Přejít na obsah

Nekvalitní nafta (?)


CZE

Doporučené příspěvky

Včera jsem jel kratší trasu do supermarketu (zhruba 25 km), start proběhl v pořádku napoprvé, jízda také v pohodě, přijedu před supermarket, zaparkuji, vyřadím, nechávám motor běžet. Když v tom asi po 2 minutách na volnoběžné otáčky vibrace celého auta jakoby od motoru, dvakrát jsem protůroval a zase všechno o.k. Po nákupu start na první pokus, jízda domů v pohodě ...

Pak se mi to stalo ještě jednou před zhruba třema týdnama když jsem čekal na naše u vlakového nádráží. To samé, stojím na parkovišti, volnoběžné otáčky a po několika minutách vibrace celého auta (jako by se motor dusil) - ale to jsem tenkrát zazmatkoval a motor vypnul. Pak jsem ho nemohl nastartovat (motor chytnul a hned zhasnul) - chytnul až tak na desátý pokus kdy jsem tam nasraný pedálem plynu pořádně napumpoval naftu.

Mezi těma 3 týdnama žádné problémy ...

V inkriminovaném období mrzlo a hlavně jsem měl v nádrži naftu ze tří čerpacích stanic (vylepšenou Shell naftu, Hypernova, Slovnaft).

Může tohle způsobit nekvalitní nafta ? Nebo mráz? Nebo to způsobila ta v nádrži smícháná nafta od různých společností ?

Škoda Octavia Combi 1,9 TDi (Ambiente, 2001)

Editováno: , autor: CZE
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co se ke mě doneslo, mrazy teď nadělaly více lidem paseku. Kamarádka ani nenastartovala. Nafta byla od OMW.

V zimě beru jedině u Shellu, i když je jinak považuju za vydřiduchy.

Zkusil bych do zbytku paliva v nádrži lupnout zimní aditivum a odvodnit palivový filtr.

Ale přeborník na palivové systémy tedy nejsem...

Editováno: , autor: Alibaba I
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Shellu se vyhybám obloukem od doby zveřejnění výsledku testu kvality motorové nafty v MF Dnes. Je na podobné kvalitě jako no name pumpy. Supermarkety mají naftu z Kralup, stejně jako vetšina ostatních pump. Doporučuji přidávat zimní VIF a problémy by neměly nastat. teda pokud nebude - 35 stupňů.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jen pro upřesnění se nejednalo o test obyč. nafty, ale o test paliv s přípanami jako vpower... a pod. a porovnávali se naše a zahraniční pumpy a rezimé bylo něco v tom smyslu že "superšelnafta CZ" není zas tak rozdílná od "nafta CZ". Oproti tomu celkem v poho. vyšly "supernafty D"

koukám, že než to dodatluji, tak už zde je odkaz.. :o

Editováno: , autor: Milda.J
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...