Přejít na obsah

Výroba ISO a Mini-ISO vypichováků


Tošíno

Doporučené příspěvky

Vypichováky

Výroba dílu 1.

Do pružinového drátu odpovídajícího průměru (např. zkrutná pružina, struna plynu atp.) vybrousíme plošky dle výkresu. Přitom je třeba nespěchat a pečlivě chladit, aby se drát

na koncích nevyhřál. Takto zhotovíme dva kusy, které později vlepíme do dílu 2. Já jsem

je ještě před lepením lehce pobodoval CO-čkem.

Výroba dílu 2.

Odřízneme kulatinu odpovídajícího průměru a délky. Na jedné straně vyřízneme závit

pro zašroubování do rukojeti. Na straně druhé vyvrtáme vrtákem o 2mm menším než

je průměr kulatiny, díru o hloubce 20mm.

Sesazení.

Dvousložkovým lepidlem ( typu tekutý kov, eprosin atp.) vlepíme díl 1 do otvoru v

dílu 2. Před úplným zaschnutím lepidla zkontrolujeme, zda se lepené díly nehnuly. Po

dokonalém zaschnutí tento celek našroubujeme do předvrtané pilníkové rukojeti. A tímto

je vypichovák hotov.

Přeji hodně úspěchů.

post-5296-1211365979_thumb.jpg

Editováno: , autor: Tošíno
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
Kancelarska spinka urcite nestaci, treba to mat moznost stlacit a ta spinka sa vtedy ohyba...

Ja som vypichoval specialnou pinzetou (predok ma zahnuty o 80stupnov oproti telu a je tenky a tvrdy) a tou mi to islo vyborne aj vdaka jej tvrdosti (spendliky prilis pruzili a zle sa drzia. ;)

Tu pinzetu myslíš tuto?

post-8731-1212660486_thumb.jpgpost-8731-1212660518_thumb.jpgpost-8731-1212660548_thumb.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • Luďa uzamkl následující téma
  • Luďa odemkl následující téma

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...