Přejít na obsah

1.2 HTP Junior


horava

Doporučené příspěvky

Zdravím,

jsem student a chtěl bych si pořídit auto s nízkou spotřebou a pokud možno, tak bez dalších větších investic.

Právě jsem zahlíd v jednom místním bazaru Fabii 1.2 HTP Junior. (r.v. 2003, údajně 140tis najeto ), ale řekl bych, že to bude stočené. Je to bývalé firemní auto.

Bude toto auto vhodné? Děkuji moc za každou radu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

záleží z jakého úhlu pohledu se to vezme...

Junior samozřejmě nemá žádnou výbavu-to je ti doufám jasné.

Do Juniora se dávalo slabší HTP se 40Kw - že to tedy nebude žádné žihadlo je ti doufám taky jasné :scooter:

Pokud budeš jezdit převážně sám, tak se dá nízké spotřeby dosáhnout.

Přetočené být může a nemusí-to je těžko říct. Služebáky-Fábky HTP(12V) z té doby mám možnost pozorovat v rodině a většina těch z roku 2003 má najeto 170-190 000km. Takže by stočené být nemuselo, ale člověk nikdy neví :unsure:

Jinak počítej že do 7 let starého auto budeš muset nějakou korunu investovat. netvrdím, že velké investice,a le minimálně brzdy, tlumiče, náplně, filtry...

Každopádně vezmi nějakého mechanika a jděte se na ni podívat, zkuste ji projet a uvidíš coa jak ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jsem taky student a před necelými dvěma lety jsem si pořídil bývalou služební fabii Classic Plus 1.2 40kW. Měla tehdy najeto 200 000 km. Nyní má cca 214tis. Za tu dobu jsem měnil brzdy a spojku (která byla ještě původní) a další běžné provozní věci, jako třeba svíčky, filtry, olej atd...

U této motorizace si dej pozor na hlavu motoru, stávalo se, že se podpálily ventily a výměna hlavy je dosti finančně nákladná. V mém případě byla měněna před koupí vozu při 180 000 km.

Ohledně jízdních vlastností, není to žádný trhač asfaltu, ale jezdit se s ním dá bez problémů, na podvozek si nemohu stěžovat (i když s juniorem bez posilovače řízení a s 13" koly jsem ještě nejel). Jezdívám cestu Mladá Boleslav-Praha ve dvou lidech a bagáž (cca 50% dálnice a 50% okresky) a spotřeba se mi pohybuje kolem 6,2 l/100km, pokud jedeš přes 120km/h, je už trochu žíznivější, stejně tak při dynamičtější jízdě. Při jízdě mimo dálnice není problém přiblížit se 5,5 l/100km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...