Přejít na obsah

Jiná anténa


Luke288

Doporučené příspěvky

Ta anténa v nárazníku vypadá dost zajímavě, nebyl by nějaký návod na stavbu týhle antény? A co porovnání síly signálu klasická anténa X ta v nárazníku?

Návod je jednoduchý. Kúpiš medený pásik, symetrizačný člen so zosilňovačom, koaxiálny kábel a nejaké tie konektory a celé to scínuješ dokopy. A na vlepenie použiješ silikón a tavnú pištoľ.

Sila signálu je po spriemerovaní všetkých prijímateľných staníc (15) na rôznych miestach rovnaká, resp. o 1 dB/uV vyššia ako u strešnej antény. Veľmi ale záleží na použitom symetrizačnom člene ako aj na blízkosti iných kovových predmetov k dipólu a rovnako aj umiestnaním v nárazníku. Pritom originálna anténa má väčšiu spotrebu, takže je predpoklad, že má silnejší predzosilňovač.

Anténu do nárazníka však môžem odporučiť jedine ak má rádio dva tunery a použijú sa dve takéto antény (v prednom a zadnom nárazníku), nakoľko sa jedná o smerovú anténu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • o 2 měsíce později...

Ahoj lidi, začal jsem taky uvažovat, že vyměním ten hnusnej prut za ploutvičku. Jak to tady všechno pročítám, tak je to asi nereálný, ale zaujal mě jeden názor, že se anténa sundá a dá se někam jinam do auta a pak se na střechu může dát ta ploutev. Šlo by to udělat tak, že bych tu starou sundal, nic bych neodpojoval ani nepřipojoval, jenom bych ji schoval ve střeše pod tapec a nahoru dal ploutev úplně nefunkčí bez kabelů jenom jako estetickej prvek? Nebo ta anténa nesmí bejt pod něčím skrytá? Mám OII Combi r.v. 2007 a autorádio stream s podporou mp3 a nemám tam připojený handsfree, čistě jenom rádio. Nejsem žádnej automechanik nebo někdo kdo se hrabe v eletrice v autě, takže se vás jestli by to takhle šlo. Akorát vůbec nevim, jak bych tu starou sundal, myslím tim tu spodní část přidělanou ke střeše. Předem díky za vaše odpovědi a hlavně rady.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj lidi, začal jsem taky uvažovat, že vyměním ten hnusnej prut za ploutvičku. Jak to tady všechno pročítám, tak je to asi nereálný, ale zaujal mě jeden názor, že se anténa sundá a dá se někam jinam do auta a pak se na střechu může dát ta ploutev. Šlo by to udělat tak, že bych tu starou sundal, nic bych neodpojoval ani nepřipojoval, jenom bych ji schoval ve střeše pod tapec a nahoru dal ploutev úplně nefunkčí bez kabelů jenom jako estetickej prvek? Nebo ta anténa nesmí bejt pod něčím skrytá? Mám OII Combi r.v. 2007 a autorádio stream s podporou mp3 a nemám tam připojený handsfree, čistě jenom rádio. Nejsem žádnej automechanik nebo někdo kdo se hrabe v eletrice v autě, takže se vás jestli by to takhle šlo. Akorát vůbec nevim, jak bych tu starou sundal, myslím tim tu spodní část přidělanou ke střeše. Předem díky za vaše odpovědi a hlavně rady.

