Přejít na obsah

Svítí kontrolka airbagu


Laras

Doporučené příspěvky

  • o 3 roky později...

AHOj......mam problemek z airbagem diag pise. chyba:00589 obvod detonatoru airbagu 1 spolucestujiciho prilis vysoka impendancec.pokazdem smazani cca kontrolka se opet rozsviti po 3-4 dnech......

 

tak jsem udelal kontrolu svazku v sedacce u spolujezdce zadna oxidace,natupiroval jsem piny a stale sami problem..........nekdo nejake rady???? jak se zbavit svitive kontrolky diky.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, jo, ale podle kodu chyby je to aktivační člen airbagu spolujezdce, ale vpředu nad schránkou, nikoli v sedačce.

Takže:

zkontrolovat kabeláž od řídící jednotky na tunelu vpředu (bude to někde pod opěrkou mezi předníma sadačkama, nebo pod popelníkem, přesně nevím, řídím se schematem-prostě celý tunel ven) až po airbag spolujezdce v palubce nad odkládací schránkou:

Pokud je řidičovo airbag v pořádku, tak může být chyba pouze ve dvou kabelech, nebo v airbagu samotném.

Z řídící jednotky vedou do airbagu hnědý a bílý vodič (z pinu č.31 a 32), dále pak do žluté třípolové svorkovnice na A sloupku vpravo dále do žluté třípolové svorkovnice za přístrojovou deskou vpravo (ta bude pravděpodobně za kastlíkem a do airbagu. Zkontroluj tedy tuto cestu.

Přikládám Ti schema, které je docela přehledné

Scan.PDF

Editováno: , autor: SUP1
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Jo, jo, ale podle kodu chyby je to aktivační člen airbagu spolujezdce, ale vpředu nad schránkou, nikoli v sedačce.

Takže:

zkontrolovat kabeláž od řídící jednotky na tunelu vpředu (bude to někde pod opěrkou mezi předníma sadačkama, nebo pod popelníkem, přesně nevím, řídím se schematem-prostě celý tunel ven) až po airbag spolujezdce v palubce nad odkládací schránkou:

Pokud je řidičovo airbag v pořádku, tak může být chyba pouze ve dvou kabelech, nebo v airbagu samotném.

Z řídící jednotky vedou do airbagu hnědý a bílý vodič (z pinu č.31 a 32), dále pak do žluté třípolové svorkovnice na A sloupku vpravo dále do žluté třípolové svorkovnice za přístrojovou deskou vpravo (ta bude pravděpodobně za kastlíkem a do airbagu. Zkontroluj tedy tuto cestu.

Přikládám Ti schema, které je docela přehledné

 

 

ahoj az dnes jsem se dostal na ten airbag,po rozebrani kastliku jsem zjistil ze je ve svorkovnici odpor tudiz typuju ze airbag je prazdny vystreleny a nekdo to nahradil odporem,ktery jsem zmeril 3,7ohm....... ale kdyz smaznu chybu kontrolka zhasne cca na 3 dny pak se znova rosviti,nehodlam kupovat novi airbag,nechal bych tam odpor,ale nemam tam dat jiny nebo kde by byl problem ze se rosviti po 3 dnech a hodi to tuto chybu:00589 obvod detonatoru airbagu 1 spolucestujiciho prilis vysoka impendancec.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pise to airbag 1 spolucestujici coz je jen jeden bag a to v palubce takze do litru jej sezenes. Jinak ano. Moje odpoved je jeste pYtomejsi :)))))

Ale abys nerekl ze jen rypu, tak pokud ti kontrolka nesvitila a najednou jo, tak to muze byt krouzek pod volantem. Kdyz je bag dobry a na svem miste a sviti tato chyba, je vetsinou problem v 90% v krouzku nebo konektoru

Editováno: , autor: michal2009
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ale to by hlásilo airbag řidiče, kdyby to byl kroužek na volantu. Určitě zkontrolovat konektory a kabeláž, jak jsem již psal, a pokud nechceš kupovat airbag, zkus nahradit jiným odporem, je možné, že je v háji. Zkusil bych malinko silnější. Odpor airbagu je tuším větší. Ale nechce se mi rozebírat, tak zkus změřit odpor airbagu třeba v sedačce. Je to ten žlutý konektor pod sedačkou, poznáš ho, je takový atypický. Auto bylo zřejmě bouráno, dají se taky všechny vaky vypnout, ale to umí jen frajeři, kteří se tím opravdu zabývají. Myslím, že by se tato investice vyplatila asi více.

A nebo úplně nejjednodužší cesta: vycuknout kontrolku na budíkách airbagu úplně a nebude už svítit nikdy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jasny Michal no coment resim spolujezde ne ridice.

 

 

 

SUP1 diky ti za info problem byl vyresen,pujcil jsem si v praci HEX CAN  a pomoci adres 15,10 prispusobeni,cist kanal 1 to je splujezdce prepsat hodnotu 0 na 1 je tam vice kanalu 2.3.4 a vypnul jsem neboli deaktivoval pouze airbag ridice v chybove pameti je psano DEAKTYVOVANY AIRBAG SPOLUJEZDCE,kontrolka zhasla pri pvni poloze klicku se zapne zablika vypne,pri nastartovani jak kdy zablika 4 a nadobro zhasne,muzu jezdit stim ze mi ostatni pytle hlavne ridici funguje

 

 

Moc dobra vec ten HEX CAN.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...

Pise to airbag 1 spolucestujici coz je jen jeden bag a to v palubce takze do litru jej sezenes. Jinak ano. Moje odpoved je jeste pYtomejsi :)))))

Ale abys nerekl ze jen rypu, tak pokud ti kontrolka nesvitila a najednou jo, tak to muze byt krouzek pod volantem. Kdyz je bag dobry a na svem miste a sviti tato chyba, je vetsinou problem v 90% v krouzku nebo konektoru

Ahoj Michal, potreboval by som poradit, tiez som rozoberal kryt pod volantom (napajal som denne svietenie) a po zmontovani sa mi rozsvietila kontrolka airbagu po nastartovani, ako citam cele vlakno tak mi to prislo ako najjednoduchsia vec na skontrolovanie vedel by si mi povedat ako ten kruzok pod volantom najdem resp. ako to zistit ci je chyba tam? Dik ;-)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ani rozoberanim plastov akolo volantu? (nemam namysli len plast na kt. je ovladanie svetiel ale plasty obalujuce volant (resp. spinaciu skrinku)  lebo tie som sa snazil tiez dat dole ale nakolko su pod volantom dve sruby ktore som k***y nevedel najpr uvolnit a po uvolneni som aj tak nevedel dat ten spodny obal dole lebo plast okolo srub je zapusteny takze zjavne treba dat dole volant cely som sa na to vykaslal a hladal iny sposob zapojenia, samozrejme nejake to nasilie tam bolo pouzite :-DD)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Určitě začni diagnostikou. Stačilo, aby někde štrejnul a už se to rozsvítí. Pytle zůstanou svítit, i když tam pak už přerušení není. Možná bude stačit jen odmazat

Jinak kroužky odcházejí, to jo. Jakmile sundáš volant, uvidíš ho. Nic složitého na tom není...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...