Přejít na obsah

Porucha prevodovky DSG


oscar.xll

Doporučené příspěvky

Provedl bych zadaptování spojek. Jestli že to řadí jen 1,3,5,7, tak "vypadla" jedna hřídel, na které je právě i zpátečka. Jestliže to ale po vyresetování zapalování šlo, tak bych se toho moc nebál. Každopádně provést základní nastavení ničemu neuškodí :) 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...
V 1. 12. 2021 na 16:54, oscar.xll napsal:

Zdravím, mam Kodiaq 140kw 7st. DSG a dnes mi pri zaradení z P do D vypísalo chybovu hlášku chyba spiatocky a prevodovka radi iba neparne čísla 1,3,5,7. Po vypnutí a naštartovaní chvíľu ide normálne a potom to spraví znova. Auto ma 78t. Km. Kde môže byt chyba? 

Dobrý den, mohu se zeptat zda tu poruchu na DSG už máte vyřešenou - resp. na co se přišlo a kolik stála oprava? Děkuji

Já mám Karoq 2018 4x4 2,0 TDi 110 kw a za jízdy se mi hodila převodovka do nouzového systému, auto jelo i rychle ale řadilo jen 1,3,5,7 a nefungovala zpátečka. Po zastavení a vypnutí motoru a opětovném nastartování to bylo ok. Ale poprvé to udělalo po najetí cca 120 km a po druhé cca po 130 km. Kratší vzdálenosti jede bez problémů. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 24 minutami, Iveta007 napsal:

Dobrý den, mohu se zeptat zda tu poruchu na DSG už máte vyřešenou - resp. na co se přišlo a kolik stála oprava? Děkuji

Já mám Karoq 2018 4x4 2,0 TDi 110 kw a za jízdy se mi hodila převodovka do nouzového systému, auto jelo i rychle ale řadilo jen 1,3,5,7 a nefungovala zpátečka. Po zastavení a vypnutí motoru a opětovném nastartování to bylo ok. Ale poprvé to udělalo po najetí cca 120 km a po druhé cca po 130 km. Kratší vzdálenosti jede bez problémů. 

Chyba bola nájdená. Vadna mechatronika prevodovky. Podľa technika Škody bežná chyba všetkých kodiaqov, tiguanov do roboty. 2018. Cenníkova cena opravy 3500€. Napísali list do Škody a uznali poruchu za výrobnú vadu takže oprava stala len práce a olej. Cca 400€. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2022 na 10:43, oscar.xll napsal:

Chyba bola nájdená. Vadna mechatronika prevodovky. Podľa technika Škody bežná chyba všetkých kodiaqov, tiguanov do roboty. 2018. Cenníkova cena opravy 3500€. Napísali list do Škody a uznali poruchu za výrobnú vadu takže oprava stala len práce a olej. Cca 400€. 

Dobrý den, já mám ale trochu problém... auto bylo kupované v auto ESA... už není v záruce, protože předchozí majitel si tu prodlouženou záruku nezakoupil... myslíte, že i tak se mám obrátit na Škodovku a požadovat opravu... ? V servisu mi tuto možnost vůbec nenabídli, jen řekli, že to někdy dělá a že už takových pár aut opravovali... opravu mi nacenili na cca 37 tis Kč s tím, že vymění jen řídící jednotku mechatroniky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2022 na 18:01, LeeCe napsal:

jaky typ prevodovky to je DQ250, DQ380, DQ381 ?  nebo vime vice info a vada se tyka vicero?

Dobrý den, já mám DQ381... a mě to dělá stejnou neplechu jako pánovi co psal výše... po delší trase se hodí do nouzáku a řadí 1,3,5,7 a nejde D, po vypnutí a zapnutí je to ok.
Vyjelo mi to přímo chybu: P173600 snímač polohy spojky 2

Pokud to  je opravdu výrobní vada, tak jak se mám domluvit se Škodovkou když jsem auto koupila v bazaru... bohužel auto nebyl poctivě servisováno... mě asi picne z toho 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 7. 3. 2022 na 7:49, froggy napsal:

Půl roku máš záruku u Auto ESA. Skryté vady.

Auto Esa mě slušně poslali do háje 😑

Hájí se tím, že je auto ojeté mrzáci. Nachytala jsem se ale sama. Vůbec jsem při koupi neviděla TP a servisní historii auta. Tvrdili, že auto je v záruce a nic... ve smlouvě mám dokonce lhůtu 12 měsíců. Budu to řešit přes právníka a tohle byl poslední nákup auta v bazaru.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 28. 2. 2022 na 18:01, LeeCe napsal:

jaky typ prevodovky to je DQ250, DQ380, DQ381 ?  nebo vime vice info a vada se tyka vicero?

