Přejít na obsah

Hospodský pokec


Marek

Doporučené příspěvky

No já to mám s kapalinou do ostřikovačů tak, že jezdím měsíc s ní, pak měsíc bez ní a pak mě to donutí jí dolít, ale že bych mohl zkontrolovat olej to mě napadne až zavřu kapotu a nemám už čas ani hadru do které bych utřel měrku :D

Vozím trvale v kufru roličku hajzlpapíru - asi nejužitečnější věc na světě. Dají se do něj utřít ruce, měrka, setře se s tím ptačí sračka ze skla... To a 5l kanystřík destilovaný vody, která bohužel v tomhle ročním období zamrzne.

A ty ostřikovací kapaliny jsou opravdu na bázi metanolu, dokonce jsem někde viděl v TV a četl i na netu, že pokud ostřikujete okno, můžete na nejbližší kontrole PaChů nadejchat pozitivní test na alkohol, i když jste nic nepili. Vypařená nemrzka z ostřiku se nasaje do klimy a lidi v autě ji vdechnou - není jí tolik, aby to vadilo nebo dokonce někoho ožralo, ale pozitivní test to způsobit může. Proto pokud kdykoliv nadejcháte na silnici nějaký promile a jste si tutově jistí, že jste nic nebumbali, trvejte na kontrolním testu učuněném po nejméně 15 minutách, který strávíte na čerstvým vzduchu mimo auto - metyl nadejchanej z ostřiků se za tu dobu stihne vypařit, alkohol z krve ne, takže pokud je i kontrolák pozitivní, musejí vás vzít na odběr krve a z Widmarkovy zkoušky nebo z plynovýho chromatografu se spolehlivě určí, kolik čeho jste v sobě měli v momentě, kdy jste sedli za volant. Platí to mimochodem i pro travku, speed a podobný svinstva, který si hlavně mladší ročníky rády dopřávají někde na dýze - sice nechlastají alkohol, ale nějakej ten methamfetamin nebo canabinnol v krvi mají skoro vždycky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...