Přejít na obsah

Koroze karoserie


Jan155

Doporučené příspěvky

Souhlas s Mariosem. Já jsem měl OCI přes sedm let a tam bylo dole na dveřích podobné jazýčkové těsnění, které se opíralo jan ostrou hranou o lem prahu, no a po sedmi letech tam byla jen neptrná čára na laku, žádné prodřené místo. Myslím si že OCII má mnohem lepší-tvrdší lak, takže prošoupání od gumy není v normálním případě možné, prostě je tam něco špatně usazené.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Reznuti karoserie v mistech dotyku tesneni dveri s karoserii, je urcite tim, ze jsou spatne serizene dvere a moc se opiraji o karoserii. Normalne by to nemelo nic delat a ani to puvodni tvrdsi tesneni by to urcite nemelo udelat. Sam mam sice to nove tesneni (nechal jsem si ho vymenit bo to stare vrzalo) ale s reznutim cehokoliv na karoserii nemam problem a to u nas pul roku jezdim v prosolene sracce az to hezke neni!! Navic cela kastle je celopozink.

Muzu doporucit hodne dobre navoskovat 2x rocne cele auto, ne jen kastlu jako takovou, ale i vsechny zahyby, skulinky, proste si s tim pohrat!

Zdravim...já to opravdu zkoumal a dveře prostě sedí jak mají... Je to jedině tim těsněním, protože i kapota je odřená od těch dorazovejch gum, které jsou na bokách ... Kdybych měl tuhle Oktávku od začátku, tak bych to určitě nenechal dojít až k reznutí, jsem na na tyhle věci moc velkej puntíčkář :feve: ... Ale bohužel jsem koupil auto asi po nějakym flákačovi, kterej na to prostě sral, tak to musim tedka prostě řešit ( Je to taky moje blbost, že jsem si toho nevšiml při koupi, ale u OII jsem s rezem vůbec nepočítal) ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ty jo, jak to čtu hned zítra auto zkontroluju.. navíc se mi nad pravým světlem (jak je ten díl blatníku) praskl lak - asi 8cm.. za 8dní mi končí 3letá záruka na lak :feve: tak pojedu do servisu at na to mrknou a pošlou an škodovku co na to říkaj.. pokud ne skusím to na povinné ručení skrz vyšší moc - udělalo se to po těch kroupech - ale po nich důlky nikde a pokud ani to ne, tak na to kašlu a až to udělá něco většího tak na havaryjko :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím,

celé téma jsem nečetl, takže nevím výsledek, ale moje zkušenost: Koupil jsem OCTII z 2004 na začátku roku. Bylo to úplně stejně odřené na obou stranách. Šup s tím do značkového servisu (porsche cb) a opravili to ZADARMO v rámci záruky na neprorezavění karosérie! Nakonec jsem na to ještě koupil origo prahový lišty je to nyny.

PS: tady je asi důležité mít v pořádku servis. knížku a pak nedělají problém.

Enjoy ;-)

Zdravim...tak to máš opravdu štěstí ... u mě to bude už skoro měsíc čekání a stále se nikdo neozval. Chtěl bych Tě poprosit, jestli by si mi mohl napsat nějaký kontakt na osobu. která dělá ty reklamace v tom PORSCHE CB, že bych to zkusil reklamovat tam.

Ještě se zeptam, jak starou Oktávku máš a kdy Tě to tam dělali?? Nechtěli to hodit na vadu laku, která je 3 roky??

Díky moc

Editováno: , autor: RemyZero
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

do Porsche jezdim servisovat :) naposled mi lakovali obe leve dvere, pri prebirani tam ty gumicky pro jistotu ani nebyly :D tak je dodali hnedka, doufam, ze jsou to ty nove :) vsecko zitra skusim, pac pojedu skrz ten lak.

A jsi s lakováním u PORSCHE spokojený?? To se lakuje zvlášť v tý škodovce a nebo mají s AUDI společnou dílnu??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim...tak to máš opravdu štěstí ... u mě to bude už skoro měsíc čekání a stále se nikdo neozval. Chtěl bych Tě poprosit, jestli by si mi mohl napsat nějaký kontakt na osobu. která dělá ty reklamace v tom PORSCHE CB, že bych to zkusil reklamovat tam.

Ještě se zeptam, jak starou Oktávku máš a kdy Tě to tam dělali?? Nechtěli to hodit na vadu laku, která je 3 roky??

