Přejít na obsah

maximální rychlost na dálnici


Speedy20V

Doporučené příspěvky

zpět k tématu. Po dlouhé a zralé úvaze si myslím, že by měla být rychlost omezena na dálnicích na 60km/h tak, jak je to již na většině úseků dálnic dnes. Prostě se to osvědčilo.

no a cena za užívání by se měl minimálně zdvojnásobit, protože je to nadstandart, tedy luxus. Dnešní ceny jsou neúměrně nízké vzhledem k tomu jaký komfort dálnice nabízí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 6 měsíců později...
Hmm, doporučená je asi zase moc, protože silnice nic moc a řidiči taky, myslím, že kdyby každej jezdil 200, nevím no, lidskej faktor....

A každej čerstvej z autoškoly by si půjčil auto od tatánka a šel by si zkusit jaký to je....

to je blbost, většina lidí jezdí na spozřebu a dost lidí se bojí, takže 200 by jezdilo pár rychlejch aut, stejně jako jezdí i nyní... i když já většinou jedu do těch 180, 200 jen chvílema. A co se týče vašich sport.podvozků a 19" kol, tak to je váš problém, že s takovým tuningem se vám po nekvalitní cestě jede blbě, já s normálním podvozkem a na 16" kolech si klidně i po tý Hradecký v klidu můžu jet 180...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Melete nesmysly,

Francie = draho = soukromé firmy mají pronajaté úseky = sice draho,ale bezpečno a komfort

Německo = rychle = nebezpečně v okolí měst, kde není omezena rychlost

ČR = kde je nějaká dálnice??? D1 = tankodrom kromně prvních 40km u Prahy , , MladoBol.= rychlostní tankodrom, , , KráloveHradecká = drc prc panel, ,, Brno - Blava = totéž, , , D8 Praha - Lovosice = za sjezdem na Kralupy n.Vlt. už přes púl roku sníženo na 100, cedule pozor nerovnost vozovky, díry jak do kundy, , , D5 Praha - Plzeň = pomóóóc, pořád nějaké omezení a sem tam klouže, , , Praha - Strakonice = co to je zač, že by silnice??? Vyškov - Olomouc hnus jako na moři,, ,, Olomouc a jeho obchvat po Lipník n.B. = konečně něco normálního,,, co ještě chcete, soudruzi něco postavili a ti vykurvenci další jen paběrkují, prostě na pikaču a jeto

No a to, že tady neumí lidi řídit, to je normální

Ještě že volby dopadly jasně a zvítězila ODS, aspoň v parlamentu a ve vládě je jasno, že?

Prostě vše tady v ČR  :ble

mno, ja neumim udelat recenzi vsech silnic v CR, ale k silnici Praha-Strakonice se vyjadrit muzu, jezdim ji kazdej tejden 2x a az na par kousku, ktery jsou hnusny mi tahle silnice prijde naprosto v poho. hlavne letos ji jeste trochu poopravili, takze kvuli dvoum az trem usekum, ktery jsou spatny bych ji hned celou nepoblil. troufnu si rict, ze 90% tyhle rychlostky by slo drzet 200 naprosto v pohode

souhlas... mně taky ty silnice stačí, a to 130 nejezdím ani omylem. Nepotřebuji luxusní dálnice, stačí rychlostky, pořád lepší než sebelepší silnice 1.tř.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

[

mno, ja neumim udelat recenzi vsech silnic v CR, ale k silnici Praha-Strakonice se vyjadrit muzu, jezdim ji kazdej tejden 2x a az na par kousku, ktery jsou hnusny mi tahle silnice prijde naprosto v poho. hlavne letos ji jeste trochu poopravili, takze kvuli dvoum az trem usekum, ktery jsou spatny bych ji hned celou nepoblil. troufnu si rict, ze 90% tyhle rychlostky by slo drzet 200 naprosto v pohode

souhlas... mně taky ty silnice stačí, a to 130 nejezdím ani omylem. Nepotřebuji luxusní dálnice, stačí rychlostky, pořád lepší než sebelepší silnice 1.tř.

Pánové co víte o poloměru a jeho vlivu na viditelnost do zatáčky? A mnoho jiných aspektů.

Krucipísek chlapi neblbněte, já sice také nejezdím pomalu,ale vím, že riskuju a to dost. Kde na Strakonické vidíte na 120m do předu při provozu? 120m je ideální vzdálenost pro bezpečné zastavení vozu na SUCHÉ dálnici. Uvědomte si, že nejezdíte s F1, která umí zastavit ze 100 na 0 na 18metrech a z 200 na 0 na 51metru.

