Přejít na obsah

Jakou diagnostiku (VAG, KKL...), kabel, sw na Superb I


Blazer

Doporučené příspěvky

  • o 2 týdny později...
  • o 1 rok později...

Trosku to oprášim. čo hovoríte na toto? Rád by som si kúpil nejaku diagnostiku, mám vyhliadnutú túto. som samozrejme úplny začiatočník... a tak by som poprosil o Vaše rady :kol-47:

Vag 12.12 OBDII OBD2 audi vw scan scanner diagnostic HEX+CAN KKL tool 2013

 

qeil.jpg

 

 

Description:  

 Newest Update VAG 12.12 is the lastest affordable tool with any support at all for VW Crafter vans, 

and of course compatibility with VW/Audi Group passenger cars. 
VAG 12.12 is fully compatible with all VW, Audi, Seat and Skoda models through the current model year, 

including models using a direct CAN connection for diagnostics. 

 

Vag 12.12 New Feature: 

1.Includes partial support for VW Crafter vans.  Communications with all control modules; 

functions supported: Control Module ID and Advanced ID, Fault Codes (Read and Clear), Supported Codes, Security Access,

 and Adaptation. 

Other functions such as Measuring Values, Output Tests, and Basic Settings will be added in future versions.

2.New, more universal Airbag Coding Assistant.

3.New "Upload Debug/Log File" function in Applications Dialog

4.Completely revised and expanded ROD (ODX) Data.

5.New USB Drivers. Now compatible with the latest PCs which use Fresco Logic USB3 chipsets.

 6.Re-factored DTC routines which interpret DTC data, including enhanced interpretation of status byte for DTCs in UDS modules.

 7.New area to display additional info for Basic Settings.

 8.Added data types 0B, 0D, 0F to Generic OBD-II Mode 9.

 9.New version of LCode.

 10.Revised and expanded Label Files.

 

New improved designs :

- New 2nd generation FTDI Uart chipset FT232BL inside to increase compatible.

- 6 zensor diodes design to protect automobile Vag control module communication port in care of anything happened, such as static.

- Use the high speed ATMEGA162 AVR microcontroller.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě se ubíráš dobrým směrem, a to HEXovým (KKL toho moc neumí)

Software k tomu bude určitě anglicky, ale neber to jako velký minus, spíš menší, stáhni si k tomu překladač a registr chybových kódů a jedeš v klídku.

Pozor na experimentování s kabelem a různými verzemi VAGíny, HEXový kabel se dá jednoduše odpálit i softwarově.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 3 týdny později...
  • o 2 týdny později...

Určitě se ubíráš dobrým směrem, a to HEXovým (KKL toho moc neumí)

Software k tomu bude určitě anglicky, ale neber to jako velký minus, spíš menší, stáhni si k tomu překladač a registr chybových kódů a jedeš v klídku.

Pozor na experimentování s kabelem a různými verzemi VAGíny, HEXový kabel se dá jednoduše odpálit i softwarově.

Tak je to doma týždeň - už aj odkúšané. len na začiatok by bodla tá čeština. na tvoju radu som si stiahol "registr chybových kódů" ale chem sa spýtať na ten prekladač- to existuje nejaky priamo do vagu? hladal som, len google mi vyhadzuje preklad slova "vagin" z anglictiny :prc:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak rozumiet rozumiem, len vseobecne to zoznamenie ide tazsie kedze som v tom nikdy predtym nerobil. Pytal  som sa tu o radu pri kupe a jediny kto poradil bol samurai a sup1. :kol-47:  Kupoval som ju z kanady a cena vratane postovneho bola skoro taka ista ako tu u nas predavane klony vag s podstatne nizsou verziou. druha vec je ze neviem ci by mi starsia verzia komunikovala s vw crafter, ale to uz jedno :)

druha vec je ci by som nemohol pouzitvat pre tento  kabel aj nejaku starsiu verziu s cestinou? nechem experimentovat stahovanim z internetu, skor myslim od niekoho znameho co ma k stariemu typu soft pozicat. aby som neodpalil ten kabel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslel jsem normální překladač-translator.

Zkopírovat z VAGíny popis chybového kodu a dát do překladače. Ale i s tou angličtinou se to dá pomocí toho překladače a registru chybových kodu.

Určité věci jedu taky na anglickém VAGu a úplně v pohodě.