Díky moc

Kontakt nemám, šel jsem normálně k příjímacímu technikovi. Myslím, že se jmenoval trávníček, zkus mrknout na jejich stranky http://www.porsche-cb.cz/nas-tym Ja tam byl v lednu na servisce a jen tak běžně jsem se na to ptal jestli to je v záruce a zda to opraví. On jasně řekl, že to v záruce je a že to nafotí a domluvíme termín opravy. Ten jsem sice po několikáté urgenci dostal asi až za měsíc, pak měli trošku řeči, že neví jestli to půjde (já na ně že jsme se snad jasně domluvili před tím měsícem) a do 3 dnů to udělali. Nic jsem neplatil. Měl jsem odřené přední prahy - sami řekli, že je to od těsnění. Jestli to bylo na záruku na lak nebo na prorezavění - nevím. Mám OCTII r.v. 10/2004, oprava byla teď 2/2009.

Dokonce mi i vyměnili takové ty nalepovací průhledné fólie na zadním blatníku/prahu .. mezi zadními dveřmi a podběhem (asi víš). Takže spokojenost.

Jinak mám s Porsche CB jen dobré zkušenosti, když jsem měl Golfa IV a odešli mi vsřik. cívky (2x) a jedna stojí asi 2700,- a auto už v záruce nebylo, tak koukli, že mám správně vyplněnou servisku a udělali to na vinkulaci taky. Nebo třeba tempomat do te OCTII zmíněné víš, kde se musí tahat kabel až buhví kam (u prvních modelů to tak bylo) mi tam udělali levněji než profík, co to tady nabízí na fóru.

Ale asi to je taky o štěstí a hodně o jejich vůli... prostě je zkus a uvidíš. Důležitá je serviska.

Enjoy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontakt nemám, šel jsem normálně k příjímacímu technikovi. Myslím, že se jmenoval trávníček, zkus mrknout na jejich stranky http://www.porsche-cb.cz/nas-tym Ja tam byl v lednu na servisce a jen tak běžně jsem se na to ptal jestli to je v záruce a zda to opraví. On jasně řekl, že to v záruce je a že to nafotí a domluvíme termín opravy. Ten jsem sice po několikáté urgenci dostal asi až za měsíc, pak měli trošku řeči, že neví jestli to půjde (já na ně že jsme se snad jasně domluvili před tím měsícem) a do 3 dnů to udělali. Nic jsem neplatil. Měl jsem odřené přední prahy - sami řekli, že je to od těsnění. Jestli to bylo na záruku na lak nebo na prorezavění - nevím. Mám OCTII r.v. 10/2004, oprava byla teď 2/2009.

Dokonce mi i vyměnili takové ty nalepovací průhledné fólie na zadním blatníku/prahu .. mezi zadními dveřmi a podběhem (asi víš). Takže spokojenost.

Jinak mám s Porsche CB jen dobré zkušenosti, když jsem měl Golfa IV a odešli mi vsřik. cívky (2x) a jedna stojí asi 2700,- a auto už v záruce nebylo, tak koukli, že mám správně vyplněnou servisku a udělali to na vinkulaci taky. Nebo třeba tempomat do te OCTII zmíněné víš, kde se musí tahat kabel až buhví kam (u prvních modelů to tak bylo) mi tam udělali levněji než profík, co to tady nabízí na fóru.

Ale asi to je taky o štěstí a hodně o jejich vůli... prostě je zkus a uvidíš. Důležitá je serviska.

Enjoy ;-)

Zdravim ... díky moc za vyčerpávající odpověď. Takže už Tě to vzali na záruku proti prorezivění, tak aspoň vím, že to jde ;) ...

No kamarád má známýho v servise u AUDI, tak to zkusim nějak přes něj, aby se to už konečně udělalo, protože při každym nástupu do auta mi se na to musim podívat a lituju, že jsem to auto tehdy koupil :) ... No co mě ještě trápí je bohužel setrvák, kterej rachotí, takže ten mi taky někdy čeká :help: ..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim ... díky moc za vyčerpávající odpověď. Takže už Tě to vzali na záruku proti prorezivění, tak aspoň vím, že to jde ;) ...

No kamarád má známýho v servise u AUDI, tak to zkusim nějak přes něj, aby se to už konečně udělalo, protože při každym nástupu do auta mi se na to musim podívat a lituju, že jsem to auto tehdy koupil :) ... No co mě ještě trápí je bohužel setrvák, kterej rachotí, takže ten mi taky někdy čeká :help: ..

