Přejít na obsah

piskanie z motorovej casti pri udrziavacej rychlosti


Vladola

Doporučené příspěvky

No presne tak. Kvalitativne tie auta isli pekne dole.  Nie je predsa mozne aby auto piskalo a pruzina bola pocut pri otoceni volantu najme doprava pri rozbiehani.. isto to budem riesit, len v servise este ze mam na tom pobehat, ci sa to nevybeha este ta pruzina, mam len 1000 km. A ta hadica je zahada sama o sebe.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Karoq 1.5TSI DSG  2023 kupovany v decembri - presne ten isty problem od uplneho zaciatku. Na zaklade tohoto fora som dal auto do servisu aj s informaciou o pravdepodobnej pricine.

 

Po vymene spojovacej trubky s pulzacnym tlmicom ku AKF ventilu piskanie prestalo, takze evidentne je s tymto dielom nejaky problem.

 

Ja myslim ze je ale uplne mozne ze to niekomu vymenia za rovnako vadny diel, ja som mal chvalabohu stastie.

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No musim napisat update: tak to piskanie sa uplne neodstranilo, ale je o poznanie slabsie a ako keby nenastava tak casto. Ak by som mal pustene radio ani by som si to asi nevsimol, pred tym to bolo pocut aj pri pustenom radiu. 

Tak neviem, nejky suvis s tym vymenenym dielom to urcite ma ale teda asi to zalezi fakt kus od kusu ako sa to zachova po vymene.

Editováno: , autor: dexterus
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Presne ako pises. Mne po vymene tej hadice sa to vyrazne zlepsilo, nenastava to piskanie tak casto a aj ked, tak ovela slabsi ton aj kratsiu dobu. Takze urcite to ma suvis s tou hadicou. Dam ju vymenit este raz. Tento stvrtok idem do servisu a potom dam update aj ja. Co s tym ides robit dalej ty?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

update na moj pripad. 

hned po vymene hadice som nepocul piskanie alebo bolo tak slabe ze som to nepostrehol.

Tyzden po vymene pri vypnutom radiu pocut piskanie ale je to asi na urovni 20% z povodneho piskania. 

 

cize problem sa neodstranil len zredukoval, uvidime ci sa to casom bude zhorsovat. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja dam vediet ked pridem zo servisu, ci to nebolo vadnym nahradnym dielom. Ale zrejme nebolo, ked tu pisete, ze aj vam to po vymene hadice piska, aj ked slabsie. To by sme zas museli mat vsetci vadne nahradne diely, co je asi blbost. Neviem, preco Skoda tento problem nezachyti a nevyriesi, ked je toho plny internet. Tie auta su neni najlacnejsie a taketo zvuky tam nemaju co robit!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak prisiel som zo servisu v Prahe a zavada sa nepreukazala. Co je fakt, ze zrovna to piskanie nenastalo pocas skusobnej jazdy. Takze ano, vymenou hadice je to ovela lepsie, az tak, ze teraz na jazde to nebolo pocut vobec. Takze do servisu mi to nemali dovod prijat, kedze to musia pocut a aj nahrat na nahravku ako dokaz pre centralu. Takze sa s tym asi zmierim, ze to bude takto, ako je..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

momentalne neplanujem dany problem riesit, zatial je to akceptovatelne. V pripade keby sa to zhorsilo planujem to riesit. 

Moj servis som informoval emailom a prosbou ak by prisli nejake nove opravne instrukcie so Skodovky tak nech mi daju vediet. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja tak isto zatial riesit nebudem. Od kedy to vymenili som si to vsimol mozno 2-3x pred tym to bolo pri kazdej jazde. 

On ten diel nemusi byt vyslovene ze vadny len konstrukcne nie uplne dotiahnuty, co ale neznamena ze by to servis nemal riesit, proste auto vnutri nema co piskat. Mozno je to otazka nejakych novsich modelov len, tak je mozne ze Skoda este len casom pride s definitivnym riesenim. Kazdopadne za mna je to na teraz v akceptovatelnej urovni ale teda som zvedavy ci sa to nebude casom menit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...