Jump to content

Tajný spínač

Relic
 Share

Recommended Posts

jojo..tajný tlačítko si budu dělat o víkendu..Ja ho budu dávat nad rádio,jak tam jsou tlačítka na vyhřívání skel,nádrž atd....Jelikož nemám ESP, tak jsem si sehnal ten spínač a budu to mít natažený na něj :D

sakra to neni spatny napad :o

jojo..tajný tlačítko si budu dělat o víkendu..Ja ho budu dávat nad rádio,jak tam jsou tlačítka na vyhřívání skel,nádrž atd....Jelikož nemám ESP, tak jsem si sehnal ten spínač a budu to mít natažený na něj :D

Hezky :). Popremyslim o tom taky,ale uz to tady Vitto radsi promaz :),at to ma smysl

Osobně si myslím, že nejlepší tlačítko, by vůbec nebylo tlačítko (spínač).

Možná že se vám to zdá jako paradox.

Největší problém je, jak nějaký spínač nebo tlačítko zamaskovat, ale zároveň aby bylo lehce dostupné.

Co třeba použít jazýčkové relé.

typy jsou třeba tady:

http://www.enika.cz/en/electromechanical-c...8409e83984cbe30

Je to rele, které "pracuje" v chvíli, když se tam vytvoří magnetické pole. Samozřejmě magnetické pole lze vytvořit obyčejným magnetem z nástěnky.

Buď si někam těsně pod palubní desku (nebo i nefunkční tlačítko) vložit toto relé, nebo pouze jeho část a k tomu si vytvořit vhodný magnet.

Kdo se s tím nechce moc patlat, může použít podobné relé v páru s magnetem třeba jako senzor z bezpečtnostních systémů. Třeba toto:

http://www.jablotron.cz/ezs.php?pid=ezs/magneticke

Možností je spousty, třeba použít optočlen, jako je třeba v obyčejné PC myši ... je to jenom na vás.

Opravdu obyčejné tlačítko není IN.

Kolega udělal třeba dceři startování po zadání správného PINu.

Tak bastlíři, do toho .. :)))

• 4 years later...

Mám problém po montáži tajného spínače: maká to přes relé. Problém je že po zapnutí klíče naskočí relé které tam je standartně a já mám cca 3 sekundy na sepnutí tajného spínače a nastartovat. Dá se to relé vyřadit nebo prodloužit čas má ješte jinou funkci? :help:

• 1 year later...

Také bych měl dotaz - je možné, že tajný spínač na zapalování Octavie 2 (nevím přesně k čemu napojený - kontrolky svítí ale netočí) může způsobovat pokles napětí v síti a spouštět tak alarm? Alarm je originál, dá se softwarově zjistit příčina spouštění, případně vypnout funkce spouštění alarmu v důsledku poklesu napětí? Díky

Edited by ashwin