Zdravím přesně tento problem jedu zítra řešit taky do autosalonu z reznutím v těchto místech jako je nafoceno. Když jsem se na tento problem byl zeptat v v autosalonu vše bylo nafoceno a udajně poslano do Boleslavy s tim že my autosalon da vědět co a jak .Po měsíci čekaní se nic nedělo tak jsem tam volal a hned mi bylo zděleno že se na to přijedou podívat z Boleslavy . Tak zítra uvidím a dam vědět jak jsem dopad.

Editováno: , autor: ZT 303
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A jsi s lakováním u PORSCHE spokojený?? To se lakuje zvlášť v tý škodovce a nebo mají s AUDI společnou dílnu??

No vždycky dojde vedoucí lakovny (co si přebírá auto) a má na sobě škoda emblemy, tak je možné, že maji přímo jen svoji, areal je docela veliký, ale zase nevím, jestli by to bylo ekonomické, takže tohle ti neřeknu.. co se týče barvy tak jsem SPOKOJEN, co se týče vyhotovení resp. provedené práce jsem spíše NESPOKOJEN bohužel, ale obávám se, že po každém servise vždy něco najdeš.. Jinde mi sice udělali paráda lak, ale pokazili zase jiný věci :( takže si nevybereš. U Porshe ti aspon umyjou auto a naleští introš.. my si teda ještě dopláceli za komplet vyčištění a auto je ted jak novota :) ale zase poškrábali trochu lak na spolujezdcových dveřích, když tam vraceli to gumové těsnění (auto přistavili bez gum :specool: na dveřích kde se lakovalo) :kol-22:

A s tím křuplým lakem, objel jsem 2 servisi po cestě a výsledek stejný :( na záruku mi to asi neuznají, z havarijka se to nevyplatí.. Jenom v KEI na Vinohradech byl technik dost přístupný a ochotný řešit, diskutovat, polemizovat.. ale působil jako: mouchy sežerte mě.. NArozdíl od druhého servisu ale řekl, že jsou ochotni díl sundat a pokud nebude ze spodu prasklý, uznají to jako chybu laku a spraví.. V opačném případě zaplatím za analýzu (do 1tis Kč). Takže na to asi peču a až to začně být horší, nechám přelakovat jak je doporučeno.. za 5-6tis v autorizáku a nebo poprvé vyzkouším nějakého "garážníka" at to lákne on, to vidím tak do 2 tis, ale zase se bojím o stejnost barvy atd..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím přesně tento problem jedu zítra řešit taky do autosalonu z reznutím v těchto místech jako je nafoceno. Když jsem se na tento problem byl zeptat v v autosalonu vše bylo nafoceno a udajně poslano do Boleslavy s tim že my autosalon da vědět co a jak .Po měsíci čekaní se nic nedělo tak jsem tam volal a hned mi bylo zděleno že se na to přijedou podívat z Boleslavy . Tak zítra uvidím a dam vědět jak jsem dopad.

Zdravim..no já už taky čekám skoro měsíc, tak možná se Boleslav chystá i na mě :) ..Určitě dej potom vědět co a jak se dělo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim..no já už taky čekám skoro měsíc, tak možná se Boleslav chystá i na mě :) ..Určitě dej potom vědět co a jak se dělo . -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jelikož mam taky rok vyroby 8 / 2004 nevěděl jsem jestli mi to uznaj . Dnes po navštěvě autosalonu bez problemu uznano na záruku tak ted už jenom zbyvá dohodnout termín opravy v autosalonu .

Editováno: , autor: ZT 303
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mam taky rok vyroby 8 / 2004 nevěděl jsem jestli mi to uznaj . Dnes po navštěvě autosalonu bez problemu uznano na záruku tak ted už jenom zbyvá dohodnout termín opravy v autosalonu .

Tak to blahopřeju... Byli se tam podívat ty maníci z Boleslavy?? A co na to říkali?? Setkali se s hodně případama tohoto poškození??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jelikož mam taky rok vyroby 8 / 2004 nevěděl jsem jestli mi to uznaj . Dnes po navštěvě autosalonu bez problemu uznano na záruku tak ted už jenom zbyvá dohodnout termín opravy v autosalonu .