Mám DQ381

Zlobí po jízdě víc než hodinu...jinak pokud jedu v kuse do 60 min tak je v pohodě. Ve Škodovce mi řekli že se musí vyměnit řídící jednotka mechatroniky. Oprava za cca 37 tis 😑😐

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Závada je to celkem běžná a Škodovka poskytuje do 5-ti let a 200 km kulanci v závislosti na stáří a ujeté km. Přesné podmínky neznám, ale za pokus to stojí.

Chyba je v čidle polohy spojky 2, ale to je součástí elektroniky převodovky a nedá se vyměnit samostatně. Také jsem to absolvoval cena opravy cca 14.000,-

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den, a můžete mi prosím říct kde a kdo vám to pravil? Mě to Škodovka nacenila i s prací na 37 tis Kč 😑

Budou mi měnit řídící jednotku mechatroniky. Taky mi řekli že je to závada celkem bežná..

Na kulanci to asi moc neuhraju. Auto předchozí majitel neservisoval ve Škodovce 😑

Ale teoreticky pokud je to výrobní závada by mi mohli dát aspoň slevu na nahr díl 

Děkuji 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Dobrý den mám škoda kodiaq 2.0TDi automat 7 stupňovou převodovku a po nastartování a při zařazení D se mi auto nerozjede vždy když tam R tak auto jede a můžu kolikrat zařadit D a auto se nerozjede po vypnutí a následně po nastartání a zařazení D se auto opět rozjede ale někdy zase ne nestává se to tak často ale někdy se mi toto stane poradí mi někdo co je to za závadu děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...
V 28. 2. 2022 na 10:43, oscar.xll napsal:

Chyba bola nájdená. Vadna mechatronika prevodovky. Podľa technika Škody bežná chyba všetkých kodiaqov, tiguanov do roboty. 2018. Cenníkova cena opravy 3500€. Napísali list do Škody a uznali poruchu za výrobnú vadu takže oprava stala len práce a olej. Cca 400€. 

Dobry den, mam Kodiaq, 2018, 2,0, 4x4 dsg a minulý týždeň sa mi stalo to iste.... Za jazdy vyhodilo núdzový režim, nešla spiatočka a len 1tka... Po vypnutí a zapnutí som dosiel domov rovnako len na 1,3,5,7. Podľa toho čo píšete, tak auto ste už asi nemali v záruke co? Keďže to vzali na seba, uznali, ze je to nejaká výrobná vada? Mne v servise povedali, ze chyba  mechatroniky a ze škodovka neuznala žiadnu spoluúčasť (videl som Váš príspevok tak som skúsil). Vám to všetko vyjednal servis? 

P. S. Ja som mal záruku 5 ročnú/100000km (v januári 2023 skončila a teraz mam 102000km) 😔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 měsíce později...

Dobrý den,
stalo se mi to také na skoda kodiaq 2018  cca 166 tis km nájezd , převodovka v nouzáku a šly jen liché kvalty, mechatronika v háji oprava cca 26 tis. díl + práce u autorizovaného servisu, avšak čekám na díl už cca skoro měsíc
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím ve spolek,

 

já to stejné, Karoq 2019 2.0 TDI 4x4, stalo se to cca v 80 tkm jen "změna" oproti tomu co sem tu zatím četl, mě to řadilo jen 2,4,6 takže jen sudé kvalty (vč. zpátečky). Auto je škofinu, tak si s tím hlavu moc nelámu, ale už 4 týdny se čeká na novou mechatroniku a stále není info kdy to bude...

Editováno: , autor: jimmy_johnson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 29. 2. 2024 na 14:07, jimmy_johnson napsal:

Zdravím ve spolek,

 

já to stejné, Karoq 2019 2.0 TDI 4x4, stalo se to cca v 80 tkm jen "změna" oproti tomu co sem tu zatím četl, mě to řadilo jen 2,4,6 takže jen sudé kvalty (vč. zpátečky). Auto je škofinu, tak si s tím hlavu moc nelámu, ale už 4 týdny se čeká na novou mechatroniku a stále není info kdy to bude...

Zdravím. 

Já mám to samé na Kodiaq 2018, nájezd  92tis km. Začalo řadit 2.4.6 a R.  Již mám objednanou mechatroniku ve škodovce od 9.1.2024 a pořád čekám.  Co jsem slyšel je nas hodně a doufám že to škodovka jelikož už dávno tento problém zná a neřešila bude ochotná uznat aspoň kulanci a něco proplatit. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kulance se dává vesměs do stáří 5 let, myslím 120k km, podmíněné pravidelnými servisy atd atd. Kulance je dobrovolný příspěvek výrobce, nikde není napsáno, že ti to musí dát automaticky. U opravy kolem 40000kč to docela bolí no... BTWE jestli ti dají kulanci by ti už dávno museli říci. Jinak se to řeší přes péči o zákazníka, ale ani tam není kolikrát vyhráno. 

A jinak, ano, je vás "hodně", nicméně v porovnání s počtem aut je vás promile z promile 🙂 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...