Přejít na obsah

zapalovací cívky + motor jede na 3 valce


lada

Doporučené příspěvky

nechcem ti velmi davat radi ale ta kontrola sa rozsvieti za hociaku blbost....ked vynecha sviecka tak ano ale po 40tich cykloch kedy nevinecha kontrolka zhasne, to iste sa tane ked ambda zachiti zle mnozstvo spalin rozsvieti sa ale tiez po urcitej dobe zhasne.....ja osone mam sksenosi ze sa mi kontrolka rozsvieti hed trosku zadusim motor....ale svieti maximalne nejakych 5 nastartovan a potom zhasne.....keby ze ti zacne svietit v kuse napr tyzden tak to daj skontrolovat v ervise kde ti bud vymazu spoadicku chybu alebo povedia co je pokazene, no poznam aj takych ludi co s rozvietenou kontrolkou jazdia uz vise roka a auto je v pohode ani zvysena spotreba ani znizeny vykon......to je moja pripomienka....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

1. proč ten tvůj problém řešíš na dvou odkazech - ty chceš poradit a druhej aby hledal vůbec proč.

2.byl si vůbec někde na vagu? jestli ti vynechává zapalování nebo jestli máš špatnej kabel na nákym válci ?

3.když ti motor pude na tři válce tak ti to naúpíše určitě víc závad ne jen vynechání určitého válce , ale taky že to nespaluje tím i vadnou lambda sondu ponevač ta ti určuje jestli v tom výfuku neni něčeho moc a ne že máš 100% špatný vstřik nebo kabel , nebo svíčku nebo něco jinýho. Lambda může být klidně na 100% ok. Ale to musíš nechat napíchnout na poč. :ph34r::huh:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

aha no tak to mam asi ok, zitra se zkusim stavit nekde v servisu na diagnostiku jestli zjisti cim to je ze mam malej vykon.alespon se mi to zda mensi nez driv.

Cistil jsem klapku musel jsem ji silou otevrit a drzet abych ji moh vycistit.Tak snad se sni nic nestalo.Ale jedeto porad stejne

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 roky později...

Dobrý den,

Chtěl sem se zeptat nedavno sem jen na dva válce , zjištěn problem zapalovacích cívek. po vyměně asi 200km se odporoučela zdřejmě další .

ted jede na 3 válce... myslite že to bude někde jinde nějake zkraty ? nebo je to opotřebením a ted vyhoří všechny postupně a bude klid?

a ještě jedna otazka ničí se motor když jede na 3 valce potřebuji dojet do práce a servisu. motor 1.4 16V 55kw

Diky moc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl jsi kolik máš najeto a ano motor se ničí - hlavně katalyzátor z důvodu nespáleného benzínu.

Editováno: , autor: cartmanko
necituj prispevky nad seou, jednak tym porusujes pravidla a jednk to nema logiku, to si fakt myslis ze nevieme na co odpovedas?
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Neřekl jsi kolik máš najeto a ano motor se ničí - hlavně katalyzátor z důvodu nespáleného benzínu.

pokud válec (z důvodu špatné cívky nepálí) tak je automaticky ŘJ odpojen i vstřikovač právě z důvodu aby se neničil katík

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dobrý den,

Chtěl sem se zeptat nedavno sem jen na dva válce , zjištěn problem zapalovacích cívek. po vyměně asi 200km se odporoučela zdřejmě další .

ted jede na 3 válce... myslite že to bude někde jinde nějake zkraty ? nebo je to opotřebením a ted vyhoří všechny postupně a bude klid?

a ještě jedna otazka ničí se motor když jede na 3 valce potřebuji dojet do práce a servisu. motor 1.4 16V 55kw

Diky moc

hlavně by jsi si měl ujasnit kolik máš v autě válců

v nadpisu píšeš:: zapalovací cívky + motor jede na 3 valce, 1.4 16V a máš přitom 1.4 16V což si myslím, že byly 4válce a v prvním příspěvku píšeš, že jsi jel na 2

takže kolik jich teda máš???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak oprava dopadla takto :

vstřikovací ventil 3000,-

prace + skouška objemu valců , a všech vstřikovačů 1000

svíčka 200,-

zapalovaci civka 1ks

oprava teda 5tis , myslite že to bylo opotřebenim a na řadu přijdou brzy další ventily?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...
  • o 2 týdny později...
  • o 5 týdny později...

Tak mám taky dotaz. V autě nám svítila kontrolka motoru, chyba - vynechává první válec. Důvod víme, jen čekáme na servisáka až bude mít čas. Ale dneska se mi stalo, po vymazání chyb, kontrola motoru začala blikat, nevíte co to znamená, když celou cestu blikala? Vždycky jen svítila. Teď už prý zase svítí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já si myslím, že to znamená, že motor jede v nouzovém režimu. Mně to blikalo, když mi to jelo na tři válce. Poté, co se chytil ten, co vynechával, tak kontrolka už svítila trvale. Měl jsem podpálený výfukový ventil na válci číslo jedna.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...