Přejít na obsah

Světla pro denní svícení


Jir-ka

Doporučené příspěvky

Myslis jako ze jsi to zacal, to nema na nic vliv, mel jsi spise hledat a pak by jsi nasel ze se to tady uz drive vse probiralo.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6977

Jinak pouzivam zarovky s vetsim vykonem uz radku let a nizsi zivotnost nesleduji, dokonce vyrobce uvadi spise vyzsi nez nizsi. Jak to chces porovnat. Ja nemenil zarovku ani nepamatuji a kolega vloni 3x

A s tou spotrebou to muzes spocitat jen teoreticky, protoze praxe bude uplne jina

Ted mam

post-24-1148417221.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslis jako ze jsi to zacal, to nema na nic vliv, mel jsi spise hledat a pak by jsi nasel ze se to tady uz drive vse probiralo.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=6977

Jinak pouzivam zarovky s vetsim vykonem uz radku let a nizsi zivotnost nesleduji, dokonce vyrobce uvadi spise vyzsi nez nizsi. Jak to chces porovnat. Ja nemenil zarovku ani nepamatuji a kolega vloni 3x

A s tou spotrebou to muzes spocitat jen teoreticky, protoze praxe bude uplne jina

Ted mam

Hoj mefisto. Podobný žárovky mám svítěj parádně mám ty bluevision nebo tak nějak a stály obě 900kč a byli k nim i obrysovky. Po půl roce mi jedna praskla svítím pořád ale naštěstí jsem ti schoval učtenku a dneska jsem je reklamoval bezproblémů hned mi dal jiný. -_-

Takže schovávejte si učtenky

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 9 měsíců později...

V servisu (v zahraničí) mi řekli, že na životnosti žárovek se podepisují nejvíce otřesy, a to ty neodpružené, a původce č. 1 je prudké zavírání kapoty z výšky.

No a dodám, že po několika stech hodinách (obecně) klesá svítivost žárovek, a to dost podstatně (až pod 75% původních hodnot) tak je automaticky měním každý rok a nikdy jsem na silnici nic neměnil /stojí mi to za to, v obleku a v noci fakt ne/.

A zjistit že mi nesvítí LP světlo až když mě policajt zastaví viz vyhláška a taxa 5000 taky fakt nechci.

Jiná kapitola je, že některé modely (FAbia, O.Vectra,..) mají tak jednoduchý proces výměny žárovky že je to sousto i pro značkový servis :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 7 měsíců později...

Nazdar kluci, jaka? Potrebuji tuhle radu, v nejblizsi dobe planuji si poridit do auta alarmicek :ph34r: a ponevac ten muj skodik bude rozdelanej, tak vyuziji toho,ze si tam dam aj svetla na denni sviceni, at to mam pri jednom, at nedodelam alarm a pak to zamesic rozdelavat znovu. MNo jo,ale mam komplikace a vubec nevim,zda-li to tak muzu udelat. :feve: JEdna se o to, ze mam napredu mrejzku, ale je to takova pevna mrizka a nevim,zda-li by tam sli dat ty svetla na denni sviceni. Kdyz jsem se dival po ostatnich skodikoch, tak oni tam meli mrizku pripravenu uz na ty denni svetla, takze podle me stacilo to vyrezat, mozna kupit origoskodacke svetla na denni sviceni a hotovo :palec2: jenze ja to tak nemam :kuk: a myslite, ze by sli do tej mrizk vyrezat ty otvory?nebo spis da se treba koupit mrizka uz s vyrezanym otvorem, ale tak, aby pasovala do toho narazniku.jinak vsechno mam zakresleno, a dole je fotka, co bych tam chtel dat za svetla.dik za radu :worthy pochvalen bud ten, kdo mi poradi nebo s tim ma zkusenosti :kol-24:

post-8151-1193338410_thumb.jpg post-8151-1193338431_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Na Oktu asi není žádná speciální mřížka pro denní světla.Budeš muset vyřezat otvor do orig mřížky.Škodovka nemá na trhu žádná originální spds.

http://forum.skodahome.cz/index.php?showto...%ED+sv%EDcen%ED

aha,tak to jo,jinak dik aj za odkaz. a esce dotaz, ta mrizka tam je naco? ona vede vzduch o ochlazeni kotoucu?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo,nepatří to náhodou do elektriky?????????????

a co hledat????????

jiný auta nemají přípravu na světla pro denní svícení,jen přípravu pro mlhovky!!!!!!!!

zkus tohle:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=27134

¨

podle me toto nepatri do elektriky, ja se ptam, jen na vnejsi upravu,tod vse ;) a ptam se, est-li tu mrizku muzu rozrezat kvuli tem svetlam pro to denni sviceni. ale dava Te mi odkazy, za coz dekuji, pac si je peclive procitam, ale ja jen, kdyby trebas mal nekdo vyfocene, jak tu mrizku reze apod. jinak vim o tom,ze se muzou propijit ty dva piny, ale me se bude libit, kdyz v tej mrizce budou ty svetylka :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo,nepatří to náhodou do elektriky?????????????

a co hledat????????

jiný auta nemají přípravu na světla pro denní svícení,jen přípravu pro mlhovky!!!!!!!!

