Přejít na obsah

Elektrosoustava


Pawlosss

Doporučené příspěvky

Dobrý den.

Mám problém s elektronikou u svoji felicie r.v. 1999. Když vyřadím tak mi pohasne podsvětlení pod budíky a když zase zařadím tak se to vrátí do normálu a dneska mi začlo blbnout taky rádio (sony cdx-gt420u), nešlo mi zapnou, naskočilo až po nějaké době jízdy ale jen na chvíli a po nějaké době se zase zaplo. Mohlo by to být třeba ukostřením? Díky za odpovědi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když dám nohu z plynu tak pohasnou světla i podsvícení te palubky, stěrače to nvm a dnes sem navíc přišel na to že mi nejdou dálkové světla, ale třeba to rádio se mi zase zaplo hned na poprvé bez problemu. Jinak třeba problémy ráno se startováním nemám naskočí to pěkně.

Editováno: , autor: Luďa
Necituj předchozí příspěvky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba překontrolovat všecko, co souvisí s nabíjením, baterkou a elektrikou obecně - začít regulátorem alťasu, ložisky, napnutím řemenu, přes čistotu kontaktů na cestě mezi altíkem a baterkou a kostrou až po čistotu konatktů na pojistkách a spínačích. Stručně řečeno, přestává Ti to dobíjet při poklesu otáček. Proč, to má křišťálová koule nevidí - asi mě zase čeká nabíjení jejích baterek...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je potřeba překontrolovat všecko, co souvisí s nabíjením, baterkou a elektrikou obecně - začít regulátorem alťasu, ložisky, napnutím řemenu, přes čistotu kontaktů na cestě mezi altíkem a baterkou a kostrou až po čistotu konatktů na pojistkách a spínačích. Stručně řečeno, přestává Ti to dobíjet při poklesu otáček. Proč, to má křišťálová koule nevidí - asi mě zase čeká nabíjení jejích baterek...

Dneksa sem se dival na ten regulator a nelibi se mi ty uhliky...jeden ma tak 3 mm druhy tak 5 mm...zkusim premerit altas jestli ten regulator je fakt KO.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Regulátor KO být nemusí, ale ty huhlíky KO jsou - pokud je seženeš, vyměň je samotné (cena 20,- až 50,- podle prodejce), jinak celý regec i s huhlíkama - cena cca 200,-. Pak odmontovat postupně spoj za spojem, oškrabat nebo ošmirglovat, máznout vazelínou proti vlhkosti a vzdušné oxidaci, dát novou vějířovou nebo aspoň pérovou podložku a znovu dobře dotáhnout matku. Vše od altíku k baterce, startéru a taky nezapomenout na pojistky. Mělo by to pomoct, kdyby se dobíjení nezlepšilo ani po výměně regleru, udělat repas alťasu - ložiska vyměnit, kroužky stáhnout na soustruhu, regec už bys měl mít new...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Řešil jsem teď neco podobného....kontolky rozvicujou, na volnobeh pohasinaj, radio chrcelo ci co.....výsledek bylo přebíjení k 18V.

Vinnou byl regulator, uhlíky byly OK.

U tebe to typuju taky. Bez uhlíků by ti spíš svítila kontrolka a nedobíjelo by.

Jestli to ještě řešíš...utíkej do Kelly, mají tam výprodej akci prave na tohle regulátor s uhlíky za 144,- ;)

http://autokelly.cz/#PATH=3761801;7;1403;23806;840980;841000;841002|CT=5|PCT=4|CUR=0|EM=False|PGS=20|PT=0|PDID=1949036|PVT=1|SHT=1|SD=0|ST=0|LNG=0|

Editováno: , autor: Haski
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky tipuju na regulátor. Ten mě tuhle pěkně vypekl, a hned 2x.

Ráno jsem vyjel z garáže, odvezl dcerku do školky. Cestou se mi zdálo že nějak kolísá osvětlení v závislosti na otáčkách. Při příjezdu do práce sem zjistil že mi odešly vlivem přebíjení (18V) obě nové H4 se zvýšenou svítivostí (asi 300,-). Koupil jsem nový regulátor, nové (tentokrát již obyčejné) H4 po 50kč a opraveno.

Za týden po 100km jízdě zjistím, že mi blbne automatické rozsvěcování světel. Tož sem se pustil do elektriky, do pojistek, relátek atd. Po půldenní práci jsem zjistil, že to tentokrát nedobíjí vůbec. Bohužel sem si nevšiml že kontrolka dobíjení nesvítí vůbec. Nějak mi splynulo že svítí 3 místo 4 červených kontrolek na budíkách. Na vině byl opět regulátor. Naštěstí mi ho v mototechně vyměnili. :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zapojit se do konverzace

Nyní můžete odeslat příspěvek a zaregistrovat se později. Pokud máte účet, přihlaste se nyní a zveřejněte příspěvek pomocí svého účtu.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Vložili jste obsah s formátováním.   Odebrat formátování

  Je povoleno maximálně 75 smajlíků.

×   Z vašeho odkazu byl automaticky vytvořen náhled..   Odstranit náhled a nechat pouze odkaz

×   Předchozí vložený obsah byl obnoven.   Vyčistit editor

×   Nemůžete vložit obrázky přímo. Aktualizujte nebo vložte obrázky z URL.

×
×
  • Vytvořit nový...