Přejít na obsah

piskanie z motorovej casti pri udrziavacej rychlosti


Vladola

Doporučené příspěvky

zdravim,

mam zvlastny problem, ktory sa prejavil hned od kupy noveho auta. Jedna sa o Karoq 2023 1.5tsi 110kw 7st DSG sport line. Pri udrziavacej jazde ( najcastejsie okolo 50-60km/h, 1700-1800rpm ) auto vydava pisklavy zvuk ( zvuk v prilohe ). Zvuk sa objavi len pri presnej polohe plynoveho pedalu, tj staci len trosku pridat alebo ubrat a zvuk sa hned strati. Akonahle sa pedal dostane na tu "carovnu" poziciu zvuk sa vrati. Zvuk je stabilny nemeni ton a nesmierne otravny. Mam pocit ze pri vlhkom pocasi je zvuk intenzivnejsi. Zvuk sa prejavuje na roznych rychlostnych stupnoch a jedno ci je v automate alebo manuale.  

 

Auto bolo v servise kde problem potvrdili, ale nemaju sajn co to sposobuje. Bolo mi ponuknute ze mozu zacat "auto rozoberat" a hladat pricinu, co samozrejme neakceptujem u noveho auta. Vraj takyto problem sa zatial nevyskytuje v inych kusoch, ale nemal som pocit aby to nejako bolo zaznamenane smerom do Skodovky. 

 

Mal niekto podobny problem alebo tip co to moze byt?

 

Vdaka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zdravim,

dakujem za tip, ale nastastie to nebude rovnaky problem. Minimalne podla nahravky zvuku a to ze tam sa popisuje problem pri preradzovani stupnov. Moj problem sa vyskytuje pocas jazdy na hociktorom stupni za urcitych podmienok a hlavne presnej polohe plynoveho predalu. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 1 měsíc později...

Zdravím-ten istý problém. Karoq 1,5tsi DSG 110kW Style 2023 Evo2. Robí to na rôznych otáčka pri ležérnej (udržiavacej) jazde iba. Je to ako keby elektrické pískanie - servo zvuk. Stačí málinko pridať alebo ubrať plynu a je po zvuku. Je jedno či je to v režime E,D,S. Robí od novoty - všimol som si hneď po niekoľkých dňoch. V servise skontrolovali všetko okolo turba a povedali mi že je to kvôli variabilným lopatkám turba ako začína ísť do turba vzduch a naráža na lopatky. Podľa mňa vzduch v turbe má iný zvuk, toto je ako naozaj zvuk z nejakého elektrického komponentu. Niekde inde som sa dočítal že je to niečo v spätnom vedení paliva....riešil to niekto so Scalou. Takže u mňa zatiaľ nevyriešené.  Ak už niekto vyriešil, prosím podeľte sa. Ďakujem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mne vraveli že to je turbo a robí to na viacerých autách. Zajtra sa tam zastavím znovu. Musí to byť niečo čo sa hodne nesie do karosérie pretože mám pocit ako by to pískalo priamo v interiéry. Často robím so servopohonmi a nemôžem si pomôcť, ten zvuk mi to pripomína. Ešte ma napadlo hodiť kamierku do motorového priestoru a natočiť, či ten zvuk nevzniká pri pohybe serva na turbe....asi otváranie klapky turba alebo čo to presne je. 

 

PS: Na voľnobeh to nasimulovať nejde, čo tak na rampe....možno.

Snímka obrazovky 2023-11-13 212842.png

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V 13. 11. 2023 na 13:38, Vladola napsal:

nahodou nemate odkaz na tu FB skupinu?  Navstivil som autorizovany servis a ich odpoved bola ze o tomto probleme vedia ale ze ja mam nieco ine. Ze vraj to vydava iny zvuk a vraj odost neznesitelny.  vdaka

 


Zde https://www.facebook.com/groups/skodakaroqofficial/posts/3788450731441504/
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 týdny později...
  • o 2 týdny později...
  • o 3 týdny později...

Nazdar,

zvlastne, kedze ja som az minuly pondelok dal vymenit tu hadicku a mne to pomohlo, piskanie je prec. Dokonca som sa stazoval ze stretavacie svetla do pravej strany svietia na hovno a na moju urgenciu to zmerali a potvrdili ze boli zle nastavene. A kedze som dosiel na servisny zakrok, tak je aj nejaka neurgentna zvolavacka na travel assist/ kamera tak robili korekciu. 

 

No v tvojom pripade jedine co mi pride na um je ze hadicku nevymenili alebo dostali rovnaky "vadny" kus. ( moj problem s piskanim sa prejavoval hned od prveho dna po prevzati auta)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Isto ju vymenili a doniesli mi ukazat aj tu moju povodnu. A kedy si kupoval auto? Inak viackrat mu robili diagnostiku a vsetko ok, aj pred vymenou aj po vymene hadice. A piskanie pokracuje stale. Vraveli, ze tento problem este v servise nemali. A este, tlmicu pruziny mas ok? Lebo ked zatacam doprava tak ho pocut tak skripnut… a nove auto to je.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

moj karoq April 2023, 

tlmice pruziny viacmenej ok, trochu pocut pri cuvani ked zatacam nejaky ten zvuk ale tak uz to beriem ako standard dnesnych kvalitnych aut... 

 

zvolavacky su podla zavaznosti... Ak su kriticke zavady tak kontaktuju majitela priamo bezodkladne. 

Tato co som spominal je ako odporucanie spravit ked uz auto je v servise na iny zakrok tak sa robi aj toto..  Neviem presne co to bolo ale ze mohol travell assist zle nieco vyhodnocovat a senzory piskali. Zjavne toto je vec vybavy a len konkretnych kusov. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...