Já tedy nevím, ale až se svezete po úseku Lyon - Pergpinan, tak potom mi řekněte jak se Vám řídilo ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové co víte o poloměru a jeho vlivu na viditelnost do zatáčky? A mnoho jiných aspektů.

Krucipísek chlapi neblbněte, já sice také nejezdím pomalu,ale vím, že riskuju a to dost. Kde na Strakonické vidíte na 120m do předu při provozu? 120m je ideální vzdálenost pro bezpečné zastavení vozu na SUCHÉ dálnici. Uvědomte si, že nejezdíte s F1, která umí zastavit ze 100 na 0 na 18metrech a z 200 na 0 na 51metru.

Já tedy nevím, ale až se svezete po úseku Lyon - Pergpinan, tak potom mi řekněte jak se Vám řídilo ;)

To vis, ono cihlu na plyn dokaze polozit kazdej, ale dobre to ovladat, hlavne v necekanejch situacich, to uz je jina :) To i vysvetluje tu nebyvale vysokou nehodovost na nasich dalnicich.

A francouzsky dalnice... :wub::wub::prc: Listecky s Autoroutes du Sud de la France, to sou vzpominky na kvalitni jizdu :palec:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pánové co víte o poloměru a jeho vlivu na viditelnost do zatáčky? A mnoho jiných aspektů.

Krucipísek chlapi neblbněte, já sice také nejezdím pomalu,ale vím, že riskuju a to dost. Kde na Strakonické vidíte na 120m do předu při provozu? 120m je ideální vzdálenost pro bezpečné zastavení vozu na SUCHÉ dálnici. Uvědomte si, že nejezdíte s F1, která umí zastavit ze 100 na 0 na 18metrech a z 200 na 0 na 51metru.

Já tedy nevím, ale až se svezete po úseku Lyon - Pergpinan, tak potom mi řekněte jak se Vám řídilo ;)

mam pocit, ze kazdej píšeme o jiný Strakonický, protože když bys psal o stejný Strakonický rychlostce, tak bys musel vědět, že zatáčky, do kterých není videt víc jak 120, jsou na celý trase dvě. jinak je všude videt uplně krásně. ale jiste, ja jsem si taky vědomej toho, že už tím, že překračuju 130km/h riskuju a ne málo

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

mam pocit, ze kazdej píšeme o jiný Strakonický, protože když bys psal o stejný Strakonický rychlostce, tak bys musel vědět, že zatáčky, do kterých není videt víc jak 120, jsou na celý trase dvě. jinak je všude videt uplně krásně. ale jiste, ja jsem si taky vědomej toho, že už tím, že překračuju 130km/h riskuju a ne málo

Tak já si myslím, že mluvíme o stejné rychlostní komunikaci od Prahy směr Strakonice, která začíná u Jíloviště (pod Cukrákem) a defakto končí u Příbrami. Jen tě upozorním, aby si četl vše. Já nepíšu o zatáčkách do kterých je vidět na 120m,ale píšu o zatáčkách do kterých je vidět na 120m PŘI PROVOZU, což si troufám tvrdit je nemalý rozdíl.

Ale nebudeme se tady hádat o blbostech, já prostě beru to, že tady na těch silnicích to rozhodně není dobré a věř mi, že se po nich nemotám jen se svojí Lízou obutou na 16" elektronech ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to neni o hadani, to ja taky nechci, přečet jsem to pozorně, ale moc teda nerozumim rozdílu ve viditelnosti na 120m bez a s provozem.

ale 160km/h mi na tomhle useku až na ty dvě zminovany zatacky mi přijde jako pohodova rychlost.

tím provozem myslel to, že ti ve výhledu brání ostatní auta, nikoliv jen terén.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jestli myslite tu silnici Pha-Pribram tak mi nepride 160kmh jako nejaka extremne nebezpecna rychlost. Jel sem tam sice asi jen 3x, ale pohodicka.

Nikdy nikomu nic nepřipadá-nepřijde. No a potom se na těch silnicích divím.

Že jsem něco psal :palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam jezdim pres 2 roky pravidelně 2x tejdně, za těch x cest jsem ještě nezažil jedinou bouračku, která by zásadně omezila provoz(coz se treba o ty D1 říct rozhodně nedá). ale koukám, že ve chvíli, kdy si dovolím s někým nesouhlasit je to zase špatně a místo nějakýho vysvětlení, proč by muj nazor mohl bejt zcestnej, vidim nicneříkající reakce, naznačující, co jsem to za vola a co si to vubec dovoluju.

stojim si za tim, že rozhled je tam dobrej i za provozu, ta rychlostka je dost výškově profilovaná, což rozhledu jenom pomůže...

