

Tak uz jsem bezradny... nejaka rada. Mam polovinu senzoru na zadku po vymene. Po namontovani noveho snimace na prevodovce chci zaparkovat a zjistuji, ze hlavne z kopce nebo na rovince meni intenzitu (hlasitost) zvuku pro priblizovani k prekazce A to i pri stani konstantne na miste. Resp. Senzory pipaji, pak se na 2 vteriny odmlci a znovu pak zacnou pipat. Viz. Video. Muze na to mit vliv, ze senzor zpatecky snima jiz po zatlaceni dolu a hned na kraji razeni zpatecky to pipne a ne na konci?? Diky

IMG_0039.MOV

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Od Rolbare mam vymeny za original. Navic mi pri vymene dodelal original tazne. Je divne, ze diag. pred tim ukazovala jeden vadny, vymenen za original a pozdeji to hodilo zase jiny! Ten byl taky vymenen za original. Nevim, zda je rozdil mezi senzory co ma predfacelift a facelift. Nebo ze by nekde kabelas? Vag je cista. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...