Přejít na obsah

New Autorádio


Doporučené příspěvky

Zdravim, prochazel jsem tohle forum a zjistoval si co vse potrebuji k novemu autoradiu a od jake znacky ale celkem jsem na nic neprisel nekomu vyhovuje to a nekomu zas tam to mne osobne se libi mit ve voze original nejlepe s napisem skoda pac mam rad ceske znacky avsak tyto radia jsou podstatne draha nato kolik maji funkci coz znamena ze se musim poohlidnout po nejakem autoradii co ma vse co potrebuji jiz bez vselyjakich pridavnych kouzelnych krabicek (Bluetooth, sd-karty, usb, navigaci, dvd, mp3, dotekový displej) tyhle vsechny vecicky zapricini ze autoradio pod 10k Kc nepujde pokud se mi jedna aspon o trosku kvalitni poslech! ( vim i repro kabely tlumeni atd ale to az pak) jde mi i o to ze musi pasovat na tovarni ovladani na volante a tak me zaujala znacka Pioneer protoze ji ma kamarad ve volvu a ten model ma vystup jak na dalkove ovladani tak i na tovarni na volantu sice potrebuji prevodnikovou krabicku za 2500kc ale co uz kdyz to clovek chce. navic mne zajima redukce k napajeni autoanteny a zdali to vse do meho Superba pripojim.chtel bych radu ohledne toho jake autoradio a co vsechno k nemu potrebuji abych dosel namontoval a poslouchal a ne jeste lital po obchodech a shanel nejake redukce a nekde neco strihal prepojoval atd.jde mi o 2din radio. predem diky za rady a taky bych se chtel zeptat co vy mate za radia a ktere z nich jsou napojena na orig.ovladani na volante

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétní typ rádia ti neporadím, páč je to od jisté úrovně celkem individuální záležitost, nicméně Pioneer neni zlá značka a je to rozhodně lepší cesta, než jít do nějaké kopie, či noname. Co mě však zarazilo je to, že hodláš zamítnout pamětová media, mp3 a I-pod, jako zdroj dat. Z vlastní zkušenosti mohu říci toliko, že dokud se mi po autě po různých koutech schovávali CD tak to byl voser. Voserem to nazívám pro to, že v současný době mám headunit, který bezproblému ovládá transport I-podu a na jehož 160 gb disku mám vcelku vše, co otřebuji... Přepočti si byt jen třetinu toh na CD s MP3. Vyjde ti místo spolujezdve zaházený CD až po okýnko. :-) v první řadě si tedy udělej přehled o tom kolik máš muziky, jaký máč progress v komulování muziky nové, kolik toho chceš mít v autě a nevěřím tomu, že by ti za rovnítkem vyšlo rádio pouze s CD... dále pak prognozu vývoje přestavby muziky v autě. Chci woofer? - má rádio sub RCA out? má rádio regulovaltelný HPF/LPF? Má možnost otoční fáze? Pak už to pujde samo... Juckni se na web např stualarmu, kde krom slušnýho výběru uměj i fundovaně poradit Btw - nepočítej s tím, že by si nešahal do kabeláže... ale o tom třá později.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Konkrétní typ rádia ti neporadím, páč je to od jisté úrovně celkem individuální záležitost, nicméně Pioneer neni zlá značka a je to rozhodně lepší cesta, než jít do nějaké kopie, či noname. Co mě však zarazilo je to, že hodláš zamítnout pamětová media, mp3 a I-pod, jako zdroj dat. Z vlastní zkušenosti mohu říci toliko, že dokud se mi po autě po různých koutech schovávali CD tak to byl voser. Voserem to nazívám pro to, že v současný době mám headunit, který bezproblému ovládá transport I-podu a na jehož 160 gb disku mám vcelku vše, co otřebuji... Přepočti si byt jen třetinu toh na CD s MP3. Vyjde ti místo spolujezdve zaházený CD až po okýnko. :-) v první řadě si tedy udělej přehled o tom kolik máš muziky, jaký máč progress v komulování muziky nové, kolik toho chceš mít v autě a nevěřím tomu, že by ti za rovnítkem vyšlo rádio pouze s CD... dále pak prognozu vývoje přestavby muziky v autě. Chci woofer? - má rádio sub RCA out? má rádio regulovaltelný HPF/LPF? Má možnost otoční fáze? Pak už to pujde samo... Juckni se na web např stualarmu, kde krom slušnýho výběru uměj i fundovaně poradit Btw - nepočítej s tím, že by si nešahal do kabeláže... ale o tom třá později.

