Přejít na obsah

Dát už teď letní pneu


kysa

Doporučené příspěvky

Jj jak píše Bojler... zimní gumy nejsou jen o sněhu, ale o zimě, nejen vzorek, ale uplně jiná směs,která má při nízkých teplotách lepší adhezní podmínky, než letní. Když dáš letní a teplota bude pod 10 stupňů bude tvrdá jak puk a i na suchém asvaltu se bude chovat PODSTATNĚ hůř než zimák :palec2: Sluníčko nerovná se teplo a tak ve stínu kde není, musíš pořád počítat s námrazou. A pak je tu naše legislativa... lol

Mě už ze zimáků taky hučí v hlavě, za 14 dní mam jet na Slovensko, tak to s nima budu muset vydržet :aggressive:

J.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vzhledem k tomu, že máme přímo ve městě ulici, kde je značka "Povinná zimní výbava" naprosto nesmyslně umístěná celoročně a já nemůžu vyloučit, že tam nebudu potřebovat zajet (značka je tam umístěná kvůli úseku silnice do Lanškrouna přes Skuhrov, Třebovské stěny a Ostrov u Lanškrouna - přitom od značky "zimní výbava" ke značce "konec uzavřené obce" nebo aspoň k poslední křižovatce, kde lze z této ulice odbočit ještě na katastru města je to ještě nejméně 1 km daleko!!!), přičemž Městští Příživníci by si určitě nenechali ujít možnost narejžovat nějakou tu kačku, radši s přezutím počkám až do dubna - stejně jako další jezdím do práce brzo ráno, kdy je zcela tutově teplota povrchu silnice pod 7-8°C, takže radši nebudu riskovat nějaké efektní "manévry" na ztuhlé letní gumě...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ekkare gdy končí ty značky ??? letnim časem??? Vůbec nevím lol

Tady: http://www.autoweb.cz/zimni-vybava-povinne/ je to jasně napsané, cituji:

"...Definice značky „Zimní výbava“ je následující:

"Zimní výbava" (č. C 15a), která přikazuje řidiči motorového vozidla kategorie M nebo N v období od 1. listopadu do 30. dubna pokračovat v jízdě jen za použití zimních pneumatik, a to u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti nepřevyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 4 mm na všech kolech a u motorových vozidel o maximální přípustné hmotnosti převyšující 3 500 kg s hloubkou dezénu hlavních dezénových drážek nebo zářezů nejméně 6 mm na všech hnacích kolech; použití zimních pneumatik může být nahrazeno použitím sněhových řetězů; pod značkou může být umístěna dodatková tabulka E 12 s uvedením odlišné úpravy doby platnosti. ..." konec citátu.

Předpokládám, že v dubnu už tam nikdo buzerovat nebude, ale máme 13.3. a z okna koukám na místní sjezdovku (s umělým zasněžováním), kde se právě lyžníci loučí se sezónou 2010-2011 - na vrstvě cca metr silné. A našim Městským Příživníkům není radno věřit ani pozdravení - ti jsou na ulici vidět ponejvíce mezi 8. a 20. datem každého měsíce - v té době mají totiž největší "výtěžnost" pokut, protože lidi po výplatě jezdí na nákupy a doba nakupování často překročí v centru města povolenou dobu bezplatného stání nebo předplacenou na hamižném parkovacím automatu (běžně vydává lístky s časem posunutým o 5 minut v neprospěch zákoše). V ostatní dny jsou vzácní jak černej čáp. Proto bych se vůbec nedivil, kdyby vyrazili vopruzovat klidně i den před "čarodějnicema" - i kdyby bylo 20°C nad nulou...

Tak já každé ráno jezdím taky do práce a pokud je silnice suchá není čeho se bát. Nejezdím do zatáčky kilo ;) aby mi to ulítlo.

Taky nejezdím kilo - ale když mi ráno nějakej ospalec vylítne z vedlejší nebo chodec spěchající do rachoty vleze do silnice těsně před čumákem, na vystydlý silnici a chladem ztvrdlý gumě nedobrzdím a plácnu do něj. Stačí si ráno zapnout indikaci venkovní teploty - čidlo je 20cm nad silnicí, povrch je určitě ještě o něco studenější.