Pokud bude schovaná pod plechovou střechou tak bude nefunkční. :kuk:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

hledal sjem po netu nejakou ploutev a nasel jsem toto:

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/749--am-fm-gps-smb-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/748--am-fm-gps-fakra-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/750--am-fm-gps-wiclic-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

Nevíte někdo, zda by to šlo namontovat místo, té stávající, jen nevím na co je připojena ta stará anténa. Může mi někdo poradit či napsat, zda by tohle mělo smysl dát na střechu a jestli by to šlo. Díky moc.

martin.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud bude schovaná pod plechovou střechou tak bude nefunkční. :kuk:

Takže by to šlo, ale musela by bejt vidět? Takže ji vymontovat a nějak přidělat třeba na zadní sklo? Nebo i přes to sklo by to nešlo?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

hledal sjem po netu nejakou ploutev a nasel jsem toto:

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/749--am-fm-gps-smb-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/748--am-fm-gps-fakra-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/750--am-fm-gps-wiclic-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

Nevíte někdo, zda by to šlo namontovat místo, té stávající, jen nevím na co je připojena ta stará anténa. Může mi někdo poradit či napsat, zda by tohle mělo smysl dát na střechu a jestli by to šlo. Díky moc.

martin.

Tyhle anteny jsou jedny z mala, ktere maji opravdu solidni prijem, levnejsi potazmo atrapy "ploutvy" maji nulovy prijem.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tyhle anteny jsou jedny z mala, ktere maji opravdu solidni prijem, levnejsi potazmo atrapy "ploutvy" maji nulovy prijem.

Ahoj, ano, mají solidní přijem, je by mě zajímalo kolik má původní anténa, aby to mělo smysl vyměnit a hlavně by mě zajímalo jaká koncovka je, aby člověk nekoupil něco jiného. Prosím tedy o rady co už mají zkušenosti s výměnou antény. Jestli nějak ze 3 typů by šel namontovat na octavii combi II, rv. 2006, a popřípadě jestli by nešlo někde zjistit prijem původní.

Díky moc.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

hledal sjem po netu nejakou ploutev a nasel jsem toto:

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/749--am-fm-gps-smb-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/748--am-fm-gps-fakra-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/gps-anteny/750--am-fm-gps-wiclic-antena-pro-vw-skoda-audi-a-seat.html

Nevíte někdo, zda by to šlo namontovat místo, té stávající, jen nevím na co je připojena ta stará anténa. Může mi někdo poradit či napsat, zda by tohle mělo smysl dát na střechu a jestli by to šlo. Díky moc.

martin.

Tak šla by nějaká z nich dát na OII combi r.v. 2007 k rádiu stream bez handsfree? Jestli jo tak jaký je postup při výměně? Jak se vymontuje prut antény to už vim, ale nevim jak se sundá ta spodní část, která je přidělaná ke střeše, je to nějak složité nebo bych to zvládnul sám?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

já mám toto ;)

Ahoj, měl bych na tebe takovej dotaz ohledně tý ploutve místo prutu. Mám OII combi r.v. 2007, ale nikde to tu nemužu najít, všude se popisuje postup vyndání samotnýho prutu, ale mě by zajímalo, jak se vymění celá anténa, právě tak jako si to vyměnil ty. Chystám se taky vyměnit prut za ploutev, ale vůbec nevim jak postupovat. Co myslíš, šly by mi tam tyhle? http://www.car-multimedia.cz/am-fm-anteny/373-am-fm-antena-audi-vw-skoda-a-seat.html

http://www.car-multimedia.cz/am-fm-anteny/226-am-fm-antena-bmw-style.html

Mám jenom autorádio stream, takže ploutev, která má i GPS nepotřebuju ne?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Abys odmontoval antenu, tak musis sundat strop. Mozna bude stacit sundat C sloupky, zadni lampicku a stropni madla aby ses dostal k antene. Potom uz jenom odsroubujes tu antenu.

To je takhle složitý? Nějak snadněji to nejde?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

tak uz tady probehla i rada jak vymenit anténu, ale nikde jsem nezaznamenal, jaký konktor jde od streamu a jestli by sel spojit s touto anténou a nebo by se to muselo ustřihnout a připájet? Prosím o nějakou radu, jako koncovka je u antény, popřípadě foto a jestli by tam šla namontovat tato anténa. Díky moc.

http://www.car-multimedia.cz/am-fm-anteny/373-am-fm-antena-audi-vw-skoda-a-seat.html

M.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Nevim jestli to padlo tady nebo na jinem foru, ale jak uz Diamant psal, tak ZADNA ploutev s FM prijmem nebude mit zdaleka tak dobry prijem jako prut na strese. Proctete si tento topic, abyste se dozvedeli vic info.

