Přejít na obsah

2DIN Autoradio DX


Vege

Doporučené příspěvky

Dobry den

V Superbe mam autoradio DX s poskodenou kabelazou,pravdepodobne predchadzajucemu majitelovi niekto autoradio ukradol aj s konektormi a potom autoradio niekto naozaj neodbornym sposobom zapojil..V kufri zospodu plata na pravej strane je namontovany originalny zosilnvac,v kabelazi je vsak tiez robeny "zasah" a niektore kable su odpojene.

Schemu jednotlivych konektorov som si stiahol,resp. je zobrazena na autoradiu,niektore kable vsak neviem premerat. Potreboval by som odfotit jednotlive konektory ,aby bolo mozne identifikovat pozicie a farby jednotlivych kablov.

Najviac ma zarazilo,ze kabelaz z reproduktoroveho bloku "B" je upravena tak ze vsetky plusy z repro vystupov su spojene dokopy (+FR,FL,RR,RL) a pripojene k nejakemu kablu z povodnej kabelaze ,ktory skor vyzera na koaxial z antenneho vedenie.. vid priloha c.1 Po jeho odpojeni repro vobec nehraju. Paradoxne fader a balance funguju spravne.

Zatial som zacal davat do povodneho stavu 26 polovu svorkovnicu pre senzoriku navigacneho systemu (konektor sa mi podarilo objednat cez net). vid foto, priloha c.2

pin c. 13 can bus high - povodny kabel sivy s cervenym pasikom ,

pin c.26 can bus low - povodny kabel sivy s bielym pasikom,

pin c.4 svorka 15 (spinanych +12V) povodny kabel cierny, vid foto, priloha c.3

Opravil som tiez koaxialny kabel k GPS antene,zapojil do konektoru na radiu v hornej casti

Na antenny kabel budem asi este musiet kupit fantomove napajanie

BLOK C

"CD" modry konektor 8pin pre cd menic je v poriadku,cd menic funguje ok

"DISPLAY" zeleny konektor ??? nefunguje ovladanie na volante, hf sada takisto,vobec neviem farby kablov

"LINE OUT" zlty konektor - nezapojeny , ale skusal som nan podla pozicii FR,FL,RR,RL pripojit kable, ktore su spojene s vykonovymi repro vystupmi,ale zvuk bol uz aj pri malej hlasitosti skresleny...

myslel som ze na tento konektor bude pripojeny origo zosilnovac v zadnej casti.....

Blok A

pin 7..... 30 +12V ok

pin 8..... 31 gnd ok

pin 5......30 safe +12V ok

pin 6......58b osvetlenie ok

pin 4.....15 spinanych +12V ok

pin 3.....K line farba ???

pin 2.... tel. mute farba ???

pin 1.... pravdepodobne tacho signal pre uroven hlasitosti GALA farba ???

Dalsi problem je tiez ze radio ma v klude odber cca 0.35A ,co je zapricene pravdepodobne nespravnym zapojenim,alebo v horsom pripade v nom uz bude nieco poskodene.

Nasiel by sa niekto kto by mi pomohol?

Vopred dakujem, Dusan

post-58077-0-21227200-1301076462_thumb.j

post-58077-0-62993700-1301076640_thumb.j

post-58077-0-00883600-1301076659_thumb.j

Editováno: , autor: Vege
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podarilo sa mi pokrocit ,dokoncil som 26pinovu svorkovnicu pre navi >

pin c. 13 can bus high - povodny kabel sivy s cervenym pasikom ,

pin c.26 can bus low - povodny kabel sivy s bielym pasikom,

pin c.4 svorka 15 (spinanych +12V) povodny kabel cierny,

pin c.5 DFA L povodny kabel biely s ciernym pasikom

pin c.18 DFA R povodny kabel biely s hnedym pasikom

pin c.17 RFLS povodny kabel modro cerveny

A tiez napajaci konektor ISO "A" mam hotovy, iso "B" vykonove vystupy repro tiez ok

Tak uz mi chyba len mini iso "DISPLAY" zeleny konektor v strede (medzi modrym "CD menic" a zltym "AUDIO OUT")

Pomohli by ste mi prosim? Stacila by len foto tohto zeleneho mini iso konektora s farebnym rozlisenim kablov.

Dakujem

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...