tak ohledne muziky mam jasno! usb a sd karty mi to jisty a na usb muzu napojit i hdd, ohledne woofru to je celkem jasna vec avsak neni pro me na prvnim miste! pokud to bude mit regulace bude fajne jinak se bez toho obejdu a tahani new kablu tez nevidim problem ale chci to resit az po koupi radia zatim je pro me smerodatne aby fungovalo ovladani na volantu hezky pasovalo do palubovky nejake to bluetooth mechanika dvd a slot na sd a usb karty. ale prvne bych chtel radu ohledne toho (mam autoantenu co se napaji primo pres stredovy kolik nebo pres vedlejsi kabl? a mam canovou ridici jednotku volantu ci nemam) u pioneer jsem si cetl ze do roku 2005 je ovladani na volante necanove a ja mam rok registrace 2004 takze mam ci nemam jak to poznam? dostal jsem odpoved ze podle cisla ridici jednotky avsak jak poznam co to cislo znamena?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vemu to nějak popořádku. Napájení antény je připraveno tak, že je počítáno s jejím napájením z tovární audio jednotky (DX atp) v případě použití nekoncernového rádia je nutné vřadit mezi koncový konektor koaxiálu antény a vtupu do rádia napájecí mezikus. Napájecí vodič tohoto adaptéru potom jednoduše připijíš na ovládací napětí pro anténu - je výstupem z rádia. Jinak - z vlastní zkušenosti - UHF zesilovač sice v Supu je, ale jeho zisk je spíš na dorovnání útlumu ve vedení a konektorech. Pokud nemáš zrovna model rádia, kterej má opravdu citlivý tuner, taxi moc nepohraješ. Muj tuner bohužel nepatří mezi ty kusy, který vytáhnou signál i z paty, tak jsem musel nahradit původní UHF předzesiloač jiným typem a tekon jako dobrý...

Co se týče diagnostiky typu volantové řídící jednotky - tady ti pomůže někdo s VAGem v okolí. Takhle na dálku to říct nejde, ale jen můj názor - nevidim důvod, proč by neměla jednotka být CANová... Ještě - juckni sem:

http://stualarm.cz/kategorie/car-audio/adaptery-k-oem-audio-systemum/adaptery-ovladani-z-volantu-52/

Dporučuju začít od volantového interface, který je k dispozici a podle toho se ti zúží množina rádií.

Osobně - tento způsob jsem opostil, ale to jen z důvodů, že věcí, které potřebuji ovládat je poněkud více - krom headunitu, také DVB-T tuner, bezmechanikový media player a vyjížděcí display, který je v pozici nad rádiem. Toto vše z volantového interface uřídit nejde a já to vyřešil celkem jednoduše - pořídil jsem malý IR učící se ovladač od Phillipsu, naučil jsem jej všechny komponenty, udělal jsem na něj takový magnetický holder na levé hraně středového tunelu - mírně za řadičkou a hotovo. Vše je po ruce, za chvilinku se ti vžijou tlačítka a pak už to jde popaměti. Můžu posllat pikčry, ale budu ještě 14 dní služebně v Rusku (zajebaná země kurvadrát!!!!) , takže nějak poté...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

promin nerozumim tve odpovedi ohledne ridici jednotky volantu jak jsi to myslel ohledne te jednotky je canova ci ne? mno dobre takze kdyz zajedu do servisu ne autorizovaneho bude tam nekde napsano jaka je to jednotka nebo jen cislo jednotky a podle cisla jej budu muset nekde vyhledat?dobre takze s tou antenou je lepsi dat jinou antenu? ukazes mi nejakou kterou mi doporucis?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 5 měsíců později...