Ja se chystam dat antenu do predniho narazniku jako to ma prave Diamant. Idealni by bylo dat antenu i do zadniho narazniku, ale z vyroby mam antenu v zadnim okne, takze snad nebude nutne davat antenu i do zadniho narazniku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kully - souhlas, nechapu stale tyto snahy o modifikaci tovarni anteny za kazdou cenu.

Pripada me to,ze si zde skoro kazdy mysli, ze trumfne profesionalni vyvojare z automobilky v tom, jak antenu nahradit. Ano, pokud jde jen o design, je mozne si na strechu nalepit cokoliv, nicmene pokud budu chtit zachovat pomerne kvalitni prijem (ktery dnes mam s hlavni multufinkcni a druhou pomocnou, spolecne s Columbem), nemohu nijak fyziku oblafnout - mnoho lze dohonit ruznymi šidítky, nicmene porad plati, ze kvalitni antena (spolu s druhou, diverzitni) nejde nicim nahradit... Az prilis me takove snahy o nejaky "antenni minimalismus" zavani nejakou zjevnou neznalosti zakladnich pojmu v radiu, ci vice a spise tuzingem pro srazy na letisti ci u benzinek, nez skutecne praktickym vysledkem.

Pokud auto a jeho soucasti (napr. okno s vestavenou antenou) na to proste jiz neni konstruovano, horko tezko bude domaci vseumel predhanet tym tovarnich profiku (zvlaste v oblasti radia)...

Mimochodem, osobne jsem zjistil, ze memu auto staci bez potizi samotna ploutev (multifunkcni anteny s GPS), bez vlastniho prutu, jednou me ho u rucny mycky zapomeli vratit, nicmene se drobet zhorsiily prijmove podminky v mistech se slabsim prijmem (kde se samotny telefon jiz horko tezko chyta), tak jsem ho tam vratil, a nijak me nevadi. Je k ni i pripojen prijmac dalky k NT, takze i to by bez prutu mohlo fungovat hure...

med_gallery_1470_57_302505.jpg

Ale je to jen muj osobni (pro nekoho i mozna kontroverzni) nazor, kazdy si se svou karou muze delat co chce, inu proti gustu žádný dišputát... ;)

Editováno: , autor: omicron
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejna kravina tvrdit, ze jedine origo SKODA je to nej, jelikoz "technici" ve skode vi co vyrabi, je jako tvrdit, ze jedine alu kola co dodava SKODA jsou ty nej a ostatni znacky jako BBS, OZ atd. jsou blata. Plati tady jednoduche pravidlo, a tim je, ze SKODA nevyrabi anteny a ani 80% sortimentu ktery prodava s logy SKODA :), ale nechava si je vyrabet od spolecnosti TechniSat. Stejna spolecnost co vyrabi SKODE radia (za ktera mimochodem SKODA dluzi penize :)).

Take se mi libi, jak tady virtual odsoudil ty drazsi ploutve (nemluvim tim o atrape z obautodily), aniz by s ni mel zkusenost.

Editováno: , autor: ghostrider
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejna kravina tvrdit, ze jedine origo SKODA je to nej, jelikoz "technici" ve skode vi co vyrabi, je jako tvrdit, ze jedine alu kola co dodava SKODA jsou ty nej a ostatni znacky jako BBS, OZ atd. jsou blata. Plati tady jednoduche pravidlo, a tim je, ze SKODA nevyrabi anteny a ani 80% sortimentu ktery prodava s logy SKODA :), ale nechava si je vyrabet od spolecnosti TechniSat. Stejna spolecnost co vyrabi SKODE radia (za ktera mimochodem SKODA dluzi penize :)).