Tak to blahopřeju... Byli se tam podívat ty maníci z Boleslavy?? A co na to říkali?? Setkali se s hodně případama tohoto poškození??

jo přijely 4 chlapi a ja jsem u toho nebyl protože my bylo řečeno že chtěj aby u takovejhle jejich akcích bylo co nejmín lidí

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

:) no hlavně že Tě to uznali...tak doufám, že už se taky rozhoupou a přijedou za mnou

Podle me jsou to jen povidacky, servis se tak trosku snazi vsadit na kartu, ze uz se nevratis. U me to bylo podobne - cekal jsem a nic. Zavolal jsem do servisu, rekl, ze chci objednat na tu reklamaci laku.. rekli mi termin (cca za 3 tydny), pak jsem prijel... rekli ze to musi schvalit v MB (ja na to, ze uz an to meli dost casu, ze jsme preci byly jasne domluveni a oni ze OK, a slo se strikat).

Nejak se mi ani trosku nechce verit, ze by z MB vyslali nejake lidi .. jeste k tomu 4, aby si to sli obhlidnout. Protoze jen tento vylet by byl drazsi nez cele strikani. Normalne to je tak, ze autor. servis to nafoti a posle do MB. Ti bud uznaj nebo ne. Nic vic. Ale ze by jezdili za kazdym rezatym prahem 4 borci? Tak to fakt asi ne.

Enjoy ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle me jsou to jen povidacky, servis se tak trosku snazi vsadit na kartu, ze uz se nevratis. U me to bylo podobne - cekal jsem a nic. Zavolal jsem do servisu, rekl, ze chci objednat na tu reklamaci laku.. rekli mi termin (cca za 3 tydny), pak jsem prijel... rekli ze to musi schvalit v MB (ja na to, ze uz an to meli dost casu, ze jsme preci byly jasne domluveni a oni ze OK, a slo se strikat).

Nejak se mi ani trosku nechce verit, ze by z MB vyslali nejake lidi .. jeste k tomu 4, aby si to sli obhlidnout. Protoze jen tento vylet by byl drazsi nez cele strikani. Normalne to je tak, ze autor. servis to nafoti a posle do MB. Ti bud uznaj nebo ne. Nic vic. Ale ze by jezdili za kazdym rezatym prahem 4 borci? Tak to fakt asi ne.

Enjoy ;-)

Mě je jedno co si kolega Unlimited myslí ja jenom říkam jak to bylo a taky jsem nikde neřek že jely jenom za jedním rezatym prahem jak to preferuje on .Asi nepředpokláda že oni ten den nemaj na podivaní jeden rezatej prah ale že těch akci mají vic va vice autosalonech.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě je jedno co si kolega Unlimited myslí ja jenom říkam jak to bylo a taky jsem nikde neřek že jely jenom za jedním rezatym prahem jak to preferuje on .Asi nepředpokláda že oni ten den nemaj na podivaní jeden rezatej prah ale že těch akci mají vic va vice autosalonech.

No jasný, že jedou na více akci. Mě v tom autosalonu řekli, že je možný, že přijedou taky z Boleslavy se podívat, protože v tak velkým rozsahu, jak to mám já na autě, to se jen tak nevidí :-) ...Prostě unikát. No ale budu už je muset začít bombardovat, aby se konečně už něco dělo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prosím Vás můžete se někdo mrknout do etky a zjistit číslo toho inovovaného měkého těsnění jde mi hlavně o poslední písmeno. Mělo by být asi D ale fakt nevím. Díky Moc všem

Předek 1Z0 837 697 D

1Z0 837 698 D

Zadek 1Z5 839 697 D

1Z5 839 698 D

Pokud máš zájem, mám právě tyto na prodej/zadní/

Editováno: , autor: Luk1s
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zduř chlapi.Já jsem sice Fabiatik,ale nedalo mi přispět se svou trochou do mlýny.Kolega má O II a má stejný problém v oblasti dveří.Pořád do něho hučím ať to jde reklamovat.Ale on si chce všechno dělat sám.Nicméně nedávno jsem četl v nějakém MOTOčasáku dlouhodobý test na OII a tam mimo jiné psali o výrobních vadách ,kde popisovali právě ono tření gum o lem prahu a blatníku.Což má za následek dlouhodobé a pomalé odírání laku-základu-ochranné vrstvy(pozink) a pak už zbývá samozřejmě plech který koroduje.Pardon reziví :smich:

Tak možná nezbyde než se nenechat odbít se zárukou proti prorezivění.Pořád platí není servis jako servis :palec2:

Zduř

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...