Ahojte lidi! co si o tom radiu myslite je to made in china ktera za ty prachy nestoji nebo do toho jit? vase nazory? http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/0/0/5/120-Specialni-autoradio-s-DVD-a-LCD-Skoda-Octavia-I-Superb-I (zde je v supovi sedi krasne http://www.astoncb.cz/a4580-fotografie-z-montaze-2din-dvd-autoradia-8713-dvb-t-do-skoda-superb.html ) ja jsem puvodne byl unesen znackou pioneer ale jak jsem pozdeji zjistil tak ty parametry ktere hledam maji jen autoradia ke kterym se musi dokoupit bluetooth a gps modul coz z autradia udela masinku za vice jak 27000kc coz se mi zda prehnane moc nejsem audiofil spis mam jen rad hodne vychytavek pohromade http://www.autoradio-prodejce.cz/autoradia/pioneer-avh-p4200dvd/ da se ovsem narazit na akcni slevy.co si o tom radiu myslite je to made in china ktera za ty prachy nestoji nebo do toho jit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahojte lidi! co si o tom radiu myslite je to made in china ktera za ty prachy nestoji nebo do toho jit? vase nazory? http://www.specialniautoradia.cz/www-specialniautoradia-cz/eshop/0/0/5/120-Specialni-autoradio-s-DVD-a-LCD-Skoda-Octavia-I-Superb-I (zde je v supovi sedi krasne http://www.astoncb.cz/a4580-fotografie-z-montaze-2din-dvd-autoradia-8713-dvb-t-do-skoda-superb.html ) ja jsem puvodne byl unesen znackou pioneer ale jak jsem pozdeji zjistil tak ty parametry ktere hledam maji jen autoradia ke kterym se musi dokoupit bluetooth a gps modul coz z autradia udela masinku za vice jak 27000kc coz se mi zda prehnane moc nejsem audiofil spis mam jen rad hodne vychytavek pohromade http://www.autoradio-prodejce.cz/autoradia/pioneer-avh-p4200dvd/ da se ovsem narazit na akcni slevy.co si o tom radiu myslite je to made in china ktera za ty prachy nestoji nebo do toho jit?

Taky jsem to řešil nakonec vyhral pioonyr http://www.elcar.cz/2-din/256-avh-3200bt-kamera-nd-bc001s-pioneer.html prostě jsem fakt spokojenej vše jede jak ma a je v tom i parrot ktery funguje luxusně takže jsem spokojenost do činy bych nešel slyšel jsem to v supovi a bylo to jako bych seděl v jeskyní a zaruka !!!! žadna .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem to řešil nakonec vyhral pioonyr http://www.elcar.cz/2-din/256-avh-3200bt-kamera-nd-bc001s-pioneer.html prostě jsem fakt spokojenej vše jede jak ma a je v tom i parrot ktery funguje luxusně takže jsem spokojenost do činy bych nešel slyšel jsem to v supovi a bylo to jako bych seděl v jeskyní a zaruka !!!! žadna .

Krásný rádio.Na to že to má parrot a je to Pioneer,tak je to super cena.

Jen je velký mínus to,že nemá odnímatelný čelní panel.Škoda,jinak bych do něho šel :feve:

Editováno: , autor: petr vlach
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak co jsem se dozvedel od prodejcu tak autoradio je vyrobeno v TMCS OEM Hong-kong v pondeli bych mel vedet jak se teda napojuje autoradio na ovladani na volante (montujiho do sharana) tak pokud vse klapne jdu vykrast banku a jdu do nej radeji jak do pioneer

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...