Přejít na obsah

Porucha prevodovky DSG


oscar.xll

Doporučené příspěvky

Tak ono tech promili nebude asi zas tak malo. Preci jen jdou ty auta teprve ted do tech let a najezdu, kdy se to muze ozvat. Stala se mi dnes takova zvlastni vec. Jedu dlouhou jizdu, cca 300 km, najednou auto jakoby zaskube a objevi se grilovane kure s vystrahou "porucha prevodovky DSG, mozno pokracovat v jizde". Auto vsak radilo jen sude kvalty 2, 4, 6. Mel jsem to domu 70 km, tak jsem nejak dojel. Doma to vypnu, za cca 5 minut znovu nastartuju, kure sviti porad, ale svete div se, kratka zkusebni jizda a auto uz radi normalne vsechny kvalty. Za pul hodiny nasleduje dalsi jizda a vse ok, jako by se predtim nic nestalo, dokonce i kure uz zhaslo. No nevim. Dam to do servisu zkontrolovat. Auto 5 a pul roku stare, takze pul roku po zaruce, najezd 93 tis., servisovano pouze v autorizaku, olej v DSG menen v 60 tis. podle planu. Jsem docela na trni..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 9. 3. 2024 na 18:36, pabloescobar napsal:

Tak ono tech promili nebude asi zas tak malo. Preci jen jdou ty auta teprve ted do tech let a najezdu, kdy se to muze ozvat. Stala se mi dnes takova zvlastni vec. Jedu dlouhou jizdu, cca 300 km, najednou auto jakoby zaskube a objevi se grilovane kure s vystrahou "porucha prevodovky DSG, mozno pokracovat v jizde". Auto vsak radilo jen sude kvalty 2, 4, 6. Mel jsem to domu 70 km, tak jsem nejak dojel. Doma to vypnu, za cca 5 minut znovu nastartuju, kure sviti porad, ale svete div se, kratka zkusebni jizda a auto uz radi normalne vsechny kvalty. Za pul hodiny nasleduje dalsi jizda a vse ok, jako by se predtim nic nestalo, dokonce i kure uz zhaslo. No nevim. Dam to do servisu zkontrolovat. Auto 5 a pul roku stare, takze pul roku po zaruce, najezd 93 tis., servisovano pouze v autorizaku, olej v DSG menen v 60 tis. podle planu. Jsem docela na trni..

To máš úplně stejně jak já, stejny rok +- měsíc i stejne km. Jak pojedeš cca 50km a více už to vyhodí chybu. A jak ti píše i níže Dafro 100% mechatronika. Už prdím i tu cenu no spíše mě štve dodání již přes 2 měsíce.  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravím.  Má někdo nějaké nové info ohledně mechatroniky? Mě totiž volali ze Škodovky že v Mladé Boleslavi přišli  podle načteneho kódu z řidiči jednotky mechatroniky že již byla jednou vyměněna po záruce mezi 4-5rokem v jiném servisu než Škoda.  Tak mě navrhli že vymění celou mechatroniku což je pro mě zarážející protože to jsem i chtěl a  měl za to že od 9.1.2024 čekám na mechatroniku jelikož je problém s dodávkami jako všichni víme. Údajně když objednají celou mechatroniku co bude o cca 9tis Kč  dražší tak bude za týden. A tady mě to celé nějak nesedí- to od 9.1. 2024 do 15.3

2024 zjišťovali co? když přece v Mladé Boleslaví musí obratem vědět dle kodu co tam je. zda org.dil nebo již jednotka druhá. Proč mě nezavolali hned po týdnu že je potřebný tento úkon! Pak jsem tedy zvědav když to tedy bylo vyměněno mezi 48tiskm a 59tis km  a teda se to opět posr. při 93tis km zda se to znovu za 40tis km pos....  

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Suri. Vždyť já to měl i tak domluvené že mě vymění celou mechatroniku.  To mě teď Škodovka začala tvrdit že jsem se domlouval jen na řídící jednotce.  Spíš mě ale zajímá to co jsem psal že co dělali 10tydnu? Proč nezavolali po týdnu. Vždyť to už museli vědět zě tam je již jednou vyměněna a je potřebná kompletní mechatronika. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ak je to malý servis tak si osobne myslím že objednali mechatroniku bez vyčítania potrebných údajov a uloženia do diagnostiky a po troch týždnoch im odpísali že im ju nedokážu vyrobiť bez toho , preto ti teraz tlačia celý nový kus ktorý by mal byť viacmenej zo dňa na deň ... môj názor ale takto nejak to bude 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj Suri. No kdyby objednali celou mechatroniku tak je to ok. To je ten nový kus. Jen oni tvrdí že jim z Mladé Boleslavi dali info že na té mechatronice byla vyměněna elektronika a ze tedy musí objednat celou  novou. A to mě dali vědět po 10tydnech a ne po třech. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...