Přejít na obsah

Po zmizelém airbusu nad Atlantikem nejsou žádné stopy


Romariooo

Doporučené příspěvky

Tak zatím to asi vypadá na ten blesk, co sem slyšel...to se docela divím, já si myslel, že to je ošetřený a v bouřce se lítá normálně, páč takhle mi to připadá tak trochu ruská ruleta...přeci nikdo není schopen říci, že po cestě nebude bouřka, ne?? :help: :help: :help:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No, nekolik veci ohledne bourek a blesku a tohoto letu :)

1) Dokud se nenajdou zapisovace, vsechno jsou jen spekulace...

2) Moderni letadla jsou samozrejme navrzena tak, aby bleskum odolala. Zasahy blesku jsou naprosto bezne, ze statistik vyplyva, ze kazde velke proudove letadlo dostane zasah jednou za tri roky, mensi turbovrtulova dokonce jednou za rok (letaji v nizsich vyskach, tudiz se s blesky potkaji casteji). Denne dojde k cca 30 zasahum blesku. Neboli je nepravdepodobne, ze by samotny blesk zapricinil takovou nehodu.

3) V bource se normalne nelita - jednak se daji castecne predpovedet, navic kazde dopravni letadlo ma meteorologicky radar, kterym piloti dokazi bourky vcas rozpoznat a pote se jim vyhnout (pokud je to mozne). Hlavnim duvodem ale nejsou blesky, ale silna turbulence. A dokonce ani ta turbulence by letadlu nejspis tolik nevadila, predevsim jde o komfort a bezpecnost cestujich (pri silne turbulenci by mohlo dojit ke zraneni cestujich). Pouze extremne silna turbulence by dokazala letadlo poskodit natolik, aby doslo k havarii. Mala poznamka - bourky (resp jejich jadra) nejsou vetsinou nijak extremne rozlehla, takze se daji obletet.

Pro profiky: vim ze to v mnohem zjednodusuju ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pavle: super vysvětlení.Jsem zvědavý co najdou v černé skřínce jestli vůbec něco najdou.Jestli to spadlo do Atlantiku tak to je přece na hladině! Je vůbec reálné že ho najdou? Je mi jasné že něco vyplave ale když si představim Atlantik jak je obrovskej...tak nevím,nevím...Jinak je to otřesny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak není to titanic, aby plavaly skříně a postele...v takovým letadle asi bude všechno železný a hlavně přišroubovaný...a jestli to vyloženě spadlo, tak asi nikdo ani nevyskakoval :help: ...to by musel nouzově přistát na hladině...teda aspoň to říkali na nově, tak nevím, do jaké míry je to možný ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Paklize dojde k destrukci letadla dopadem na vodni hladinu, coz bude bohuzel asi tento pripad, tak vyplave spousta veci, molitanovy casti sedadel, veci ze zavazadel a podobne... ale hledat to uprostred Atlantiku je jako hledat jehlu v kupce sena... cerna skrinka vysila radiovej signal pro lokalizaci, ten se ale pod vodou moc dobre nesiri, takze je tam jeste nejaky mechanicky zarizeni, ktery dela hluk zachytitelnej na urcitou vzdalenost sonarem... tam pak je to o tom, zda se do ty urcity vzdalenosti dostane nejaka lod sonarem vybavena driv, nez se vybijou baterky... :-/

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ondřeji: jak vůbec funguje ta černá skřínka? Takže je tam omezený počet hodin a muže se stat že opravdu to nikdy nenajdou?Stali se už takové připady?Bermudský trojuhelnik? Vždyt je to pořád nedořešené! Neni přece ani určená přesná hranice bermundského trojuhelniku.Něco málo jsem o tom četl když mi bylo 15 a nevěřil jsem tomu...ted na to koukám jinak.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Romarioo: Cerna skrinka vypada takhle:

post-14998-1243930007_thumb.jpg

V letadle jsou dve, vetsinou pod ocasem, jedna nahrava zvuky v kokpitu plus radiovou komunikaci, druha nahrava minimalne 88 ruznych parametru letadla.

Podle predpisu to musi byt schopne nahravat 25 hodin, musi to bez pozkozeni zaznamu vydrzet naraz 3400g, pul hodiny v teplote 1100 stupnu Celsia, ponoreni do hloubky 6 kilometru... zaznam by mel preckat bez poskozeni i kdyz se dovnitr dostane voda. Baterie napajejici vysilace pro lokalizovani na 121.5 MHz, 243 MHZ a 401MHz a 37.5kHz by mela vydrzet 30 dni...

Plus je jeste v letadle jeste jeden nouzovej vysilac, kterej vysila na vsech tech vyse uvedenejch frekvencich a aktivuje se narazem nebo namocenim do vody...

Akorat pod tou vodou je to blby, tam se jakz takz siri jenom tech 37.5kHz.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...