Přejít na obsah

Kontrolka tempomatu u OII bez FL


CZbrandy

Doporučené příspěvky

  • o 11 měsíců později...

Chtěl bych se zeptat ohledně kontrolky tempomatu. Mám MR2006 a při zapnutém tempomatu mě nesvítí kontrolka jako u FL verze. Myslím, že kontrolka nesvítila ani u nového auta. Kontrolka přitom na palubce je. Dá se rozsvícení sprovoznit přes diagnostiku nebo elektro zásahem?

Předem děkuji za odpověď.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 rok později...

Nejde o rok výroby ale o MR (modelový rok) o čemž se tu píše, takže jestli bylo auto vyrobeno v druhé půli roku 2006 tak se jedná o MR 07 a proto svítí :t Pokud v první půli, jsou měněný budíky.

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám vyrobeno 04/2006 a kontrolka mi taky nesvítí. Docela jsem z toho byl po koupi naštvanej, protože tempomat jsem zkoušel až cestou domů na dálnici daleko od prodejce a vím z kámošovo O2, že jemu kontrolka svítí. Doma jsem ale pročetl návod a o kontrolce, že by měla svítit, tam není ani slovo. Ještě že jsem tam nejel zpátky :doh

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka tempomatu nesvítí také u vozidel, kde byl tempomat dodatečně doděláván a není přímo z fabriky. Alespoň tak jsem to měl i já na svém autě. ;) Ale že by mi to nějak chybělo říci nemohu.

Editováno: , autor: Clint
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kontrolka tempomatu nesvítí také u vozidel, kde byl tempomat dodatečně doděláván a není přímo z fabriky.

O tomhle se tu na fóru psalo milionkrát kol103 Je úplně jedno jestli byl tempo dodělán nebo z výroby! Kontrolka svítí u budíků od MR 07 (a výš) takže veškerý auta MR 07 mají i budíky MR 07 (a výš) a kontrolka tempo jim svítí. Pokud máš auto MR 06 a níž tak máš i takový budíky a proto ti tempo nesvítí. Vyměň budíky a bude svítit i když je tempo dodělanej. Já mám MR 06, dodělaný tempo a kontrolka nesvítila. Včera mi Honza072 dodělával MaxiDot z budíkama MR 08 a kontrolka svítí, ale jak už sem psal je to tady psaný hodněkrát :t

btw ta kontrolka je opravdu velice důležitá a nevím jak sem bez ní do včerejška dokázal žít :kol-98:

Editováno: , autor: šulda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Ahoj, moje auto je rok výroby O6 a kontrolka tempomatu nefungovala. Nechal jsem si vyměnit přístrojovku s MaxiDOTem a kontrolka svítí. Zřejmě to byl novější panel. Mě rozhodně ta kontrolka nijak nevadí jezdil jsem dlouho bez ní a jsem i rád, že mi teď svítí. Jednou se mi stalo po cestě, že tempomat během řízení chcípl a nešel vůbec zapnout. Možná bych téhda pomocí kontrolky rychleji zjistil, tempomat není v činnosti. Je celkem dobré, když vám auto něco provede a aspoň svetelně či zvukově vám o tom dá vědět. Tempomat samozřejmě funguje vesele dále. Nevím co měl před tím za problém.

Jedna stránka věci je ta, že každý z nás jako řidič ví, že buď tempomat je v akci nebo ne, na to nepotřebuje kontrolku. Druhá stránka je, že se jedná o automatizovanou funkci kdy auto dělá něco do čeho řidič nezasahuje. Je dobře, že to aspoň nějakým způsobem dává najevo.

Občas se taky stane, že během tempomatu musíte dát plyn (což tempomat nevyřazuje z činnosti) během předjíždění pár aut a následného dobržďování motorem, když vám na oplátku někdo neuhne je také dobré vědět jesti tempomat pracuje či se můžu spolehnout na brždění motorem aniž bych nemusel sešlapovat brzdu.

Suma sumárum, každý jsme jiní. Mi ta kontrolka nevadí, rozhodně mě nestresuje.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U předchozího auta mě kontrolka svítila vždy v případě zapnutého (ne aktivního!!) tempomatu, takže pořád (proč jej vypínat, že..). Jediný efekt, který ta kontrolka měla, že se občas nějaký spolujezdec zeptal: co ti to tam svítí? U mě blbost, co tam pořád jen straší..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U předchozího auta mě kontrolka svítila vždy v případě zapnutého (ne aktivního!!) tempomatu, takže pořád (proč jej vypínat, že..). Jediný efekt, který ta kontrolka měla, že se občas nějaký spolujezdec zeptal: co ti to tam svítí? U mě blbost, co tam pořád jen straší..

Kontrolka která svítí i když se nic neděje je opravdu k ničemu. To zase souhlasím. To by nám taky mohly svítit všechny.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...