zkus tohle:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=27134

¨

podle me toto nepatri do elektriky, ja se ptam, jen na vnejsi upravu,tod vse ;) a ptam se, est-li tu mrizku muzu rozrezat kvuli tem svetlam pro to denni sviceni. ale dava Te mi odkazy, za coz dekuji, pac si je peclive procitam, ale ja jen, kdyby trebas mal nekdo vyfocene, jak tu mrizku reze apod. jinak vim o tom,ze se muzou propijit ty dva piny, ale me se bude libit, kdyz v tej mrizce budou ty svetylka :palec2:

tak to potom pardon :)bud ji uprav totalne jako mikl.nebo koukni do "vaše octavia" někdo to tam bude mít čus

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chjo,nepatří to náhodou do elektriky?????????????

a co hledat????????

jiný auta nemají přípravu na světla pro denní svícení,jen přípravu pro mlhovky!!!!!!!!

zkus tohle:

http://forum.skodahome.cz/index.php?showtopic=27134

¨

podle me toto nepatri do elektriky, ja se ptam, jen na vnejsi upravu,tod vse ;) a ptam se, est-li tu mrizku muzu rozrezat kvuli tem svetlam pro to denni sviceni. ale dava Te mi odkazy, za coz dekuji, pac si je peclive procitam, ale ja jen, kdyby trebas mal nekdo vyfocene, jak tu mrizku reze apod. jinak vim o tom,ze se muzou propijit ty dva piny, ale me se bude libit, kdyz v tej mrizce budou ty svetylka :palec2:

tak to potom pardon :)bud ji uprav totalne jako mikl.nebo koukni do "vaše octavia" někdo to tam bude mít čus

v pohodéééééé :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 roky později...

Dobrý den,

na mym auti mám namontovany homologovany DRL světla, ale nepoužívám ty DRL moduly pro automatické zapínání a vypínání světel, protože ve spínací skříňce jsem našel volné místo, do kterého jde napětí jen když se sepne zapalování a vypne po vypnutí motoru.

Světla fungují, ale mám tu jeden problém, že nesvítí jako ostaní světla, tzn. ostatní světla svítí jasným modrým (resp. bílým světlem 6000K) a ty moje nemají takovou svítivost. A chci se zeptat, zda-li ty DRL moduly nějak neupravují proud či napětí, aby LEDky lépe svítily.

Mám tyto světla http://tuning.shop5.cz/cz-detail-109806-sv...slimline-5.html

Děkuji za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ostatní světla myslíš jako jiných výrobců? Řekl bych, že o teplotu světla ses měl zajímat před koupí, vlnová délka je dána použitýmí LED. Vnitřnosti toho modulu můžou regulovat proud, ten souvisí s intenzitou světla, ale zase nesmí překročit nějakou hodnotu, na kterou je LED stavěná, rychle by odešla, naopak nižší proud prodlouží životnost.

Co je vrátit ve 14ti denní lhůtě ? ;)

Editováno: , autor: Viktor X
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dle vzhledu a ceny bych typnul ze nebudou svitit poradne....mozna je vykuchat a nahradit poradnymi diodami

myslíte si, že by stačilo tam dát thle diody? http://www.svetzarovek.prodejce.cz/p-3044/...-1m-bily-480lm/

Jeden pásek mám doma a dle mého názoru svítí docela slušně a vzdálenost diod na pásku odpovídá vzdálenosti otvorů pro diody ve světle.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bys měnil diody, tak tam musíš dát výkonové led diody např. tyto: výkonové 1W diody a musel bys dát do každého světla 5 diod, tzn. celkem bys musel objednat 10 diod a to by tě vyšlo na 677 Kč bez poštovnýho a ještě bys ty světa neměl homologovaný, tak podle mě bude lepší, když si koupíš nová homologovaná světla na denní svícení, která budou mít na skle vyraženou značku RL (tj. značka pro denní svícení) ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 4 měsíce později...

Zdravím kolegy z přízní oktávie

Nechci otravovat ale mám problém ze světly pro denní svícení to co sem koupil je slabé tak mě napadlo použít staré mlhovky ale nevím jestli se dají zapojit a použít jako světla na denní svícení sou to obdélníky z favorita a ještě pokud někdo neví nějaké zapojení aby svítily jen ve dne a ne pak v noci a nebo to zapojit prostě na vypínač zvlášť.

Moc děkuji za pomoc a rady Michal

Oktavia-1,6 SR 85KW 102koní vínová metalíza r.v:1999

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

na starych mlhovkach ti bude chybet homologace, jinak mnohem jednodussi je zapojit klasicke mlhovky na OI jen ve vypinaci a pri nastartovani se ti rozsviti jako denni sviceni.

navod na to najdes na www.octaviaclub.cz

ja to mam na OI a nikdy zadnej problem s policajtama, ani na technicke mi na to typek nic nerekl...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj tak sem použil ten návod zadarmo snadno a rychle takže mi svítí mlhovky ty kulatý co sou ve světlech a mám knim napojené i to co se prodává za levno ty světýlka ale ty moc vidět nejsou vedne skoro vůbec ale ty mlhovky to vidět je a vedne by oslňovat neměly a v noci se vypnou když zapnu světla.Moc díky za radu a pomoc

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...