Přejít na obsah

Komplet brzdy


Speedy20V

Doporučené příspěvky

no ja uz dal inzeraty ze brzdy z RS koupim, vse nutne pro prestavbu .. tehlice atd. Ale nikde nic :help:

Bohužel... nikde nic... asi RSka moc nebouraj ;)

a taky asi proto ze v CR uz se OI nemontuje a ted jsou inzeraty plny veci na O II...

Bohužel, no a "naroubovat" to z jiného koncernového sourozence? :) ale opět problém, kde to sehnat...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych viděl problém úplně někde jinde...

Já také a má ten problém asi kde kdo...

Jedině vyměnit za komplet RS 312mm/256mm chlazený - ty myslím nezkřivíš jen tak :) Ale těch $$$ na překopání.

To je řešení, ale ne jediné. Možná to chce vyměnit uložení stabilizátoru...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych viděl problém úplně někde jinde...

Já také a má ten problém asi kde kdo...

Jedině vyměnit za komplet RS 312mm/256mm chlazený - ty myslím nezkřivíš jen tak :) Ale těch $$$ na překopání.

Tak tohle přesně je i můj názor a ten jsem taky realizoval. Mám brzdy 312 mm a nijak je nešetřím (chuderky gumy). Při normálním ježdění po městě jsou kotouče jen normálně teplé. A při drsnějším přibrzdění se tyto velké brzdy tak nehřejí, tak jako ty s menším průměrem. To je asi všem jasné. Proto že: malý kotouč = malá vzdálenost desek od osy a tím celkově malý účinek brzd. Tento nedostatek se pak dohání neůměrně velkým tlakem desek na plochu kotouče!!! Tím jsme se dostali k jádru problému teploty a k následnému "křivení" kotoučů.

Problém je cena komponentů RS brzd a neméně důležitý fakt je, že po ČR je těchto dílů žalostně málo. Mě osobě trvalo celé 4 měsíce, než se mi vše podařilo poshánět. Vysolil jsem za komplet předek a zadek 20 000,- kč

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...

No a tady ještě přípravek na zatlačení pístků na zadních třemnech kotoučové brzdy.

Musíte pístkem točit doprava a zároveň na pístek tlačit ( třeba svěrkou svírat a sikovkama točit tou trubkou s výstupkama) aby jste zasunuly pístky do třmenů.

Jo a jinak ty kotouče i desky jsem vozil v kufru od února lol

post-3209-1184067148_thumb.jpg

Editováno: , autor: Peterer
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje poznatky po výměně kotoučů a desek:

Po výměně jsem měl pocit při šlápnutí na brzdový pedál, že auto zrychluje... lol

Ruční brzda klouzala a vydávala pěkný vrzavý zvuk :prc:

No a po týdnu si to sedlo a brzdí perfektně. Ani jsem nemusel seřizovat vahadlo ruční brzdy. Dávkování brzdné síly vynikající. No a ten pocit, že když šlápnete na brzdu, tak se nic nerozklepe. Dlouho jsem jezdil s opotřebenýmo kotouči (tl. pod 18mm), tak je pro mne ten rozdíl obrovský. Prostě spokojenost :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moje poznatky po výměně kotoučů a desek:

Po výměně jsem měl pocit při šlápnutí na brzdový pedál, že auto zrychluje... lol

Ruční brzda klouzala a vydávala pěkný vrzavý zvuk :prc:

No a po týdnu si to sedlo a brzdí perfektně. Ani jsem nemusel seřizovat vahadlo ruční brzdy. Dávkování brzdné síly vynikající. No a ten pocit, že když šlápnete na brzdu, tak se nic nerozklepe. Dlouho jsem jezdil s opotřebenýmo kotouči (tl. pod 18mm), tak je pro mne ten rozdíl obrovský. Prostě spokojenost :palec2:

Tak hlavně aby to vydrželo :palec2: Ale super kotouče i desky, tak snad ano...

Editováno: , autor: David-pv
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já na předních kotoučích, které byly na autě najel cca. 170 tic. km. Byly sice trochu slabší, když jsem pospíchal auto jsem nešetřil, ale žádný kopání nikdy nebylo.

Vyměnil jsem kotouče, originál díly + originál destičky a kope to jak svině. Problém není v křivém kotouči, ale v tom, že kousek kotouče brzdí a kousek ne.

Další destičky jsem dal Bosch a mohu jen doporučit. Ty destičky to zkously a kopání přestalo - tedy skoro. Cítím to lehce pouze při rychlém brzdění z větší rychlosti.

Nevím zatím jaká životnost destiček bude, nicméně je to opruz. Všechno stojí ranec a kvalita, že by se člověk zeblil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem chtel vzit od Seba Zimmermanny, ale myslim ze by se zase po chvili zkroutily :kuk: ... takze ted koupim obyc Ferodo+desky Ferodo a budu schanet dal brzdy z RS ..

Ja nemyslel, ale rozhodl se, takze to pro Tebe klidne testnu:)

mam na nich cca 500km, takze jeste chvili pockam a pak zkusim brzdeni velmi intenzivni.