Omlouvám se modům za plnou citaci - nešlo jednoduše a jednoznačně odpovědět bez ní.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nepřezouvám z důvodu stavu silnic, když se podívám jaké jsou na silnicích díry, tak myslím, že moje zimní gumy s profilem 60 na plechových discích je snesou líp, než guma s profilem 45 na elektronech. Až bude trochu opraveno a zmizí značky zimní výbavy, tak se do toho pustím. Začátkem dubna jedu Praha - Ostrava a zpět, tak asi rozhodně předpověď, nutnost zimáků už na D1 nebude...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@Kedarek1 - on je v tom neskutečnej bordel, já bych si byl taky ochotnej myslet, že zimáky jsou povinný jen do konce března, jenže jak jsem nakoupil, tak jsem prodal (v tom linku o kousek výš) - navíc každej to (jak je u nás obvyklý) vykládá jinak atd. Podle zákona bych já například i když pojedu u nás na hřbitov musel jet povinně na zimákách s dezénem minimálně 4mm hlubokým i teď, když už je venku skoro 20°C - prostě jen proto, že příjezdová cesta na krchov vede tou ulicí, která dál pokračuje do té kopcovité lesní lokality asi 10km daleko za městem, kde bývají v zimě problémy se sněhem. Ale značka o povinné zimní výbavě je umístěná prakticky v centru města - toho, kdo ji tam odsouhlasil umístit bych pověsil za koule do průvanu - a toho, kdo to rozlišení úseků značkou vymyslel a navrhnul, hned vedle... Přitom by stačilo napsat, že kdo v období listopad - březen pojede kdekoliv na území státu na ne-zimním obutí, činí tak pouze na vlastní odpovědnost a pokud z tohoto důvodu způsobí jakoukoliv škodu, je za její nahrazení výhradně osobně zodpovědný - a klidně bych do toho zahrnul i náhrady za výjezdy záchranářů nebo silničářů k uvízlým autům bez řetězů atd... Prostě ať si každej jede na čem chce, pokud ale vyrobí sebemenší průser, zacvaká ho všem postiženým v plný ráži. A basta.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

@ mikl:

@Kedarek1 - on je v tom neskutečnej bordel, já bych si byl taky ochotnej myslet, že zimáky jsou povinný jen do konce března, jenže jak jsem nakoupil, tak jsem prodal (v tom linku o kousek výš) - navíc každej to (jak je u nás obvyklý) vykládá jinak atd.....

BLABLABLA

Já pouze citoval web, který mi vyhodil ujec Gůgl - proto říkám, že to každej vykládá jinak.

Jinak letňáky už mám připravený a umytý a teď přemejším, jestli je nemám ještě nechat převážit.

Editováno: , autor: Ekkar_z_Bastlírny
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mám přezuto už tejden na co čekat :-))) v noci nejezdim a přes den je krasně ...navíc pokud přizpusobim rychlost stavu a povaze vozovky mužu mít místo kol loukotě  :smich::smich::smich: ... dřív se jezdilo celej rok na jedněch gumách a taky to šlo,dneska je každej romazlenej  :smich::smich:  když bude rano nula tak holt pojedu pomaleji no aspon nestihnu před šichtou dvě cigarka ale jen jedno

ps.: píšu to s nadsazkou tak pokud bude mít někdo tendenci moralizovat necht se odebere na chat novinky.cz  :smich:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono taky záleží na tom, jak daleko to kdo má k nejbližšímu "označenému úseku" (myšleny ty přiblblý modrý kruhy s vločkou). Když máš jeden takový skoro přímo v centru, kudy musíš denně projet nebo nevíš jestli tam nebudeš muset zajet, rozhoduješ se jinak, než když bydlíš 50-60km daleko od nějaké takové značky... A taky PaChové & MP se samozřejmě v takové lokalitě chovají jinak...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já přezul myslím někde 3 března a vpohodě , přes den bývá krásně zezačátku teploty kolem 0-4 C , ale suchý silnice, když je menší teplota, jezdím pomaleji,ale proste to neustřelí. ted už je to paráda, teploty kolem 10 C , jezdím jen odpoledne a navecer, taky sem zazil ranni mraziky, ale kdyz clovek umí jezdit rozumne kdyz jsou podmínky takový jako jsou, nemuze se nic stát/ pokud nepotkáte debila/ oblast Jablonecko, město 40%, dálnice 50% Liberec-Turnov, 10% okrsky, 17tky nizkoprofil

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...