Nebo si můžeš k tomu jestě stáhnou třeba i starší VIS (na torrentech je jich mraky), kde je popis kódů a k tomu postup, jak kod odstranit...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ide asi skor o to, ze si mohol skusit hladat sam najskor. zadal som to do googlu a za 20 sekund som to mal, snad ti to pomoze... :kol-28:

 

 

General Service Reminder Instructions:

 


[select]
[17 - Instruments]

[Adaptation - 10]
Enter channel 02
[Read]
The "Stored Value" is the current value for that channel.
Enter the "New" value of 0 (zero)
[Test]
[save]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To Romejn: s nastavováním servisního intervalu si moc nehraj, pokud si nechceš něco zablokovat. Dále pochybuju, že máš oficiální servisní verzi VAG, protože jinak bys viděl hned v původní obrazovce ikonu SRI RESET, kde je to natolik přehledné, že by ses neptal.

 

To Vlady 25: sežeň si VIS (VAG INFO SYSTEM), to je vlastně manuál k VAG. Tam je popsáno vše-bloky hodnot, atd. Pokud potřebuješ vědět, jaké je požadované rozpětí měřených hodnot, stačí podržet šipku myši na políčku dané hodnoty a objeví se Ti požadovaná MIN a MAX hodnota

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak hledat v googlu to mě opravdu nenapadlo,tak jsem se rači zeptal tady.Jinak moc děkuji za rady,po poslední návštěvě servisu při výměně oleje jsem dost platil tak jsem byl tak nasranej že si výměnu udělám sám na rampě vše mám připravené jen jsem potřeboval ten ser.interval resetovat.ještě jednou moc děkuji.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravim hosi neviem kam to napisat ale je to ohladom VAG.

 

Kupil som si od http://www.robeko.cz VAG diagnostiku a dal mi ktomu VCDS a tak isto VAG-COM 304. Nainstaloval som to do netbook acer aspireone D255. Nastavil som high performance na baterke, pouzivam COM 3 je sparovany aj s VCDS a tak isto VAG-COM. Ked dam spravit auto test na jednotky spravi mi testy ale nie vsetky. Ale ked chcem manualne napr. motor 01 alebo park. assistent tak mi to vyhodi chybu, ze sa neda pripojit k jednotke.

 

Postup ako to robim. Zapnem program bud jeden alebo druhy cez win 7 32bit. Kliknem na ikonu a dam spustit ako spravcu. nabehne mi program skusim pozriet nastavenia ci su ok COM nastavene. Vypnem motor, kluc dam do polohy 0 a vlozim kabel do portu v aute. Pretocim kluc na poziciu 1 aby sa rozvietili kontrolky skusim zapnut manualne aby som sa napojil do jednotky a vyhodi mi to chybu. Tak isto som to skusal na druhy krat nastartovat motor a ta ista chyba. Napr. manualne do climy sa dostanem. tak isto aj stahovanie okien ale ich nie.  Vie mi niekto poradit co to moze byt?

 

Dakujem

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten odkaz sice nefunguje, ale podle verze jsi koupil KKL

To je právě ten problém, že lidi vídí levný kabel, ale kákáelkem se toho moc udělat nedá. Ve vidlích problém nebude, sedmy si s VAGínou umí poradit, i když nechápu WIN7 a 32bit???

Zkusil bych to celé znovu odistalovat/nainstalovat a použít jiný USB/COM. Někdy je pes zakopaný tam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

http://www.robeko.cz/katalog/diagnostika-19/skoda-vw-audi-seat-23/diagnostika-skoda-audi-vw-seat-diagnosticky-kabel-vag1-43/ je to presne tato diagnostika.... poradil mi to clen fora JanSuperb, cize ono by to malo fungovat kedze to funguje jemu ale ja to proste neviem rozbehat. 

Editováno: , autor: Kuban3c
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak máš to koupené ofígo, není nic jednodužšího, než kontaktovat výrobce a zkonzultovat přímo s ním

Ale co já mám asi ty kabely 3, tak na KKL mi oproti HEX také nejdou některé jednotky a hlavně funkce. Je to opravdu dobré max. s tím smazat chyby a nakonfigurovat komfortku. Ale už ho máš doma, tak si hraj. Nemáš co zkazit. Ještě před tím, bych ale zkusil jinou VAGínu, jestli není chyba v Tvém autě spíš.

Zkus porovnat s tímto nastavením, třeba to pomůže, nebo zkus dát základní nastavení:

post-79770-0-81943800-1395994487_thumb.j

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...