Vice nez o kotouce se bojim o desky....

na predku mam Zimmermany ( vrtane ) a Ferodo Premier.....zatim se to tvari, ze to brzdi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové, já na předních kotoučích, které byly na autě najel cca. 170 tic. km. Byly sice trochu slabší, když jsem pospíchal auto jsem nešetřil, ale žádný kopání nikdy nebylo.

Vyměnil jsem kotouče, originál díly + originál destičky a kope to jak svině. Problém není v křivém kotouči, ale v tom, že kousek kotouče brzdí a kousek ne.

Další destičky jsem dal Bosch a mohu jen doporučit. Ty destičky to zkously a kopání přestalo - tedy skoro. Cítím to lehce pouze při rychlém brzdění z větší rychlosti.

Nevím zatím jaká životnost destiček bude, nicméně je to opruz. Všechno stojí ranec a kvalita, že by se člověk zeblil.

Tak přesně tohle je realita, už jsem tu takový poznatek ze Seatu Toledo psal. Není to stylem jízdy, žádná myčka a vjetí do kaluže jak tu píše několik lidí. Prostě na autě kotouče tenké, odjeté a nekopou. Vyměníš za nové a za 5tis km je to tady, kopou do řízení. Osobně vinu zatím přikládám používání desek TRW. Začal jsem dávat Textar tak uvidíme co se zase vrátí na reklamaci nebo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem chtel vzit od Seba Zimmermanny, ale myslim ze by se zase po chvili zkroutily :kuk: ... takze ted koupim obyc Ferodo+desky Ferodo a budu schanet dal brzdy z RS ..

Ja nemyslel, ale rozhodl se, takze to pro Tebe klidne testnu:)

mam na nich cca 500km, takze jeste chvili pockam a pak zkusim brzdeni velmi intenzivni.

Vice nez o kotouce se bojim o desky....

na predku mam Zimmermany ( vrtane ) a Ferodo Premier.....zatim se to tvari, ze to brzdi.

Zatim nevim o nikom, kdo by tuhle kombinaci nechvalil :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem chtel vzit od Seba Zimmermanny, ale myslim ze by se zase po chvili zkroutily :kuk: ... takze ted koupim obyc Ferodo+desky Ferodo a budu schanet dal brzdy z RS ..

Ja nemyslel, ale rozhodl se, takze to pro Tebe klidne testnu:)

mam na nich cca 500km, takze jeste chvili pockam a pak zkusim brzdeni velmi intenzivni.

Vice nez o kotouce se bojim o desky....

na predku mam Zimmermany ( vrtane ) a Ferodo Premier.....zatim se to tvari, ze to brzdi.

Tato kombinace je OK

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja jsem chtel vzit od Seba Zimmermanny, ale myslim ze by se zase po chvili zkroutily :kuk: ... takze ted koupim obyc Ferodo+desky Ferodo a budu schanet dal brzdy z RS ..

Ja nemyslel, ale rozhodl se, takze to pro Tebe klidne testnu:)

mam na nich cca 500km, takze jeste chvili pockam a pak zkusim brzdeni velmi intenzivni.

Vice nez o kotouce se bojim o desky....

na predku mam Zimmermany ( vrtane ) a Ferodo Premier.....zatim se to tvari, ze to brzdi.

Tato kombinace je OK

Já asi zvolím kombinaci s Ferodo DS :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak jsem dnes menil pred dovolenou brzdy.. Brembo Max+desticky Textar zacaly kopat po cca 9 tis. km.. najel jsem na nich celkem 11300km. Cekalo na me prekvapeni po sundani pravyho kotouce :aggressive:

dal jsem ted levnou kombinaci Ferodo kotouce+Ferodo desticky .. v AutoKelly s 35% slevou komplet 1830,- :) .. nez sezenu RS..

post-1347-1185554474_thumb.jpg

post-1347-1185554500_thumb.jpg

post-1347-1185554515_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
..auto dostane nove darecky wink.gif ..uz jsem to pomalu potreboval, a bylo to za supr love.. pres skodu je to silenej kotel za RS brzdy- desticky, kotouce cca 15t,- taky ATE.. tak jsem zvedavej, snad me to nesezere desticky...

Krása. Já teda šel cestou Zimmerman obyč + Ferodo premier a brzdí to skvěle, prvních pár kilometrů nic moc, než si to sedlo, ale teď je to super. Žádný klepání nic takového, mám sice najeto chabých 2500km tak uvidíme jak se to bude chovat dál, ale zatím 100% spokojenost a za ty peníze od Seba...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

..auto dostane nove darecky wink.gif ..uz jsem to pomalu potreboval, a bylo to za supr love.. pres skodu je to silenej kotel za RS brzdy- desticky, kotouce cca 15t,- taky ATE.. tak jsem zvedavej, snad me to nesezere desticky...

Krása. Já teda šel cestou Zimmerman obyč + Ferodo premier a brzdí to skvěle, prvních pár kilometrů nic moc, než si to sedlo, ale teď je to super. Žádný klepání nic takového, mám sice najeto chabých 2500km tak uvidíme jak se to bude chovat dál, ale zatím 100% spokojenost a za ty peníze od Seba...

Uz jsem dilama od nej osadil dve Octy a jednu Feldu, i kdyz tu jinyma kotoucema a brzdeni :palec2: a Sebo :palec2:

Editováno: , autor: krysarr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...