ale jo, ustupuju, jezdim tam 160 celkem běžně, občas i víc, když je nepřehledná situace, uberu, ale jsem asi fakt magor no...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ja tam jezdim pres 2 roky pravidelně 2x tejdně, za těch x cest jsem ještě nezažil jedinou bouračku, která by zásadně omezila provoz(coz se treba o ty D1 říct rozhodně nedá). ale koukám, že ve chvíli, kdy si dovolím s někým nesouhlasit je to zase špatně a místo nějakýho vysvětlení, proč by muj nazor mohl bejt zcestnej, vidim nicneříkající reakce, naznačující, co jsem to za vola a co si to vubec dovoluju.

stojim si za tim, že rozhled je tam dobrej i za provozu, ta rychlostka je dost výškově profilovaná, což rozhledu jenom pomůže...

ale jo, ustupuju, jezdim tam 160 celkem běžně, občas i víc, když je nepřehledná situace, uberu, ale jsem asi fakt magor no...

Tak že, až budu chtít napsat, že tě mám za vola, tak ti to napíšu, z toho neměj strach, každý ti potvrdí, že já to napsat a říci umím. Jestli jseš vztahovačnej a namyšlenej, tak tady nic nepiš a je to - také zastávám jen svůj názor a třeba je i špatný, ale prozatím mi jej nikdo nevyvrátil. Určitě tady nepíšu proto,abych tě urážel a podobně - jen s tebou polemizuji. OK?

Jezdi si tam třeba 200, pokud to máš pod kontrolou, pak jen dobře.

Uvědom si kvalitu valné většiny "skoro řidičů" na našich silnicích.

Rozhodně se nebudu bavit s někým kdo tam jel 2x možná 3x za sucha a určo v sobotu. :smich: (ty to asi nebudeš, že)

A když to srovnám, jakože to srovnávat mohu s tím, kde všude jsem do této doby jezdil(a né jednou), pak tato silnice vychází oproti jiným evopským špatně.

Michale - poser se :p:smich:

Editováno: , autor: Palo
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeee ja uz rano byl takze nepotrebuju ... jojo jel sem tam 3x to je fakt z toho jednou v patek a pak vikend. ;-) Jinak k rychlosti nejde nikdo obecne rict, ze se tam da jet 100 nebo 150 ci 200, vzdycky zalezi na okolnostech a pokud je sucho a prazdno klidne pojedu 200, pokud je mokro provoz jak krava tak klidne pojedu 110 kdyz to bude vhodny, ale na tom se asi shodnem vsichni ne ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jeee ja uz rano byl takze nepotrebuju ... jojo jel sem tam 3x to je fakt z toho jednou v patek a pak vikend. ;-) Jinak k rychlosti nejde nikdo obecne rict, ze se tam da jet 100 nebo 150 ci 200, vzdycky zalezi na okolnostech a pokud je sucho a prazdno klidne pojedu 200, pokud je mokro provoz jak krava tak klidne pojedu 110 kdyz to bude vhodny, ale na tom se asi shodnem vsichni ne ?

:palec2:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ještě jeden dotaz, kdy jsi tam jel naposled? protože tahle rychlostka prošla skoro "kompletní" opravou, loni byla většinu roku různě pouzavíraná, ted je povrch troufnu si říct v 90% délky naprosto fajnovej(když to srovná s dálnicí okolo Salzburgu, kde uz prisli na to, že neomezená tam prostě nejde a je tam všude kilo, tak je to nebe a dudy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak ted jsi me dostal :unsure:

Podel dalnice tam byly porad kulate zakazove znacky se sedmdesatkou, ale v jakych to bylo jednotkach si ted nejsem jisty.

Svedi jsou v EU, takze by meli pouzivat metrickou soustavu, ale na druhou stranu vim, ze kdysi pouzivali mile.

Ted jsem hledal na jednom jejich statnim webu a meli tam informaci, ze na dalnici je maximalka 110km/h.

Takze podle me ty znacky byly fakt v km/h a na mnoha (ale opravdu na mnoha) mistech to maji stazeno ze 110 na 70km/h. Dalo by se rict, ze vetsina dalnice je poseta tema znackama se sedmdesatkou. Pak je par mist, kde jsme videli 90 no a na neoznacenych mistech je asi tech 110, ale tech moc nebylo.

Navic, podle toho, jak rychle jsem je predjizdel, tak bych si tipnul, ze vsichni jeli pod 100km/h.

este ze neziju ve Svedsku, tam by mi stacila asi stara 120... :) jinak ja bych byl pro rychlost pouze doporucenou...at kazdej jezdi nato, na co ma...ostatne si myslim, ze by se toho ani moc nezmenilo, neska stejne jen minimum ridicu jezdi 130tkou....takze kdyby se z rychlosti omezene udelala rychlost doporucena, tak by se asi nic nestalo, tot muj nazor!! ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...