Přejít na obsah
Zobrazit v aplikaci

Lepší způsob procházení. Dozvědět se více.

ŠKODA Forum - SKODAHOME.cz

Celoobrazovková aplikace na vaší domovské obrazovce s push notifikacemi, odznaky a další.

Pro instalaci této aplikace na iOS a iPadOS
  1. Klepněte na ikonu Sdílet v Safari
  2. Posuňte menu a klepněte na Přidat na plochu.
  3. Klepněte na Přidat v pravém horním rohu.
Pro instalaci této aplikace na Android
  1. Klepněte na tři tečky (⋮) v pravém horním rohu prohlížeče.
  2. Klepněte na Přidat na plochu nebo Nainstalovat aplikaci.
  3. Potvrďte klepnutím na Nainstalovat.

Doporučené odpovědi

Publikováno

Zdravím. Prosakuje mi olej chladičem turba (pod PP blatníkem).Má někdo zkušenost s odstraněním netěsnosti anebo raději nechat,aby se chladič ještě více nepoškodil? Existuje nějaký vhodný tmel? Díky za rady.

Intercoler je KO, vyměnit! Pokud je děravý dochází k falešnému nasávání vzduchu. Turbo by mohlo jít po čase do kytek. Trochu oleje tam bude vždy. Překontroluj nejprve spoje na hadici.

Bolku tam nedochází k přisávání falešnýho vzduchu ale k úniku stlačeného vzduchu který se tam má schladit a jde do sání (do motoru).Záleží kde to uniká pokud je to z boku kde je to zalisovaný tak tam by mohlo pomoci to ještě mírně zalisovat ale není to stoprocentní že se to povede.Pokud je to v místě kde jsou trubičky mezi žebry tak to jde zaletovat nebo zalepit lepidlem na hliník ale je nutný to dobře odmastit. Zjisti si kde opravujou chladiče a poptej se tam.Jinak pokud se stím nikdo nechce babrat tak je lepší koupit novej.

:) směji se vlastní blbosti!! Jinak by to nebylo pocákané od oleje, že jo? Každopádně doporučuji vyměnit.
  • 2 týdny později...

Mám ten samý problém.Mastnej flek na pravé straně kde končí podběh.Po týdnu stání je i na zemi vidět pár kapek oleje.Mám podezření na inercooler protože i auto v niších otáčkách nemá zátah jako dřív. 1,9 TDI PD 74 kw

Nic méně pokud bude ruplej inercooler v lisováni tak je lepší koupit novej.Vžebrovaní to opravit jde.

Jen pro odlehčení tématu... Myslel jsem, že mi také odchází intercooler, byl od oleje a zpod nárazníku občas kapka oleje. Ale vypadá to, že ten KRETÉN exmechanik "jen" strhnul šroub na vaně :aggressive: , a pak to "utěsnil" silikonem, a světe div se, dlouho to nevydrželo. Závit provizorně utěsněn teflonovou páskou a vypadá to OK :palec2:

Upraveno od Viktor X

  • 4 měsíce později...

čím se uvnitř dá intercooler vyčistit??

Ja cistil benzinem, pak je dulezite nechat vyparit. Koukni se v dolnim privodu na tesneni, ja mel u tesneni trochu prosoupane - plast na plast udela casem sve. IC pri zkusebnim natlakovani nevykazoval diru.

PS: Jestli máš na autě úpravy/chip nebo plánuješ, a musel by jsi IC měnit, tak můžes rovnou přemýšlet o FMIC/větším IC - tedy, pokud máš naftu.

Upraveno od pulux

Někdy je IC proklepané plastem pro nápor vzduchu.

post-12457-071920700 1288902587_thumb.jp

Připojte se k diskuzi

Můžete publikovat nyní a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a publikujte s vaším účtem.

Host
Odpovědět na toto téma...

Podobný obsah

Aktivovat mobilní záhlaví

Chrome pro Android
  1. Klepněte na ikonu zámku vedle adresního řádku.
  2. Klepněte na Povolení → Oznámení.
  3. Upravte své preference.
Chrome pro desktop
  1. Klikněte na ikonu zámku v adresním řádku.
  2. Vyberte Nastavení webu.
  3. Najděte Oznámení a upravte své preference.