Přejít na obsah

Prevodovka, spiatocka


matto wednesday

Doporučené příspěvky

Stalo sa mi, že keď som spomaľoval pri križovatke, asi pri rýchlosti 5km/h, som omylom zaradil namiesto 1tky spiatočku. Spojku som stále držal. Chcem sa spýtať či sa takto môže zničiť prevodovka?

Viackrát sa mi stalo, že keď nie je rovná vozovka, auto sa pomaly pohybuje dozadu, chcem zaradiť spiatočku, ale nedá sa a len sa mi zuby škrípu v prevodovke. Je to normálny jav?

Mám Fabiu 1,4 Mpi 50 KW.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

je to normaly stave lebo pri spiatocke sa tie zuby prevodovych koliesok co do seba zapadaju v prevodovke tocia opacnym smerom a samozrejme staci nematrny pohyb aby tie kolieska boli v pohybe, lebo spiatockovy prevod samozrejme meni smer otacania kolies...pri rychlostiach dopredu sa tocia tym istmy smerom takze lahkost radenia zalezi len od konretnej rychlosti a prevodoveho stupna, najlahsie ide zaradit preradit rychlost ked sa rychlost otacania prevodov jedneho prev. stupna zhoduje s tym na ktory preradzujes- cele sa to nazyva synchrony myslim...no a pri tej spiatocke tak ono nie je to samozrejme prijemne pre tie kolesa ozubene co su tam ale tak zalezi ci to tam vrazis tak ze ide prevodovka vyskocit alebo "jemne"... samozrejme sa je tomu co najlepsie vyhybat podla mna, urcite to tym synchronom nepomaha...

perlicka- znamy. hasic, brutalny stressman jazdil na tatre 815 a bol vzdy taky mimo ze raz siel na 3 chcel preradit, co sa mu aj podarilo- vrazil tam spiatocku... nikto nevedel co sa deje a samemu mi je to tazke k uvereniu ze to ta prevodovka dokazala a tiez setko ostatne ked to bolo v pohybe... ale to bola tatrovka...raz so mvidel test osobneho auta kde sa rozbehli normalne a skusali tam vrazit spiatocku, podarilo sa to asi na 3 krat, kolesa zablokovali ale prevodovka sla rovno do srotu...

a niekto ma predbehol :palec2: ale v podstate sme sa zhodli...hej spiatocka nema synchrony som zabudol :palec2:

Editováno: , autor: Martttin
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...