Take se mi libi, jak tady virtual odsoudil ty drazsi ploutve (nemluvim tim o atrape z obautodily), aniz by s ni mel zkusenost.

Troufnu si Ti oponovat (a rozhodne to neni kravina), ze na rozdil od tech kol a poklic, je jiste antena (zvlaste ta multifunkcni) dost integralni soucasti auta (zejmena systemu, ke kteremu patri), dost pravdepodobne vyvijena na miru pristroji/pristrojum, ktere ji vyzaduji. Tak to obvykle ve VF technice chodi. Chtel jsem zejmena jasne oznacit, ze ta siditka nemohou principialne fungovat, coz je fyzika. Je jedno, zda-li odpovidajici prut dela Technisat, ci Siemens, v tom mas pravdu, ale antena je antena, a o nicem jinem jsem nediskutoval.

A s tim pravidlem o vyrabenem sortimentu ? Netusim co jsi tim chtel tady oznamit, nicmene je to samozrejme, a nikdo netvrdi nic opacneho. A pokud napisi "vyvojari z automobilky", je jasne co to znamena. Kazdy samozrejme vi, ze automobilka je ve vetsine pouze asembler, nicmene ty jednotlive dily pro ni vyrabi jiny, na zaklade designu a vyvoje automobilky...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Stejna kravina tvrdit, ze jedine origo SKODA je to nej, jelikoz "technici" ve skode vi co vyrabi, je jako tvrdit, ze jedine alu kola co dodava SKODA jsou ty nej a ostatni znacky jako BBS, OZ atd. jsou blata. Plati tady jednoduche pravidlo, a tim je, ze SKODA nevyrabi anteny a ani 80% sortimentu ktery prodava s logy SKODA :), ale nechava si je vyrabet od spolecnosti TechniSat. Stejna spolecnost co vyrabi SKODE radia (za ktera mimochodem SKODA dluzi penize :)).

Take se mi libi, jak tady virtual odsoudil ty drazsi ploutve (nemluvim tim o atrape z obautodily), aniz by s ni mel zkusenost.

Tohle je co jsi napsal je velká pravda, ty odkazy na ty dražší ploutve jsem tam dával taky já a ptal jsem se co si o nich všichni myslí a nikdo mi nic neodpověděl. Skoro všichni furt melou dokola, abych se na to radši vybodnul, místo toho aby mi poradili. Všichni to hned odsoudí, i když to nikdy nevyzkoušeli a těm co by to chtěli vyzkoušet (třeba já), vůbec neporadí a hned je odrazujou. Mě osobně se nezdá, že by takhle drahý ploutve měly signál jako ploutve třeba za 200,-. Já bych to risknul a docela bych do toho šel, ale do teď jsem se nedozvěděl jakej konektor by měla mít. Já bych vybral tuhle: http://www.car-multimedia.cz/am-fm-anteny/373-am-fm-antena-audi-vw-skoda-a-seat.html, ale nevim jestli má stejnej konektor a jestli by tam správně funfovala. Nemám navigaci ani handsfree, jenom rádio Stream s mp3. Takže by ploutev jenom s FM přijmem stačila ne? Na tuhle otázku mi taky ještě nikdo neodpověděl. A ohledně samotného namontování antény na střechu mi byly poskytnuty takové neúplné informace, jako např. sundej sloupky (ale jak?), demontuj bočnice (ale jak?), ale většinou mi taky radili, abych se na to vyprdnul. Jo a mám OII Combi r.v. 2007. Tak vás všechny prosím, poraďte mi všechno co budete vědět, třeba koukněte na ty stránky celkově a zkuste najít tu správnou ploutev se správnejma konektorama nebo třeba s nějakou redukcí. Jak jsem psal, když mi ve všem poradíte, koupím, namontuju, vyzkoušim a podám vám zprávu, ale napřed potřebuju všechny potřebný informace ohledně typů konektorů, montáže, demontáže atd.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...