Přejít na obsah

Nejde prvý valec


iwhy

Doporučené příspěvky

Jedno ráno som naštartoval auto (OI 1.6 75kw) a hneď som cítil slabší výkon a nepravidelný chod. Hneď ako som mohol, napichol som to na VAG a ten vypísal chybu:

16685 - Valec 1 Zjisteno zapalovani vynechava
P0301 - 35-00 -  -

Podľa dielenskej príručky som premeral káble, odpor na ventiloch, sviečky, prehodil ich medzi sebou a nič.

Jeden mechanik sa na to pozeral a skúšal premerať napätie na prívode k prvému ventilu a neukazovalo mu žiadne výkyvy len konštantné napätie, keď priviedol +12V na ventil tak sa otvoril teda ventil by mal byť v poriadku. Je to normálne, že napätie na prívode k ventilu sa nemení? (neporovnával to s ostatnými valcami) Pokiaľ je to tak a RJ neotvára ventil na prvom valci tak môže byť chyba v kábli alebo môže byť aj v RJ motora?

Vďaka za rady :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

UPDATE

Prívodným káblom k ventilu to nebude, premeral som ho pri RJ motora a bol OK. Skontroloval som opticky striekanie paliva keď som dal dolu sanie a na všetkých ventily otváralo a palivo vstrekovalo. Takisto sviečky na všetkých valcoch zapaľujú.

Takže to vyzerá na nejakú mechanickú chybu, viete mi poradiť čo skontrolovať ďalej? Zmerať tlak valcov by som vedel v pondelok...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vďaka, chvála Bohu nemusel som už riešiť zapaľovaciu cievku, vymenil som kábel a šlo to :palec2:

Je to pre mňa a dúfam aj pre ostatných s podobným problémom poučenie, že keď má kábel predpísaný odpor a vonku valca opticky sviečka iskru hádže, nemusí byť kábel hneď v poriadku. Konieckoncov je to tá najlacnejšia vec na výmenu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...